امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۴ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۰۰ | تعداد بازدید : 15211 نفر | امتیاز خبر :
 • بیست و ششم شهریور ماه مراسم تشییع شهید رحیم رجبی برگزار می شود

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم وداع با شهید، بیست و پنجم شهریور ماه مصادف با ششم محرم الحرام در مسجد جامع امام خمینی ره پیشوا برگزار می‌شود. مراسم تشییع این شهید ...

  بیست و ششم شهریور ماه مراسم تشییع شهید رحیم رجبی برگزار می شود

  مراسم تشییع شهید رحیم رجبی نارکی ،شهید پیشوایی که در تفحص اخیر در حومه بصره عراق با پلاک و دی ان‌ای شناسایی شده است،بیست و ششم شهریور ماه مصادف با هفتم محرم الحرام برگزار می شود.
  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مراسم وداع با شهید، بیست و پنجم شهریور ماه مصادف با ششم محرم الحرام در مسجد جامع امام خمینی ره پیشوا برگزار می‌شود.
  مراسم تشییع این شهید بزرگوار نیز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی ره پیشوا به سمت حرم مطهر حضرت جعفر موسی ع است.
  همچنین مراسم یادبود روز سه شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ همین هفته، بیست و هفت شهریور در حرم مطهر برقرار است.

  این شهید والا مقام در یک خانواده شهید پرور در پیشوا به دنیا آمد و پس از عمویش که در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ به شهادت رسید دومین شهید خانواده رجبی نام گرفت و یکسال بعد نیز برادرش نصرالله رجبی در دفاع مقدس به شهادت رسید.
  وی متولد ۲۰ شهریور سال ۱۳۴۰ است که دقیقا خبر پیدا شدن پیکر مطهرش نیز ۲۰ شهریور ۱۳۹۷  به اطلاع خانواده اش رسید.
  این فرمانده که به شجاعت معروف بوده است در سال ۶۱ در سن ۲۱ سالگی در عملیات رمضان به شهادت می‌رسد.
  به گفته حاج رضا رجبی برادر جانبازش؛ شهید رجبی معروف به شجاع با توجه به سن کمی که داشت پیش از انقلاب نیز در پیشوا فعالیت ضد رژیم داشت و تحت پیگرد ساواک بود.
  پس از انقلاب و با آغاز جنگ تحمیلی او و چند تن از دوستان از موسسان سپاه ناحیه پیشوا هم شدند و طبق گفته برادرش، همیشه در نهاد‌های انقلابی حضور فعال داشت و حتی در زمان مجروحیت در تهران و پیشوا نیز به نیازمندان کمک می‌کرد و مدتی هم از محافظان نزدیک امام خمینی ره بود.
  طبق مستندات موجود از فیلم‌ها و عکس‌های این شهید والا مقام، وی از همرزمان شهید چمران و شهید حاج احمد متوسلیان در جنوب، بویژه غرب کشور بود که در ماموریت‌های لبنان نیز شرکت کرده بود.
  شهید رجبی معروف به شجاع که ۳۶ سال مفقودالاثر بود، با توجه به ازمایش‌های دی ان‌ ای هویتش مشخص گردید و پیکر مطهرش همراه با مشخصات و پلاک از حومه بصره عراق پیدا شده است.

  پدر و مادر بزرگوار این شهید که سال‌ها گمان می کردند اسیر شده است در انتظار باز گشت این شهید بودند،مادر شهید در سال ۸۴ و پدر وی در سال ۹۳ چشم انتظار به دیار باقی شتافتند.

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای