امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۳۰ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۳۶ | تعداد بازدید : 13702 نفر | امتیاز خبر :
 • ثبت ملی مراسم بنی اسد ،یادگار ۱۵ خرداد ۴۲ ،به نام شهرستانی غیر از پیشوا سوال برانگیز است

  حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:عاشورا در طول تاریخ مانند دانشگاهی به تعلیم و تربیت انسانها و افرادی که خواهان حریت ...

  ثبت ملی مراسم بنی اسد ،یادگار ۱۵ خرداد ۴۲ ،به نام شهرستانی غیر از پیشوا سوال برانگیز است

  امام جمعه پیشوا گفت:بنی اسد یک برنامه سیاسی و معنوی ، یادگار ۱۵ خرداد ۴۲و با قدمت ۵۰۰ ساله ومختص شهرستان پیشوا است ،ثبت ملی بنی اسد به نام شهری دیگر غیر از پیشوا جای سوال دارد.

  حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:عاشورا در طول تاریخ مانند دانشگاهی به تعلیم و تربیت انسانها و افرادی که خواهان حریت ، عدالت ، سعادت و مبارزه با ظلم و استکبار بوده اند پرداخته است.

  وی افزود:حادثه عاشورا انسانهای زیادی را تربیت کرده است،اسوه و الگوی تمام نهضت هایی که برای تحقق عدالت صورت گرفته است نهضت عاشورا و حرکت امام حسین (ع)است.

  امام جمعه پیشوا با اشاره به اینکه حادثه عاشورا صرفا واقعه تاریخی نیست اظهار کرد:حادثه عاشورا تنها برای دیروز نیست وحادثه عبرت اموز، درس آموز فرداها و نسل های آینده است.

  وی در ادامه اضافه کرد:عاشورا تمام شدنی نیست،جریان ستیز دائم و مداوم حق و باطل است و تا ظهور حضرت ولیعصر(عج)ادامه دارد و تازمانی که شیطان صفتان زنده هستند و در حال نقشه کشیدن برای طرفداران حق و حقیقت هستند این نهضت جریان دارد.

  باقری با بیان اینکه سطحی نگری در واقعه عاشورا نتیجه ای در بر ندارد بیان داشت:هر سرزمینی کربلا وهر زمانی عاشورا است و واگر فکر کنیم محرم همان دهه اول و گریه و زاری برای سیدالشهدا و خاندان اهل بیت است به موضوع عاشورا سطحی نگاه کرده ایم.

  وی افزود:آنهایی که توانستند نهضت عاشورا راسینه به سینه و نسل به نسل به ایندگان انتقال دهند نقش عظیم تری در زنده نگاه داشتن قیام سیدالشهدا (ع) دارند ، امروز رسالت مهمی بر عهده زینبیان است.

  خطیب جمعه پیشوا گفت:انقلاب اسلامی ایران در زنده نگهداشتن راه حسینی وبرافراشتن پرچم شرافت و عزت امام حسین(ع)همانند ۸ سال دفاع مقدس از جان خود و عزیران خود مایه می گذارد.

  وی افزود: امروز بازمانگان ۸ سال دفاع مقدس همان مسیر را ادامه می دهند و ممکن است شکل و شمایل آن عوض شده باشد لکن مسیر همان است و احتمال دارد در این مسیر شیطنت های جبهه دشمن ، دست اندازها ومسیر چپ و راستی وجود داشته باشد اما آرمان هیچ گاه تغییر نمی کند.

  باقری بیان کرد:ملت ایران امروز در حال انجام جهاد اکبر است و با مسیر پر پیچ و خمی مواجه است که با حول و قوه الهی به عظمت و نصرت الهی دست پیدا خواهد کرد، رمز پیروزی، ایمان ، اعتقاد و توکل به خدا است و نباید به کدخدا دل بست.

  وی افزود:در چند روز آینده رئیس جمهور باید در جلسه سازمان ملل حاضر شود و امیدواریم مواضع شفاف خود را بیان کنند وبا کنار گذاشتن اعتقادات شخصی، زبان ملت و ولایت باشند

  امام جمعه پیشوا بیان داشت: امروز از مرز ایمان عبور کردیم و در مرحله تقوا قرار گرفته ایم، ملاک سنجش تقوا اطاعت از ولایت فقیه است، در مرحله اقتصاد مقاومتی مردم و مسئولان با احتکار نکردن و مسئولان با مدیریت صحیح باید فداکاری کنند تا از این مرحله نیز سربلند بیرون آییم.

  باقری در پایان با اشاره به اینکه باید برنامه بنی اسد را جدی بگیریم گفت: بنی اسد یک برنامه سیاسی و معنوی ، یادگار ۱۵ خرداد و با قدمت ۵۰۰ ساله ومختص شهرستان پیشوا است ،مراسم بنی اسد فرهنگ عاشورایی است که باید اشاعه پیدا کند لکن ثبت ملی آن به نام شهری دیگر غیر از پیشوا جای سوال دارد.

   

  حجت السلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های عبادی نماز جمعه پیشوا با اشاره به عوامل تنها ماندن سیدالشهدا ع در واقعه عاشورا گفت:جمع دو عامل شبهه ها و فتنه ها در تنها ماندن امام حسین ع به شدت تاثیر گذار بود، چراکه شبهات فضا را تاریک می کند وآنچه باعث تنها ماندن ولی می شود شبهه است.

  وی افزود: اساسی ترین شبهه ای که در زمان پیغمبر وارد شده بود اینکه نیاز به ولی خدا وجود ندارد و قران برای هدایت بشر کفایت می کند.
  امام جمعه پیشوا بیان داشت:پیامبر اکرم ص در روزهای پایان عمر خود برای روشن شدن مسئله ولایت و عدم گمراهی مطالبی را خواستند بیان کنند که عده گفتند پیامبر هذیان میگوید و مانع شدند.

  وی افزود: شیعه و سنی به قران در کنار سنت اعتقاد دارند و قطعا تمسک به این دو بال پرواز باعث اوج گرفتن بشر می شود و رها کردن هر کدام مانع پرواز می شود.

  باقری گفت:بعد از آن اجازه نوشتن احادیث که به صراحت فضایل اهل بیت را بیان کرده بود منع کردندو سپس با جعل شخصیت ،حضرت علی (ع)را در کنار زبیر و طلحه و معاویه قرار دادند و دین خدا را تحریف کردند.

  وی افزود: بعدها نگاهی شکل گرفت که بیشتر نماز خواندن را نشانه تدین می دانستند در حالی که شناخت خداوند بدون معرفت نسبت به اهل بیت میسر نیست.

  امام جمعه پیشوا ادامه داد: شبهه دیگر این بود که حتی امور اجتماعی را بدون ربط به دین دانستند و سر و سامان دادن امور زندگی را برعهده خود اشخاص قرار می دادند.

  وی بیان کرد :در تاریکی گرد و غبار شبهات ،امام حسین ع تنها ماند و فتنه تاثیر خود را برجای گذاشت و شهادت امام حسین ع و یارانش را به همراه داشت.
  باقری خاطر نشان کرد: نگرانی از فضای مجازی وجود ندارد و اثر گذاری آن زمانی است که شبهه وارد شود ،شبهه در کنار فتنه است .

  وی افزود:در سال ۵۷ ،فتنه ها ،جوانان ما را تا مرز شهادت برد و امام پیروز شد چون شبهه در دین و انقلاب وارد نشد و لکن امروز حرف هایی که شنیده میشود اثر شبهه است.

  امام جمعه پیشوا تاکید کرد: در سال ۸۸ فتنه بود که اثر گذار نشد ،باید مراقب شبهه هایی که وارد میکنند و ولایت را زیر سوال می برند باشیم.

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای