امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 28 ژانویه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 15:03 | تعداد بازدید : 12113 نفر | امتیاز خبر :
 • تکمیل پل روگذر قلعه سین در نیمه اول ۹۸

  مدیرعامل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: به لحاظ شرایط اقتصادی و حجم پروژه‌های نیمه‌کاره، دستور خودداری از شروع هرگونه پروژه جدید به ما ابلاغ شده است. به گزارش ندای پیشوا، ...

  مدیرعامل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: به لحاظ شرایط اقتصادی و حجم پروژه‌های نیمه‌کاره، دستور خودداری از شروع هرگونه پروژه جدید به ما ابلاغ شده است.

  به گزارش ندای پیشوا، نشست بررسی مشکلات پروژه‌های راه‌آهن شهرستان پیشوا با حضور فرماندار شهرستان، مدیرعامل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن کشور، مدیرعامل شرکت راه‌آهن استان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری، شهردار، عضو شورای اسلامی شهر، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای و مشاوران پروژه قطار حومه ای در محل فرمانداری برگزار شد.

  در این نشست سیدمحمد موسوی مدیرعامل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن جمهوری اسلامی اظهار داشت: به لحاظ شرایط اقتصادی و حجم پروژه‌های نیمه‌کاره، دستور خودداری از شروع هرگونه پروژه جدید به ما ابلاغ شده است.

  وی افزود: علیرغم تمام مشکلات موجود، پروژه پل چهارراه محمدآباد و پل روگذر قلعه سین پیشوا را مستثنی کردیم و فراخوان انجام و در مرحله ارزیابی پیمانکار هستیم و قبل از نوروز پیمانکار انتخاب و نسبت به استقرار و تجهیز کارگاه اقدام می‌شود.

  مدیرعامل خط و سازه‌های فنی راه‌آهن جمهوری اسلامی ادامه داد: در فروردین سال آینده و بعد از اتمام سفر قطارهای نوروزی عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز و پل روگذر قلعه سین را تا قبل از مهرماه افتتاح خواهیم کرد.

  ایجاد دپو پارکینگ جهت حل مشکل تأخیر قطار تهران-پیشوا 

  در ادامه عابدین هادی‌نژاد مدیرعامل شرکت راه‌آهن استان تهران نیز با اشاره به علت تأخیر در ساعات حرکت قطار پیشوا اظهار داشت: سیستم راه‌آهن به‌صورت زوج ریل و دو، چهار، شش و تک خطه است ولی در حال حاضر خط چهار قطار تهران به پیشوا تکمیل‌نشده و کافی است در طی مسیر یک شکستگی ایجاد شود تا ایجاد مشکل کند که این شکستگی‌ها نیز در فصول سرد، بیشتر دیده می‌شود.

  وی بابیان اینکه پیشوا، پرند و هشتگرد سه مسیر پر مسافر استان تهران هستند، افزود: در نظر داریم با راه‌اندازی دپو پارکینگ، پیشوا را مبدأ حرکت قطار قرار دهیم که در این صورت مشکل تأخیر قرار نیز حل خواهد شد.

  در این نشست، حسین عباسی فرماندار پیشوا نیز با بیان اینکه برای توسعه منطقه نیازمند قطار حومه‌ای هستیم، اظهار داشت: پیشوا یک منطقه کارگری است و هر صبح حجم زیادی از شهروندان به تهران تردد دارند و وقتی در ساعت حرکت قطارها تأخیر به وجود می‌آید مشکلات فراوانی برای شهروندان ایجاد می‌شود.

  وی ضمن اشاره به اینکه با طرح‌های در دست اقدام، مشکلات حمل‌ونقل شهرستان رفع خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر به درک مشترکی از نیازها و ضرورت‌های شهرستان دست‌یافته‌ایم که باید با مهربانی و رعایت اخلاق که حلقه مفقوده مراودات فردی و اداری است، کارها را با تعامل و دوستی بیشتری به‌پیش ببریم.

  فرماندار شهرستان پیشوا افزود: همه مسئولان در همه سطوح نظام، علاقه دارند که بهترین خدمات و شرایط را برای مردم فراهم کنند و مشکلات را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنند.

  وی بابیان اینکه مردم کمتر به مقامات عالی‌رتبه نظام ازجمله مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری دسترسی دارند، افزود: این مسؤولان شهرستانی هستند که در دسترس مردم قرار دارند و مردم با نگاه به رفتار و منش آن‌ها نسبت به مسؤولان عالی‌رتبه نظام نیز قضاوت می‌کنند.

  زیرساخت‌های ریلی پیشوا تقویت شود

  در ادامه سید مرتضی طباطبایی عضو شورای اسلامی شهر نیز بر لزوم توجه به ایستگاه امامزاده تأکید کرد و گفت: در راستای راه‌اندازی دپو پارکینگ مجموعه شهرستان آمادگی همکاری را دارد زیرا این مهم برای اقتصاد شهر مؤثر است.

  وی افزود: قطارهای رفت‌وبرگشت صبح و غروب راهگشای منطقه بوده و موجبات رضایت مردم را ایجاد کرده است زیرا که امنیت آنان را فراهم آورده است.

  طباطبایی تصریح کرد: سه دستگاه مینی‌بوس از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای  جابجایی مسافران از سه مسیر میدان نقش‌جهان، میدان شهید اردستانی و میدان شهید چمران به ایستگاه قطار تأمین شده است.

  حکمت امیری شهردار پیشوا نیز در این نشست اظهار داشت: متأسفانه در بحث زیرساخت‌های ریلی با مشکلاتی مواجه هستیم که باید برای تأمین زیرساخت لازم تلاش کنیم و به هدفی که رضایتمندی مردم است دست‌یابیم.

  وی همچنین از تأمین روشنایی، زیباسازی و پیاده‌روسازی محوطه ایستگاه امامزاده خبر داد که طی چند ماه اخیر از سوی شهرداری صورت گرفته است.

  در این نشست نسبت به انتخاب پیمانکار به‌منظور تکمیل پروژه‌های پل چهارراه محمدآباد و پل روگذر قلعه سین و تجهیز کارگاه قبل از نوروز، نصب سایه بان موقت در توقفگاه و ترمیم ایستگاه امامزاده، تهیه تابلوها و علائم راهنمایی و تأمین مخلوط برای مرمت آسفالت راه ارتباطی به سمت ایستگاه قطار و شروع عملیات اجرایی پل‌های محمدآباد و قلعه سین در فروردین‌ماه سال آتی و بعد از اتمام قطارهای نوروزی تصمیم‌گیری شد.

  ۱,۱۷۴ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای