امروز : دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 14 اکتبر, 2021 | ساعت انتشار خبر : 09:11 | تعداد بازدید : 3344 نفر | امتیاز خبر :
 • تهران و ریاض در مسیر تنش‌زدایی

  مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت:به نظر می‌رسد از محل مذاکرات میان تهران و ریاض، دود سفید در حال برخاستن است/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: به نظر می‌رسد ...

  مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت:به نظر می‌رسد از محل مذاکرات میان تهران و ریاض، دود سفید در حال برخاستن است/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، مصطفی هدایی در یادداشتی نوشت: به نظر می‌رسد از محل مذاکرات میان تهران و ریاض، دود سفید در حال برخاستن است. دو رقیب منطقه‌ای که پس از سال‌ها بالاخره در بغداد و با میانجیگری عراق دور یک میز نشسته و رودررو مسائل و چالش‌های فی‌مابین را قصد دارند حل کنند.

  سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در این خصوص گفته است: «گفت‌وگوها با عربستان در بهترین وضعیت خود در حال پیگیری است. چند دور گفت‌وگو در بغداد در مورد موضوعات منطقه‌ای و دوجانبه انجام‌شده. هیچ پیش‌شرطی از سوی دو طرف مطرح نیست و تلاش داریم در چارچوب مرضی‌الطرفین به آغاز یک روابط پایدار برسیم. اعزام هیئتی از عربستان به ایران تأیید نمی‌شود.»

  همچنین خبرگزاری فرانسه نوشته؛ رسانه‌های سعودی نیز در هفته‌های گذشته لحن خودشان را نسبت به تهران تعدیل کرده‌اند. شبکه تلویزیونی الاخباریه که یک رسانه دولتی است هفته گذشته گفت‌وگوهای میان دو کشور را مذاکراتی «مستقیم و صادقانه» توصیف کرد که «به ایجاد ثبات در منطقه منجر خواهد شد.»

   1,374 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای