امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۰۹:۵۶ | تعداد بازدید : 20356 نفر | امتیاز خبر :
 • تصفیه خانه فاضلاب شهر پیشوا با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

  بهره برداری از نخستین تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان پیشوادیروز - سه شنبه - طی مراسمی با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و سیدحسن هاشمی استاندار تهران آغاز شد/     به گزارش پایگاه ...

  بهره برداری از نخستین تصفیه خانه فاضلاب شهری شهرستان پیشوادیروز – سه شنبه – طی مراسمی با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و سیدحسن هاشمی استاندار تهران آغاز شد/

   

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای پیشوا،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران در خصوص پروژه تصفیه خانه فاضلاب پیشوا گفت: باتوجه به بافت خاک منطقه که از ضریب نفوذناپذیری کمی برخوردار است و هسته مرکزی شهر پیشوا بر روی کوه قرار دارد و عمده فاضلاب مناطق مسکونی به ویژه فاضلاب به صورت غیر اصولی به جداول رو باز سطح شهر تخلیه می شود.
  علیرضا کارگری افزود: طرح جمع آوری، انتقال و دفع بهداشتی فاضلاب شهری پیشوا به منظور حفاظت از محیط زیست به ویژه محیط زیست انسانی، جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی، استفاده از پساب تصفیه شده و ارتقای شاخص سلامت و بهداشت شهروندان در دستور کار قرار گرفت.
  کارگری افزود: مرحله اول این طرح شامل ۶۰ کیلومتر شبکه جمع آوری، یک هزار و ۵۰۰ فقره انشعاب، ۶ کیلومتری خط انتقال و یک مدول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۱۱ هزار و ۱۴۵ متر مکعب در شبانه روز بوده که برای ایجاد تأسیسات فاز اول آن بالغ بر ۸۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، مسکن مهر و منابع داخلی دستگاه اجرایی هزینه شد.
  وی تصریح کرد: مرحله دوم طرح شامل تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهر به طول ۸۰ کیلومتر و ساخت مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب است که مجموع ظرفیت این تصفیه خانه را به ۲۶ هزار متر مکعب درشبانه روز افزایش می دهد.
  مدیرعامل شرکت آبفای جنوب شرقی استان تهران افزود : مساحت مناطق تحت پوشش طرف فاضلاب شهر پیشوا یک هزار و ۶۷۶ هکتار است.

  *فرماندار: با افتتاح تصفیه خانه پیشوا بخشی از کمبود آب کشاورزی منطقه جبران می شود
  فرماندار شهرستان پیشوا نیز با اشاره به این که کمبود آب مهمترین چالش پیش روی توسعه کشاورزی شهرستان است گفت: با افتتاح تصفیه خانه، بخشی از کمبود آب کشاورزی منطقه جبران می شود.
  محمدکرم محمدی افزود: شهرستان پیشوا با بیش از ۱۴ هزار هکتار اراضی قابل کشت و یک هشتم گلخانه های کشور، نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارد.
  وی اظهار کرد: کشاورزی به آب زنده است و کشاورزان شهرستان به دلیل عدم برخورداری از آب های سطحی و به منظور بهره گیری از مرغوب ترین اراضی کشاورزی استان تهران و تأمین آب مورد نیاز اقدام به استحصال آب از منابع زیرزمینی کرده اند که افزایش میزان برداشت، پدیده ای به نام فرونشست را به دشت تحمیل کرده که خطر نابودی آن به مراتب بیشتر از کم آبی است.
  محمدی گفت: یکی از مهمترین پروژه هایی که برای تأمین آب کشاورزی پیشوا به عنوان طرح های اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار دارد، احداث پروژه تصفیه خانه فاضلاب است که این طرح به منظور کمک به برون رفت این خطه از مشکلات زیست محیطی و تامین آب مورد نیاز زمین های پایین دست و رونق کشاورزی منطقه در دست اجرا است.
  وی اجرای طرح فاضلاب پیشوا را به عنوان یکی از طرح های ماندگار دولت در این شهرستان عنوان کرد و افزود: دولت با وجود محدودیت های مالی، اجرای این پروژه را به عنوان یکی از ۲۶ طرح اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت نیرو قرار داد.
  شهرستان پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

   

  منبع:ایرنا

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای