امروز : یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 27 فوریه, 2021 | ساعت انتشار خبر : 09:15 | تعداد بازدید : 796 نفر | امتیاز خبر :
 • بودجه شهرداری ورامین در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

   شورای شهر ورامین کلیات کلیات بودجه شهرداری در سال 1400 را تصویب کرده است/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، شورای اسلامی شهر ورامین کلیات بودجه شهرداری در سال 1400 را تصویب کرده است. رقم ...

   شورای شهر ورامین کلیات کلیات بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرده است/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، شورای اسلامی شهر ورامین کلیات بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ را تصویب کرده است.

  رقم بودجه ۳۲۱ میلیارد تومان است و شورای شهر در حال بررسی جزئیات بودجه ست.

  بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با ۱۳۹۹ حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است.

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور به خصوص کرونا و مشکلات متعدد شهرداری ها در کسب درآمد سوال اصلی اینجا است چگونه شهرداری ورامین می خواهد ۳۲۱ میلیارد تومان را کسب و آن را هزینه کند؟

  البته اگر شورای اسلامی شهر ورامین شفافیت داشته باشد میزان کسری بودجه شهرداری در سال ۱۳۹۹ را دقیق اعلام کند تا مشخص شود حتی بودجه ۲۰۰ میلیاردی سال ۱۳۹۹ نیز محقق نشده است.

  به دلیل شرایط اقتصادی کشور مخصوصا کرونا مهمترین محل درآمد شهرداری ورامین یعنی ارزش افزوده به شدت کاهش پیدا کرده است بسیاری از کسب و کارها در سال ۱۳۹۹ و قطعا سال ۱۴۰۰ قطعا فعالیت پررونقی نخواهند داشت پس واریز ارزش افزوده کاهش پیدا می کند.

  از سوی دیگر با توجه به افزایش شدید قیمت مسکن و ساخت و ساز مسکن در حال حاضر شاهد رکود در بخش مسکن هستیم پس شهرداری نمی تواند روی صدورز جواز ساختمانی حساب ویژه باز کند.

  درآمدهای دیگر شهرداری مانند آلایندگی و جریمه های رانندگی، عوارض و درآمدهای تبلیغاتی و اجاره های اماکن متعلق به شهرداری به قدری نیست که بتواند پاسخگوی بودجه ۳۲۱ میلیاردی باشد نکته قابل توجه در این بلندپروازی اینجا است که شورای اسلامی شهر جدید و شهردار آینده باید فعالیت خود را با بودجه ای آغاز کنند که شورای دوره پنجم آن را نوشته است.

  انتهای پیام/*

  http://nedayepishva.com/?p=69246&preview=true لینک کوتاه

   56 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای