امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 20 مه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:01 | تعداد بازدید : 4787 نفر | امتیاز خبر :
 • بیش از سه هزار هکتار مزارع غلات شهرستان پیشوا سمپاشی شد

  به گزارش ندای پیشوا؛ رئیس جهاد کشاورزی پیشوا گفت: در سال جاری بیش از سه هزار هکتار مزارع غلات شهرستان پیشوا سمپاشی شد. رضا عرب حسینی در جمع خبرنگاران درخصوص مبارزه با آفات ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ رئیس جهاد کشاورزی پیشوا گفت: در سال جاری بیش از سه هزار هکتار مزارع غلات شهرستان پیشوا سمپاشی شد.

  رضا عرب حسینی در جمع خبرنگاران درخصوص مبارزه با آفات محصولات کشاورزی اظهار داشت: در بخش مبارزه با سن غلات سمپاشی سن مادر از ۲۶ فروردین تا ۱۴ اردیبهشت، جمعا ۳ هزار و ۸۹۲ هکتار سمپاشی صورت گرفت که از این میزان ۳ هزار و ۱۱۰ هکتار مربوط به مزارع گندم و ۷۸۲ هکتار مربوط به مزارع جو است.

  وی افزود: امسال به دلیل بارش ها و افزایش رطوبت، بیماری زنگ گندم را داشتیم که چندان زیاد نبود ودر ۲۰ هکتار از مزارع مبارزه صورت گرفت.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا تصریح کرد: از ۱۴ اردیبهشت که سمپاشی سن مادر تمام شد کوره ها و بچه های سن نیز در مزارع شناسایی شدند که جمعا ۵۴۵ هکتار از مزارع غلات شهرستان سمپاشی شد.

  عرب با بیان اینکه شهرستان پیشوا بهترین محصول گندم و جو را دارد، گفت: به دلیل بارندگی های زیاد، امسال محصول خوبی خواهیم داشت و امیدواریم با اقدامات صورت گرفته میزان آفت زدگی غلات شهرستان به صفر برسد.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا افزود: در سال گذشته از مجموع حدود ۷ هزار تن گندم برداشت شده در شهرستان پیشوا، فقط ۲۰ تن گندم سن زده داشتیم که آن هم به دلیل سهل انگاری کشاورز در سمپاشی بوده است.

   

  ۸۵۶ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای