امروز : یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 30 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 05:23 | تعداد بازدید : 506 نفر | امتیاز خبر :
 • جزئیات جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی بافرماندهان اطلاعات سپاه

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی با فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران را ...

  جمعی از فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران در جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، امنیت منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی و راهبردهای آنها را تشریح کردند.جزئیات جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی بافرماندهان اطلاعات سپاه

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه فوق العاده صبح سه شنبه کمیسیون امنیت ملی با فرماندهان اطلاعات سپاه پاسداران را تشریح کرد و گفت: در این جلسه ابتدا موضوع منطقه و شرایط حضور قدرت های خارجی به ویژه آمریکایی و علت و اهداف و راهبردهای آنها مورد بحث و بررسی قرار گفت.

  نماینده ورامین در مجلس با اشاره به بررسی راهبردهای دشمن، نقش جنگ نیابتی و ایفای نقش عربستان سعودی و ایجاد داعش گفت: آنچه امروز در سوریه، عراق به طور غیرمستقیم و در یمن به طور مستقیم از طرف عربستان انجام می شود، جنگ نیابتی است که در منطقه صورت می گیرد.

  وی ادامه داد: در این جلسه گفته شد که آمریکایی ها با شش راهبرد در بحران منطقه نقش آفرینی کردند و تلاش می کنند با کمک انگلیس و فرانسه، جهان اسلام را تبدیل به مرزهای خونین کنند. آنها با حمایت از القاعده و داعش، جنگ را به درون مسلمانان کشیدند و در این مسیر گروه ها و ارتش های بی سر تشکیل شده که هیچ کشوری مسئولیتی در قبال آنها ندارند.

  نقوی با بیان اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه، درگیریها را به اختلافات مذهبی و قومی کشانده اند اظهار داشت:ورود روسیه به صحنه جنگ علیه داعش و گروه های تروریستی – تکفیری، معادلات آمریکایی ها و عربستان را تحت تاثیر قرار داد و همگرایی منطقه ای و ائتلاف چهارجانبه را تقویت کرد. بنابراین موقعیت داعش و گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه در حال تضعیف است.

  نقوی حسینی  گفت: در عراق شرایط خیلی بهتر شده است و اغلب مناطق این کشور از وجود داعش و گروه های تکفیری و تروریستی پاکسازی شده است. در این مسیر، راهبرد جمهوری اسلامی ایران حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق و مقابله با دخالت بیگانه به ویژه آمریکایی ها در کشورهای منطقه و مبارزه با هر نوع گروه تروریستی است.

  وی افزود: فردا صبح – چهارشنبه – هم این جلسه ساعت ۶٫۳۰ تشکیل و بحث ادامه پیدا خواهد کرد.

  منبع: خبرگزاری مهر

  ۱۲۵ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای