امروز : چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 3 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 18:47 | تعداد بازدید : 1129 نفر | امتیاز خبر :
 • تشکیل کمیته عفاف و حجاب در سپاه ورامین

  جانشین فرمانده سپاه ورامین گفت: برنامه‌های مناسبی را برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگی عفیفانه در قالب کمیته شهرستانی عفاف و حجاب در شهرستان در نظر گرفته‌ایم/ به گزارش خبرگزاری ...

  جانشین فرمانده سپاه ورامین گفت: برنامه‌های مناسبی را برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و سبک زندگی عفیفانه در قالب کمیته شهرستانی عفاف و حجاب در شهرستان در نظر گرفته‌ایم/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا،مهدی امینی جانشین فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ورامین در جلسه عفاف و حجاب اظهار کرد: در هفته ای که مزین شده به هفته عفاف و حجاب از شنبه ۲۱ تیرماه لغایت جمعه ۲۷ تیرماه ۹۹ در نظر داریم تا بتوانیم کمیته شهرستانی عفاف و حجاب را برگزار می‌کنیم و با همفکری و هم اندیشی که با هم داریم برنامه‌ریزی مناسبی برای اجرای برنامه های لازم به ویژه در هفته عفاف و حجاب و همچنین در طول سال داشته باشیم.

  وی گفت: علت نامگذاری هفته عفاف و حجاب به واقعه مسجد گوهرشاد که تعداد زیادی از مردم متدین به خاک و خون کشیده شدند بر می گردد و ما هم از همه اعضای کمیته و همچنین فعالان عرصه‌های فرهنگی دعوت بعمل آوردیم تا از نظرات سایر اعضا استفاده کنیم و بتوانیم با هماهنگی که انجام می شود برنامه‌های مناسبی را برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و ترویج سبک زندگی عفیفانه در قالب کمیته شهرستانی عفاف و حجاب برداریم، یعنی تمام فعالیت‌های ما در قالب کمیته شهرستانی عفاف و حجاب انجام خواهد شد.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ورامین عنوان کرد: هر ساله همزمان با فرا رسیدن فصل گرما با مظاهر بدحجابی و بدپوششی در سطح شهرستان شاهد هستیم حتی در ترویج مد و لباس مغایر با فرهنگ و ارزش های ما هم دشمن علاوه بر تبلیغاتی که دارد بعضا در نقاطی از کشور افرادی که تحت عنوان مانکن هستند و اقدام به تبلیغ این لباس ها می‌کنند در سطح معابر و میادین اصلی در شهرهای مختلف تردد دارند که بتوانند این موضوع را تبلیغ داشته باشند.

  امینی اضافه کرد: علاوه بر آن افرادی در صنوف مختلف هم درون آن هستند از جمله عرضه پوشاک که متاسفانه پوشاکی را که عرضه می کنند یا به صورت قاچاق وارد کشور شده و یا در کارگاه‌های تولیدی به سفارش افرادی تولید شده که اگر آنها را بررسی کنیم به برخی از شبکه ها متصل هستند و اقدام به دوخت لباس های مغایر با فرهنگ و آداب ما انجام می‌دهند و در بحث فضای مجازی هم فعالیت‌هایی را در این خصوص شاهد هستیم.

  وی بیان داشت: موضوع دیگر بحث مانور تذکر لسانی است، در ارتباط با گشت ارشاد و اقداماتی که انجام شده بعضا مخالفان و موافقانی دارد و حجمه هایی هم علیه نیروی انتظامی شاهد هستیم که افرادی سعی می‌کنند که زحمات این نیروی ارزشمند را به چالش بکشند و تبلیغات سویی را داشته باشد.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ورامین افزود: در کنار کارهایی که جزو وظایف ما است، می‌توانیم گروه‌های تذکر لسانی را با همکاری بسیج خواهران، حوزه های علمیه و با همکاری دستگاه‌های مختلف تشکیل و ضمن آموزش آنها بتوانیم با هماهنگی مقام قضایی، حمایت نیروی انتظامی به صورت نامحسوس اقدام به برقراری مانور تذکر لسانی داشته باشیم و حتی می توانیم از خوش حجابان هم تکریم بعمل آوریم.

  وی خاطرنشان کرد: در ادارات و نیز در سطح معابر و میادین شهر هم به همین ترتیب خواهد بود، آن دختر نوجوان و جوانی که حجاب برتر را دارد می‌توان با اهدای هدایایی در سطح معابر و شهر از آنان تکریم کنیم.

  امینی عنوان کرد: البته آن کسی که شاید در پوشش شان نقصی هست را ترد نخواهیم کرد به گفته شهید والامقام شهید سلیمانی او هم مثل دختر ما است و بایستی آن ها را جذب کنیم اما جذب ما باید جذب اثرگذاری باشد اگر در قالب مانور تذکر های لسانی یا با اهدای کتاب‌هایی که در این رابطه هست و موضوعات دیگر آنان را جذب کنیم.

  جانشین فرمانده سپاه ناحیه ورامین در پایان بیان کرد: همه ما هر کدام به سهم خودمان یک مجموعه را تشکیل می دهیم اگر کاری بخواهد انجام شود به صورت جمعی خواهد بود و اصلا نام کسی مطرح نیست و انشالله اقدامات خوبی خواهیم داشت همچون  بحث فضاسازی شهری به طرق مختلف، فضاسازی در فضای مجازی و تهیه کلیپ ها و هر اقدام دیگر که بشود که تاثیرگذار باشد را از طریق طرح های اثرگذار می توانیم با عنوان کمیته عفاف و حجاب شهرستان ورامین انجام دهیم.

  http://nedayepishva.com/?p=63703&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   179 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای