امروز : شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 13 دسامبر, 2016 | ساعت انتشار خبر : 01:34 | تعداد بازدید : 4332 نفر | امتیاز خبر :
 • جلیلی:حیف است «خورشید تابان» طلب کنیم ولی به «خورشید تابان مردم سیستان» بی‌تفاوت باشیم/اظهارات نخست وزیر انگلیس شبیه استندآپ کمدی است

      به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  دوشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او ...

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حیف است از دنیا «خورشید تابان» طلب کنیم ولی به «خورشید تابان مردم سیستان» بی‌تفاوت باشیم، گفت: اگر به فکر حل مشکل آب هستید در خانه کدخدا نروید؛تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

   

   

  یادواره شهدای شهرستان پیشوا با سخنرانی سعید جلیلی برگزار می شود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  دوشنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: آمریکا از پیشرفت ما ناراحت است چون نه کدخدا بودن او را قبول داریم و نه الگوی او مورد پذیرش ما است.

  جلیلی افزود: الگوی آمریکا رسیدن به فرجامی است که امروز منتخب آمریکا آن را «فلج» می‌خواند و الگو گرفتن از آمریکا همان «تقلید‌های فلج‌کننده» است که امروز خود ترامپ کدخدا را فلج می‌خواند.

  وی ادامه داد: غیظ و خشم استکبار او را به زوال و فروپاشی نزدیک‌تر می‌کند و باید گفت:«موتو بغیظکم».

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همراهی با پیامبر یعنی کوشش در عرصه‌ای که با دشمنان مرزبندی واقعی دارد و با دوستان هم‌افزایی و حاصل چنین تلاشی به تصریح قرآن خشم دشمنان و شگفتی دوستان خواهد بود؛ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ.

  جلیلی تصریح کرد: غیظ نخست وزیر انگلیس از چیست؟ از اقتدار و پیشرفت امروز ملت ما. هرچند اظهارات نخست وزیر انگلیس به استند آپ کمدی می‌ماند!

  وی ادامه داد: شاید اگر میلیاردها هم هزینه می شد، نمی‌توانستیم به این خوبی دموکراسی انگلیسی را به تصویر بکشیم؛ زیرا دموکراسی انگلیسی یعنی متحد خواندن دیکتاتورها در عرشه ناو جنگی!

  جلیلی افزود: نخست وزیر انگلیس به جای فرافکنی، به فروپاشی بریتانیا و واگرایی ایالت های بریتانیا از انگلیس بپردازد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید فرجام استخراج نفت از چاه‌های داخل، حصر در چاله بانک های خارج باشد، افزود: از اهداف رشد درون‌زا منفعل کردن جبهه استکبار است. استکبار ذاتا از رویش، رشد و پیشرفت ما عصبانی می‌شود و کسانی که می‌خواهند دل کدخدا را به دست بیاورند باید عملا مانع پیشرفت یک ملت شوند.

  جلیلی ادامه داد: جریانی از یک سو ضعف‌های دشمن فلج را می‌پوشاند و از دیگر سو به انکار ظرفیت‌های بزرگ و ملی می‌پردازد.

  وی در ادامه با تاکید بر ظرفیت‌های بومی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز در دنیا خورشید و انرژی خورشیدی یکی از مهمترین منابع انرژی و تولید ثروت است و طبق برآوردها، تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار به لحاظ ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دنیا کم نظیر است که می‌تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه بکند.

  جلیلی ادامه داد: لذا حیف است برویم با برجام «خورشید تابان» از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «خورشید تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم! بیخود داریم دور دنیا دنبال خورشید می‌گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین جا در سیستان و بلوچستان است.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طبق تحقیقات اروپایی‌ها بادهای سیستان، بهترین بادهای دنیا برای تولید انرژی است. این بادها می‌تواند مهم‌ترین منبع تولید برق و صادرات به افغانستان و پاکستان باشد. این بادها گنجی است که بر باد می‌رود و مهمترین نا شکری این است که نعمت های خدا باعث زحمت مردم شود و از این نعمت‌ها برای اشتغال و آسایش مردم استفاده نکنیم و به فکر امداد کدخدا باشیم.

  وی ادامه داد: اگر می‌گوئید سیستان آب ندارد خب باد و خورشید که دارد با اینها چه کرده‌ایم؟

  جلیلی تاکید کرد: اگر رستم پهلوان سیستانی شاهنامه یک نفر بود، کشاورزها و دانشجوها و ماهی‌گیرها و دامدارهای اینجا، یک لشگر از رستم های امروز سیستان هستند که نباید به واسطه بی توجهی‌ها، تبدیل به پهلوان‌های دست بسته و زمین‌گیر شوند. بلکه باید پهلوانانی باشند که دیو خشکسالی و رکود و بیکاری را زمین‌گیر کنند.

  وی افزود: بیش‌تر از اینکه در سیستان و در سایر جاها گرفتار بحران آب باشیم گرفتار بحران در مدیریت آب هستیم. حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور هم‌زبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد. سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است.

  مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در پایان گفت: بعضی‌ها گمان می‌کردند مشکل آب هم با برجام حل می شود، اگر به فکر حل مشکل آب با دیپلماسی هستید اشتباهی در خانه کدخدا نروید،تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.

   

  منبع:فارس

  ۱۴۰ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای