امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 13 مه, 2019 | ساعت انتشار خبر : 17:45 | تعداد بازدید : 4803 نفر | امتیاز خبر :
 • بنیاد شهید باید در عرض دو سال اقدام به ساخت مرکز توان‌بخشی می‌کرد

  به گزارش ندای پیشوا؛ شهردار پیشوا در خصوص تخلیه ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیشوا گفت: در سال 89 زمینی به بنیاد شهید واگذار شد که باید در عرض ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ شهردار پیشوا در خصوص تخلیه ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیشوا گفت: در سال ۸۹ زمینی به بنیاد شهید واگذار شد که باید در عرض دو سال مرکز توان‌بخشی ساخته می‌شد اما حالا ۹ سال از این واگذاری می‌گذرد و بنیاد شهید اقدام مؤثری انجام نداده است.

  حکمت امیری شهردار شهر ‌پیشوا در خصوص واگذاری ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیشوا اظهار کرد: این زمین به وسعت ۴ هکتار در سال ۸۹ توسط شهرداری به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با مجوز شورای شهر واگذار و قراردادی منعقد شد که در بند ۵ آن قیدشده که بنیاد شهید و امور ایثارگران  موظف است ظرف مدت ۲ سال نسبت به ساخت مرکز توان‌بخشی جانبازان اقدام کند که در غیر این صورت بنیاد شهید و امور ایثارگران باید زمین را به شهرداری تحویل دهد.

  وی در ادامه افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران علیرغم تذکرها و پیگیری‌های مستمر شهرداری پیشوا در طی این ۹ سال اقدام مؤثری در راستای احداث این مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی جانبازان انجام نداد.

  شهردار شهر تصریح کرد: چندین جلسه با مسوولان بنیاد شهید برگزار شد و این موضوع در شورای برنامه‌ریزی استان نیز مطرح شد اما همچنان منجر به عملی شدن اقدامی از سوی بنیاد شهید صورت نگرفت و به همین دلیل شهرداری جهت هماهنگی نامه‌ای به شورای شهر ارسال کرد  و شورای شهر پیشوا موافق با انجام دادن اقدامات قانونی در راستای بازپس‌گیری زمین بود تا اراضی مطلوب جنگل که در حال تخریب بودند در اختیار عموم قرارگرفته و آباد شود.

  امیری ادامه داد : تخلیه بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشوا بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر و برحسب وظیفه قانونی شکایتی را تنظیم کرده و به دادگاه ارائه نمود که دستگاه قضایی  نیز برحسب توافق‌نامه رأی بر بازپس‌گیری زمین را صادر کرد داد.

  وی بیان داشت: با شکایت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران پرونده برای دادگاه تجدیدنظر به استان ارسال شد و این دادگاه نیز رأی دادگاه اول را تائید کرد.

  شهردار پیشوا تأکید کرد : بنیاد شهید ساختمان اداری را در این زمین‌ساخته اما این زمین در اصل برای ساخت مجتمع توان‌بخشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی بوده که هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است و فقط باعجله ساختمان اداری آن‌که محقر و دور از شأن ایثارگران است بنا شد.

  امیری گفت: این بنیاد به نام شهدا و ایثار گران و به فرموده امام راحل از همه بنیادها افضل است، پس نباید از این نام سوءاستفاده کند بلکه باید خدمتگزار این قشر و مخاطبان خاصش باشد، شهرداری نیز به دنبال احیای حقوق ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است.

  وی افزود: تمامی خانواده‌های ایثارگران بامی در این ۹ سال باشیم و با تمام وجود از حقوق این خانواده‌ها دفاع خواهم کرد چراکه خود ایثارگر هستم و با مشکلات این قشر معظم آشنایی دارم.

  ۱,۰۲۰ total views, 2 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای