امروز : شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 17 فوریه, 2014 | ساعت انتشار خبر : 15:08 | تعداد بازدید : 757 نفر | امتیاز خبر :
 • بزرگ‌ترین خطا بعد از دفاع مقدس این بود که تجربیات جنگ را کنار گذاشتیم

  فرمانده کل سپاه گفت: بزرگ‌ترین خطا در آموزش‌های تاکتیکی بعد از دفاع مقدس این بود که تجربیات جنگ را کنار گذاشتیم و سراغ آموزش‌های کلاسیک رفتیم. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سردار سرلشکر محمدعلی ...

  فرمانده کل سپاه گفت: بزرگ‌ترین خطا در آموزش‌های تاکتیکی بعد از دفاع مقدس این بود که تجربیات جنگ را کنار گذاشتیم و سراغ آموزش‌های کلاسیک رفتیم.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز در جشنواره دانش و پژوهش سپاه که با نام جشنواره امام علی(ع) برگزار شد، با بیان اینکه ما باید در سپاه به دنبال راه جدیدی در حوزه‌های علمی باشیم، تصریح کرد: در این صورت گره‌ها باز می‌شود ولی متاسفانه الان در کشور اینطور نیست درصورتی که باید در هدف گذاری‌ها، بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بازنگری صورت بگیرد و تلاش ما نیز در مسیر استفاده از ابزار علم و اقتدار علمی در ایجاد این راه جدید باشد.

  جعفری یکی از اهداف سپاه را برخورداری از قدرت علمی و توان الگوبخشی عنوان کرد و افزود: وقتی به عملکرد سپاه در عرصه‌های ماموریتی نگاه می‌کنیم، نمی‌خواهیم بگوییم به صورت مطلوب و صددرصد بر مبانی و درک عمل انقلابی تطبیق داشته ولی در این مسیر بوده و جهت‌گیری آن نیز بر اساس آموزه‌های دینی و انقلابی بوده و نمره قبولی نیز گرفته است.

  وی با بیان اینکه ما در آموزش‌ها دچار دوگانگی هستیم، تصریح کرد: این مشکل باید حل شود و ما باید از دانش تجربی سپاه برای انتقال به نسل‌های آینده استفاده کنیم.

  فرمانده کل سپاه گفت: متاسفانه استفاده از آیین‌نامه‌های سازمان‌های دیگر در سپاه و عواقب آن، ازجمله تجربیات تلخ سپاه است.

  جعفری افزود: بزرگترین خطا در آموزش‌های تاکتیکی بعد از دفاع مقدس این بود که تجربیات جنگ را کنار گذاشتیم و سراغ آموزش های کلاسیک رفتیم.

  منبع:خبرگزاری فارس

   301 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای