امروز : پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 22 آگوست, 2019 | ساعت انتشار خبر : 21:01 | تعداد بازدید : 5689 نفر | امتیاز خبر :
 • جلسه حل مسائل صنایع پیشوا هفته ای یکبار

  هفته ای یکبار جلسات اضطراری برای رفع موانع تولید در پیشوا برگزار میشود.   به گزارش ندا یپیشوا؛ فرماندار پیشوا در حاشیه سفر معاون صنایع وزارت صمت به شهرستان گفت:  باتوجه به این که ...

  هفته ای یکبار جلسات اضطراری برای رفع موانع تولید در پیشوا برگزار میشود.

   

  به گزارش ندا یپیشوا؛ فرماندار پیشوا در حاشیه سفر معاون صنایع وزارت صمت به شهرستان گفت:  باتوجه به این که شهرستان پیشوا عمده فعالیت ها براساس کشاورزی است، اقتصاد منطقه نیز بر همین پایه می باشد در موضوع صنعت و صنایع ما موقعیت مطلوبی نداریم تعداد محدودی از کارخانجات در سطح شهرستان فعالیت می کنند تعداد ۳۰ واحد در شهرک صنعتی فعالیت دارند یک تعداد محدودی نیز در خارج از شهرک صنعتی هستند.

  وی افزود: شرایط اقتصادی کشور ایجاب می کند که با توجه به نامگذاری امسال به رونق تولید و تاکیداتی که مقام معظم رهبری دارند در مسئله اقتصادی که مسئله حاد و اولویت کشور می باشد باید تمرکز خود را به سمت تقویت صنعت ببریم و در شهرستان نیز همین رویه را در پیش گرفتیم.

  حسین عباسی گفت:  بخشی از مشکلاتی که صنعتگران دارند عمده آن به اعتباراتی که برای سرمایه در گردش و تجهیز و تکمیل کارگاه ها برمی گردد، که نیازمند این است که در سطح ملی کارگشایی شود و با توجه به قول مساعدتی که آقای مقیمی دادند که پس از حضور آقای رحمانی وزیر صمت به شهرستان پیشوا قول وقرار بر این شد که تمام مشکلات شهرک صنعتی طی دوهفته حل کنیم و موارد را بروز کنیم

  .وی افزود: تمام مسائل در جلسه ستاد تسهیل مطرح و برای آنها تصمیماتی اتخاذ شود که طی ماه های باقیمانده در سال با توجه به جدیت وزارتخانه و فرمانداری، با تمام تلاش خود احتمال داریم تا تمام مشکلات صنایع را برطرف کنیم.

  عباسی گفت: شهرک صنعتی پیشوا از سال ۱۳۸۲ تاسیس شده و به مرورزمان و با توجه به تملک زمین هایی که صورت گرفته بعضی از نقاط مشکلات حقوقی دارند که در حال پیگیری می باشد.

  وی افزود: در هفته دولت جلسه ای با مدیرعامل شهرک صنعتی استان تهران در پیشوا برگزار خواهیم کرد که با توجه به همکاری دستگاه قضایی مسائل حقوقی زمینها را تعیین تکلیف می کنیم.

  فرماندار شهرستان پیشوا گفت: تا دوماه آینده مشکل خطوط ارتباطی تلفن ثابت و همراه را نیز حل خواهیم کرد تا چندماه آینده تمام مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی حل خواهدشد.

  حسین عباسی افزود: مکمل های بخش صنعت و کشاورزی در سطح شهرستان مستعد سرمایه گذاری سرمایه گذاران است و از دوستانی که تمکن مالی دارند و می توانند سرمایه گذاری کنند دعوت می کنیم که در شهرک صنعتی و خارج از شهرک موقعیت هایی داریم که در اختیارشان قرار دهیم و تمام امکانات را به آنها واگذار می کنیم به شرط این که برای ما تضامین لازم را مهیا کنند که در مسائل اقتصادی اثر گذار باشد و اشتغال ایجاد کنند.

  معاون صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت هم گفت: قرار بر این شد که مسائلی که امروز در جلسه مطرح کردیم تا رسیدن به نتیجه نهایی جلسات ستاد تسهیل در سطح شهرستان به صورت هفتگی با ریاست آقای عباسی فرماندار به صورت جدی دنبال شود.

  فرشاد مقیمی در مورد جلسه اضطراری برای شهرستان پیشوا افزود: آن دسته از مسائلی که در سطح شهرستان و استان به ستاد ملی منعکس می کنند ما در یک جلسه اضطراری برای شهرستان پیشوا با حضور مسئولان و موضوعات مرتبط را با آن برگزار می کنیم.

  وی گفت: نیازهای بخش صنعت که از ابتدای سال به بانک مرکزی مکاتبه شده را با وزیر صنعت،معدن وتجارت  اعلام کردیم که خوشبختانه اخیرا نیز رییس کل بانک مرکزی نیز  اعلام کردند که به صورت جدی بحث تامین نقدینگی مورد نیاز تولید کشور را با طرح هایی که در نظر گرفتند حل وفصل خواهند کرد.

  فرشاد اقایی افزود: با همین شرایط موجود اینطور نیست که تسهیلات وجود نداشته باشد باید مسائل را شناسایی کنیم و مراجعات به بانک های مختلف را انجام دهیم.

  معاون وزیر صمت گفت: مشکلات شهرک های صنعتی را با جدیت پیگیری می کنیم و با همکاری که در حوزه تامین مالی کشور خواهیم کرد واقعا شرایط تولید را برای این که تولیدکنندگان امکان تولیدشان در شرایط فعلی بیش از گذشته نیز شده بتوانیم امکانات را بیشتر از قبل فراهم کنیم.

  فرشاد آقایی معاون وزیر صمت در سفری یکروزه ضمن بازدید از چند واحد تولیدی و نیمه کاره با مشکلات آنها از نزدیک آشنا شدند و سپس در جلسه ای دو ساعته با صاحبان صنایع در فرمانداری دستورات لازم را برای رفع مسائل و مشکلات مطرح کردند.

  ۲۹۶ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای