امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 7 فوریه, 2015 | ساعت انتشار خبر : 16:20 | تعداد بازدید : 4306 نفر | امتیاز خبر :
 • تلنگری به اوقاف …

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، بنا به سیاست اوقاف، هر ساله یکی از امامزادگان به عنوان امامزاده شاخص معرفی شده در جهت معرفی او و تبیین جایگاه و کراماتش کوشش می گردد.     در ...

  کنگره حضرت جعفربن موسی الکاظم(علیه السلام) با قید”ملی” برگزار شد تا شاید از این رهگذر گامی هر چند کوتاه در معرفی این فرزند بدون واسطه امام کاظم(ع) و برادر تنی امام رضا(علیه السلام) برداشته شود و شهر پیشوا نیز در جغرافیایی مذهبی کشور صاحب جایگاهی گردد.

   

  کنگره ملی امامزاده جعفر (ع)

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، بنا به سیاست اوقاف، هر ساله یکی از امامزادگان به عنوان امامزاده شاخص معرفی شده در جهت معرفی او و تبیین جایگاه و کراماتش کوشش می گردد.

   

   

  در سال ۱۳۹۳ و در استان تهران این توفیق نصیب حضرت جعفربن موسی الکاظم (علیه السلام) شهر پیشوا گردید کما اینکه در سال ۱۳۹۲امامزاده داود (علیه السلام) کن وسال قبلش هم امامزاده صالح تجریش در چنین موقیعتی قرار گرفته بودند.

   

   

  قصد نگارنده با به نگارش در آوردن این جریده کمکی است به متولیان و دست اندرکاران این حریم قدسی که توجه ایشان را به چند نکته جلب می نمایم.

   

   

  * برای کنگره ای که در سطح ملی برگزار می شود توقع است از مدتها قبل اطلاع رسانی لازم در خصوص فراخوان آثار انجام شود و فقط به تبلیغ دانشگاهی و حوزوی بسنده نشود.

   

   

  ضعف مفرط اطلاع رسانی تبلیغات از روزی که این کنگره کلید خورد تا پایان مراسم اختتامیه آن به خوبی مشهود بود و این مسیر تا جایی پیش رفت که حتی خبرنگاران محلی و استانی برای اختتامیه در روز مراسم فقط چند ساعت قبل از شروع به صورت تلفنی به ایشان تسلیم شد.

   

   

  *تشکیلاتی همچون کانون اندیشه آفرینان جوان که در منطقه وجود نداشت را به گردن چه نهادی می توان گذاشت، آیا زیر ساخت هایی از قبیل راه اندازی و حمایت از این دست سازمانهای مردم نهاد (سمن) وظیفه کدام ارگان یا اداره است.

   

   

  فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانداری و یا دیگر نهادها که می بایست با شناسایی پتانسیل ها و استعدادها در جهت باورسازی آنان  و رشد و سبط ایشان از طرق مختلف قانونی گام بردارند؟

   

   

  گو اینکه کانون اندیشه آفرینان جوان که تجربه چندین کنگره ملی را در کارنامه خود داشت توقع بیش از این می رفت اما برای ادارات پیشوا که اولین تجربه به نام کنگره را اجرا می کردند در حد عالی نمره دریافت داشتند.

   

   

  * عدم حمایت و کمک ارگانها و نهادهای منطقه ای از این کنگره را شاید به پای این می توان نوشت که اوقاف بدون توجه به ظرفیت و پتانسیل منطقه اقدام به سپردن کار به کانونی غیر بومی نمود که این خود بعدها و در مسیر برپائی کنگره و مراحل آن، باعث و منشاء بسیاری از حرف و حدیث ها و عدم حمایت ها شد که کار تا به جایی پیش رفت که علیرغم هماهنگی های انجام شده جهت دیدار اعضای ستاد کنگره با آیات عظام تقلید مدیران شهرستان بعضا در این دیدار حضور نیافتند و به ندای اوقاف هیچ لبیکی نگفتند وبا زبان  بی زبانی به اوقاف و مدیران جوان استانی آن فهماندند که توجه به منطقه و شهرستان ها را باید از استان شروع کرد و نباید فقط با پول و اعتبار کار را پیش برد، گو اینکه اگر با ظرفیت های شهرستان همراه و همگام شده بودند اوضاع و شرایط بسیار بهتر و موفق تر از آنچه می شد که مشاهده گردید و درک شد.

   

   

  در پایان خاطر نشان می شود کار کردن ولو به اندازه یک سر سوزن برای معرفی و تکریم حضرت جعفربن موسی الکاظم(علیه السلام) وظیفه یکایک اصحاب رسانه و اهالی مطبوعات و جراید است، که امیدواریم در راه معرفی این امامزاده واجب التعظیم و لازم التکریم به رسالت خویش عمل کرده کما اینکه تاکنون نیز چنین بوده است و این نوشته تلنگر به متولیان اوقاف شهرستان باشد تا در راه معرفی امامزادگان دیگر گام های موثر و مفیدی بردارند و جغرافیای مذهبی استان را بیش از گذشته ترسیم و تکمیل نمائیم.

  مهدی مقاری

  ۱۵۷ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای