امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۹:۲۴ | تعداد بازدید : 20014 نفر | امتیاز خبر :
 • تیلرسون: اسد جایی در آینده سوریه ندارد/ ایرانی‌ها باید سوریه را ترک کنند

  وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه علیه ملت سوریه گفت که اسد جایی در آینده این کشور ندارد.       به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا،به نقل از روسیاالیوم، رکس‌تیلرسون وزیر خارجه آمریکا ...

  وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه علیه ملت سوریه گفت که اسد جایی در آینده این کشور ندارد.

   

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا،به نقل از روسیاالیوم، رکس‌تیلرسون وزیر خارجه آمریکا بار دیگر مواضع قبلی این کشور در قبال سوریه را تکرار کرد.

  وی روز سه‌شنبه در نشستی خبری با بیان اینکه بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه جایی در آینده این کشور ندارد گفت: دولت آمریکا معتقد است که این غیرقابل قبول است که روسیه همپیمان اسد باشد.

  تیلرسون افزود: واشنگتن و مسکو برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و فراهم کردن این امکان برای مردم سوریه که بتوانند قانون اساسی جدید را تدوین کرده و انتخاباتی آزاد و شفاف برای انتخاب رهبران خود برگزار کنند، همکاری می‌کنند.

  وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه واشنگتن و مسکو معتقدند که داعش خطری مشترک برای دو کشور است، افزود: ما به ضرورت از بین بردن داعش و سایر گروه‌های تروریستی و همچنین ضرورت برقراری صلح در سوریه بعد از نبرد داعش پایبندیم.

  تیلرسون افزود: با وجود بدی روابط آمریکا و روسیه ا ما مبارزه با تروریسم زمینه‌ای برای همکاری بین روسیه و آمریکا ایجاد کرده است. ما سوریه را سرزمینی تعیین کردیم که می‌توانیم در آن با هم همکاری کنیم.

  وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: منطقه کاهش تنش که در جنوب غرب سوریه تعیین شده است همچنان آرام است و این یک موفقیت محدود به شمار می‌رود.

  تیلرسون بر آمادگی کشورش برای تلاش برای ایجاد مناطق کاهش تنش دیگر در سایر مناطق سوریه تاکید کرد.

  وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه حضور نیروهای ایرانی در سوریه را غیرقبول دانست و گفت: نظامیان ایرانی باید سوریه را ترک کرده و به کشورشان بازگردند.

  وی افزود: خروج نیروهای ایرانی از سوریه شرطی ضروری برای حل و فصل بحران سوریه است و این موضوعی است که اکثر اعضای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به آن اعتقاد دارند.

   

  منبع:تسنیم

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای