امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 10 مارس, 2015 | ساعت انتشار خبر : 11:20 | تعداد بازدید : 5529 نفر | امتیاز خبر :
 • بقعه امامزاده یوسف رضا (ع) اثری تاریخی در پیشوا + تصاویر

    به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مقبره متبرکه امامزاده یوسف رضا (علیه السلام) در محوطه ای باز و با صفا و پر درخت در ابتدای روستای یوسف رضا از توابع شهرستان پیشوا واقع ...

  مقبره متبرکه امامزاده یوسف رضا (علیه السلام) شامل بنایی است قدیمی و آجری که از بیرون به صورت هشت ضلعی و از داخل چهار ضلعی است و اصل آن متعلق به قرن سوم هجری بوده است.

   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، مقبره متبرکه امامزاده یوسف رضا (علیه السلام) در محوطه ای باز و با صفا و پر درخت در ابتدای روستای یوسف رضا از توابع شهرستان پیشوا واقع شده و شامل بنایی است قدیمی و آجری که از بیرون به صورت هشت ضلعی و از داخل چهار ضلعی است و اصل آن متعلق به قرن سوم هجری بوده است. آثاری از قرن نهم هجری نیز در بنا وجود داشته است.

  ایوان بقعه با مساحت حدود ۳۶ متر مربع با طاق ضربی و گنبدی دو پوش، آجری و مخروطی شکل است و گچبری داخل حرم از لحاظ ترکیب رنگها ،تزیین و زیبایی و ظرافت، کم نظیر است و ستاره هایی در آن تعبیه گردیده است.

  ارتفاع گنبد از کف حرم حدود ۱۱ متر و سطح داخل حرم و گنبد تماما سفید کاری شده است. ضریح بقعه مطلا می باشد.

  این بقعه در فهرست بناهای تاریخی _فرهنگی میراث فرهنگی استان تهران به ثبت رسیده و در سال ۱۳۸۲ مورد مرمت و باز سازی قرار گرفته است.

   

   امامزاده یوسف رضا (ع) امامزاده یوسف رضا (ع)امامزاده یوسف رضا (ع) امامزاده یوسف رضا (ع)  امامزاده یوسف رضا (ع) امامزاده یوسف رضا (ع)امامزاده یوسف رضا (ع) امامزاده یوسف رضا (ع) امامزاده یوسف رضا (ع)

  ۲۵۳ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای