امروز : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 23 فوریه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 16:22 | تعداد بازدید : 515 نفر | امتیاز خبر :
 • تدوین اطلس آسیب های اجتماعی شهرستان پیشوا

  مسئول اورژانس اجتماعی پیشوا از پروژه تدوین اطلس آسیب های اجتماعی این شهرستان خبر داد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، آسیه ملک دار مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا و نویسنده طرح اطلس آسیب ...

  مسئول اورژانس اجتماعی پیشوا از پروژه تدوین اطلس آسیب های اجتماعی این شهرستان خبر داد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، آسیه ملک دار مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا و نویسنده طرح اطلس آسیب ها در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از پیامدهای زندگی اجتماعی انسان ها شکلگیری آسیب های اجتماعی است آسیب های اجتماعی همانند آسیب های جسمی می توانند در تمامی پیکره جامعه به خصوص قشر جوان رسوخ  کنند و حتی منجر به انحطاط و سقوط جامعه شوند.

  وی افزود: افزایش آسیب دیدگان اجتماعی سبب می شود قشر جوان که از اقشار مولد اجتماع هستند از گردونه تولید و فعالیت خارج شوند و به قشر مصرف کننده تبدیل شوند و از آنجایی که آسیب های اجتماعی مثل حلقه های متصل به هم هستند گسترش یکی از آنها آسیب دیگری در پی خواهد داشت از طرفی مداخلات انجام شده تا به امروز بیشتر جنبه درمانی داشته و به موضوع پیشگیری توجه چندانی نشده اطلس آسیب های اجتماعی پیشوا با بررسی ۵ آسیب و علل هرکدام از این آسیب ها در ۳ زمینه عوامل زمینه ساز، آشکارساز و تداوم بخش در حال تدوین می باشد.

  ملک دار تصریح کرد: مبحث مهم سکونتگاه های غیررسمی و مناطق حاشیه نشین هستند که ساکنین آن معمولا قشرهای کم درآمد می باشند و متاسفانه سطح سواد، سلامت و آموزش در این مناطق بسیار پایین می باشد بسیاری از افراد که توانایی مالی در کلانشهرها را ندارند به سمت شهرها و شهرستان های استان تهران گسیل می شوند که نتیجه آن ممکن است ساختن شهرک ها و محله های جدید باشد.

  وی گفت: تهیه و تدوین اطلس های آسیب اجتماعی برای ریشه یابی و آسیب شناسی و رفع موانع تاثیر بسزایی دارد که در این اطلس سعی بر آن شده است که راهکارها در سه سطح پیشگیری و انتخابی و شاخص ارائه شود.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=69181&preview=true لینک کوتاه

   24 total views,  4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای