امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 8 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 09:39 | تعداد بازدید : 9263 نفر | امتیاز خبر :
 • جشنواره استارت اپ خیار در پیشوا

  جشنواره استارت اپ خیار در پیشوا با هدف ایجاد تنوع محصولات و اشتغالزایی برپا شد.   به گزارش ندای پیشوا؛ مدیر کل پژوهش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: پیشوا در جشنواره ملی ایده ...

  جشنواره استارت اپ خیار در پیشوا با هدف ایجاد تنوع محصولات و اشتغالزایی برپا شد.

   

  به گزارش ندای پیشوا؛ مدیر کل پژوهش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: پیشوا در جشنواره ملی ایده ها و استارتاپ های فناوری گلخانه ای (خیار) در محل فرمانداری گفت: این جشنواره در شهریور ماه امسال با حضور مسئولین دولتی انجام خواهد شد.

  دکتر موسی زاده افزود: لازمه این کار بزرگ باورکردن آن با توجه به توانمندی ها می باشد و اولین جشنواره گلخانه ای خیار در شهریورماه امسال با حضور مسئولین استانی و دولتی برگزار خواهد شد.

  وی گفت: گلخانه داران باید خود این کار را عملیاتی کنند و مباحث علمی هم دانشگاهیان ما کار می کنند.

  موسی زاد در مورد جایگزین تحریم های ایران با توجه به این محصول افزود: براساس تحریم ما می توانیم با توجه به پیشینه ایران در حوزه کشاورزی کارهای بزرگ اقتصادی انجام دهیم که نیازمند برنامه ریزی خوب و حرکت های بزرگ است که می تواند ما را از وابستگی های نفتی هم جدا کند.

  مدیر کل پژوهش دانشگاه علمی کاربردی درمورد استارتاپ های گلخانه ای خیار گفت: محصول خیار در پیشوا را باید به صورت سمبل خیار قرار داد تا اسم پیشوا آمد خیار آنجا را هم به یاد بیاوریم.

  وی افزود: اگر خیار را در پیشوا به صورت سمبل قرار دهیم مطمئن باشید در آینده محصولات دیگری مانند خیارشور، کرم خیار و روغن خیار نیز افزوده می شود.

  دکتر شایسته مجری طرح محصولات سالم شمس درمورد استفاده از فناوری استارتاپ هم افزود: باید بتوانیم از فناوری های نوین برای محصول خیار استفاده کنیم و در سلامت محصول از این فناوری ها کمک بگیریم.

  وی افزود: کشاورزان می توانند محصول خود را برند کنند و هرکشاورزی این امکان را دارد تا برندی برای محصول و گلخانه خود انتخاب کند.

  عباسی فرماندار پیشوا هم گفت: دانشگاه علمی کاربردی قبل و بعد از استارتاپ ها آمادگی لازم را دارد تا به مرحله تکامل برسد. وی افزود: شمس یک پلتفرم است که میخواهد کشاورز را به مشتری و مشتری را به کشاورز معرفی کند و هم در بازار محصولات قول همکاری را در توسعه داخلی و خارجی می دهیم و هم خدمات خواهیم داد.

  همچنین در پایان جلسه تفاهنامه همکاری میان دانشگاه علمی کاربردی پیشوا و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف پشتیبانی از این ایده های نو که استارت آپ نامیده می شود امضا شد.

  شهرستان پیشوا با ۱۲ هزار هکتار کشت گلخانه ای رتبه اول کشور است که بیشتر ان اختصاص به کشت خیار دارد.

  ۷۳۸ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای