امروز : پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 1 ژوئن, 2018 | ساعت انتشار خبر : 16:57 | تعداد بازدید : 25162 نفر | امتیاز خبر :
 • انقلاب ما مدیون امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع)است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا:حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی نماز جمعه امروز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب (ع)اظهار داشت:حضرت علی(ع)در ...

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:
  انقلاب ما مدیون امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع)است و ایام الله ۱۵ خرداد به هر طریق و روشی باید زنده نگه داشته شود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا:حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی نماز جمعه امروز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب (ع)اظهار داشت:حضرت علی(ع)در شب قدر در محراب عبادت به خاطر اجرای عدالت ،انسانیت و آزادگی به شهادت رسید و همین افتخار برای ما بس که پیرو ودوست دار آن حضرت هستیم.

  وی افزود:شخصیت مظلومی مانند حضرت علی (ع)که پیامبر اکرم(ص) فرمودند درک صفات متعالی او از توان هر کس غیر از خداوند متعال خارج است چرا که جوان مردی، شجاعت، عدالت، عبادت ،تقوا ،مهربانی وخلاصه تمام لغات دنیا پسند را دارا بودند.
  باقری اظهار کرد:در آستانه شبهای قدر هستیم و سفره اصلی در شب قدر پهن می شود ،رحمت، مغفرت ، برکت سلامتی ، عاقبت بخیری در شب قدر مقدر میشود.
  وی در ادامه افزود: در سخنان ائمه اطهار بر فضیلت شبهای قدر و شب زنده داری تاکید فراوان شده است ،همچنین صدقه دادن و حال فقرا را درک کردن رحمت و برکات مادی و معنوی زیادی برای انسان به همراه دارد.
  خطیب جمعه پیشوا با بیان اینکه فرصت طلایی در ماه مبارک رمضان شب های قدر است بیان نمود: اگر از این ایام بهره نبریم ضرر میکنیم و دچار خسران میشویم و با استغفار ،طلب حلالیت، شاد نمودن دل یتمی و استغفار و انابه و حضور در مکان های معنوی مانند مساجد و آستان مقدس حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) می توانیم از این ایام بهره ببریم.
  باقری با اشاره به فرارسیدن روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت:روز قدس روزی استکه با ابتکار بنیان گذار جمهوری اسلامی ،امام راحل نامگذاری شده است و به عنوان میراث ماندگاری در سطح ملی و بین الملل ماندگار شد.
  وی افزود:مساله فلسطین ،مساله سرزمین و جغرافیا نیست مساله اعتقاد است،روز قدس امسال باید متفاوت از سالهای گذشته برگزار شود و وظیفه شرعی ، قانونی،انسانی و اخلاقی ما این است که با شرکت در این مراسم ضربه مهلکی بر پیکره اسراییل وارد نماییم.

  امام جمعه شهرستان پیشوا ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز رحلت جانسوز امام خمینی(ره) بیان داشت:بعد از امامان معصوم شخصیتی مانند امام خمینی (ره) انقلابی به پا کرد که از عهده خیلی از بزرگان خارج بود و آنچه باعث محبوبیت امام شد علاوه بر عدالت و شجاعت،اخلاص بود.
  وی افزود:امروز باید راه و روش امام بعنوان هدف ما باشد و هر اندازه از اهداف امام که عدالت اجتماعی و کمک به محرومان و مستضعفین است فاصله بگیریم دچار خسران میشویم.
  خطیب جمعه پیشوا با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد مردم پیشوا برگرفته از عاشورای امام حسین (ع)‌است تاکید کرد:قیام ۱۵ خرداد مربوط به نظام اسلامی است ،از کنار ملجا شریف حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) این قیام با اراده و خواست مردم آغاز شد که مبدا ۲۲ بهمن ۵۷ شد.
  وی در پایان گفت :انقلاب ما مدیون امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع) است و این ایام الله ۱۵ خرداد به هر طریق و روشی باید زنده نگه داشته شود ، مراسم راهپیمایی ۱۵ خرداد امسال از مسجد امام خمینی(ره) به سمت مسجد علی بن موسی الرضا (ع)خواهد بود.

   434 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای