امروز : پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 29 ژوئن, 2015 | ساعت انتشار خبر : 12:36 | تعداد بازدید : 6653 نفر | امتیاز خبر :
 • توزیع ۱۴۵ سبد کالا بین مددجویان کمیته امداد پیشوا/ آرزوی ۸ کودک نیازمند پیشوایی برآورده می شود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا در خصوص فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ...

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) پیشوا از توزیع ۱۴۵ سبد کالا به مناسبت ماه مبارک رمضان بین مددجویان تحت پوشش این کمیته خبر داد.

  کمیته امداد پیشوا

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مجتبی عبداللهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ندای پیشوا در خصوص فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: با توجه به این که مراجعه کنندگان به کمیته امداد، اکثراً جزء طبقات خیلی پایینی هستند که نیاز آنها کاملا ثابت شده است و از همه جا رانده شده اند که به کمیته امداد آمده اند، بیشتر تلاش ما در ماه مبارک رمضان برای مددجویان کمیته امداد بحث معیشتی آنان است.

   

  رئیس کمیته امداد پیشوا با اشاره به سبدهای کالای اهدایی به مددجویان به مناسبت ماه مبارک رمضان گفت: تعداد ۱۳۵ سبد کالا که شامل برنج، روغن و خرما می باشد توسط یکی از حامیان تهیه و بین مددجویان کمیته امداد توزیع شد و ارزش ریالی هر کدام از آنها از سوی خیّر حداقل پنجاه و پنج هزار تومان قیمت گذاری شده بود.

   

  وی افزود: یکی دیگر از حامیان تعداد ۱۰ سبد کالا که شامل برنج، روغن و خرما می باشد را تهیه کرده که ارزش ریالی هر کدام از آنها از سوی خیّر یکصد و ده هزار تومان قیمت گذاری شده بود و در قالب طرح مفتاح بین مددجویان توزیع گردید. همچنین تعداد ۱۰۲ شانه تخم مرغ از طریق یکی از خیرین تأمین و بین ایتام و محسنین خانواده های نیازمند توزیع گردید.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) پیشوا ادامه داد: یکی دیگر از خیرین تعداد دو رأس گوسفند را اهدا کرد که پس از ذبح و بسته بندی، بین ۳۳ خانواده نیازمند توزیع شد.

  عبداللهی توزیع غذای گرم جهت اطعام نیازمندان در شبهای قدر را یکی دیگر از برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در حال تأمین اعتبار از طریق خیرین و مسئولین هستیم و در نظر داریم حداقل ۱۵۰۰ غذای گرم برای افطاری مددجویان در شبهای قدر توزیع شود.

  رئیس کمیته امداد پیشوا ضمن اعلام آمادگی برای دریافت و توزیع کمک های خیرین برای اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: خیرین می توانند خودشان اطعام را بین نیازمندان توزیع کنند. اگر کسی بخواهد این کار را انجام دهد ما با آغوش باز پذیرا هستیم و کارش را ما انجام می دهیم.

  وی خاطرنشان کرد: شماره حساب ۱۴۶۶۶۲۸۸۱۳ کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا نزد بانک ملت ویژه اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان است.

  این مسئول با اشاره به طرح سبد آرزوهای بچه های اکرام و محسنین و ایتام جشن رمضان خاطر نشان کرد: در این طرح، بچه ها آرزوهای خود را می نویسند و در پاکت می گذارند و خیّرینی از میهمانان ویژه جشن رمضان پاکت ها را بر می دارند تا آرزوها را برآورده کنند و در این بحث هم قرار است هشت نفر از خیرین تهرانی، هشت آرزوی بچه های اکرام و محسنین شهرستان پیشوا را برآورده کنند.

  رئیس کمیته امداد پیشوا اشاره ای هم به طرح مفتاح کرد و تصریح کرد: طرح مفتاح بازدید از خانواده های نیازمند به همراه مسئولین و خیرین است تا آنها از نزدیک وضعیت خانواده ها را از لحاظ معیشتی و وضع زندگی ببینند و در قالب این طرح به صورت نقدی و یا به صورت سبد کالا به خانواده های نیازمند کمک می شود.

  عبداللهی در خصوص طرح محسنین کمیته امداد نیز توضیح داد: طرح محسنین طرح حمایت از خانواده هایی است که سرپرست دارند ولی سرپرست آنها قادر به تأمین معیشت زندگی نیست و فرزندان وی در قالب این طرح در می آیند.

  وی فرزندان طلاق را از جمله گروهی نام برد که تحت پوشش طرح محسنین کمیته امداد هستند و تصریح کرد: پیرزنها و پیرمردهایی که در حال حاضر توانایی تأمین هزینه های زندگی را ندارند نیز در قالب این طرح هستند که یکسری از افراد، حامی محسنین این افراد می شوند و ماهیانه مبلغی را به عنوان هزینه نگهداری آنها متقبل می شوند.

  رئیس کمیته امداد پیشوا بیان داشت: در حال حاضر پایگاه جذب حامی هر شب در نقاط مختلف تهران برقرار است و همکاران ما به منظور جذب حامی برای خانواده های اکرام و محسنین، در این مکانها مستقر می شوند.

  وی افزود: طرح ایتام ما به نوعی اشباع شده است و ایتام ما سبد حمایتی خوبی را دارند و مبلغ خوبی را در ماه دریافت می کنند و در حال حاضر تمام تلاش خود را برای جذب حامی برای خانواده های محسنین گذاشته ایم تا تعداد خانواده بیشتری را تحت  پوشش طرح محسنین ببریم تا در کنار خدمتی که امداد انجام می دهد اینها بتوانند هزینه دیگری را نیز دریافت کنند.

  این مسئول، تعداد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد پیشوا را که مستمری دائمی دریافت می کنند را هزار و دویست و هشتاد خانواده اعلام کرد و افزود: حدود هزار خانواده نیز به صورت موردی از خدمات کمیته امداد شهرستان پیشوا استفاده می کنند و معیشت بگیر نیستند.

   

  عبداللهی ادامه داد: حدود ۱۳۸ یتیم نیز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا هستند که هر کدام از آنها بین دو تا شش حامی دارند.

  رئیس کمیته امداد پیشوا تصریح کرد: اگر کسی تصمیم داشته باشد که عمل خیر و خداپسندانه به صورت نقدی و غیر نقدی انجام دهد، کمیته امداد این آمادگی را دارد که این کار را انجام دهد و همکاران ما این آمادگی را دارند این کمک ها را به دست افراد نیازمند برسانند.

   165 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای