امروز : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 27 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 14:32 | تعداد بازدید : 3745 نفر | امتیاز خبر :
 • برگزاری کمیته میناماتا در شبکه بهداشت و درمان پیشوا

   کمیته میناماتا در خصوص کنترل جیوه در دفتر معاونت بهداشت شبکه با ریاست مهاجر، معاون بهداشتی و دیگر اعضای این کمیته تشکیل شد.   به گزارش ندای پیشوا؛  مسئول واحد بهداشت حرفه ای شبکه ...

   کمیته میناماتا در خصوص کنترل جیوه در دفتر معاونت بهداشت شبکه با ریاست مهاجر، معاون بهداشتی و دیگر اعضای این کمیته تشکیل شد.

   

  به گزارش ندای پیشوا؛  مسئول واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان پیشوا در خصوص این کمیته گفت: هدف از کنوانسیون میناماتا حفاظت از سلامت انسان و محیط زیست از انتشار و رهاسازی جیوه و ترکیبات جیوه از منابع انسان ساز آن است.

  خانم مهندس ابراهیم زاد، هدف از برگزاری این جلسه را جمع بندی اقدامات صورت گرفته در خصوص جمع آوری فشارسنج های جیوه ای سطح مراکز دولتی اعلام نمود و خاطر نشان کرد: فشارسنج های جیوه ای سطح مراکز دولتی و جایگزینی آن با فشارسنج های عقربه ای توسط واحد گسترش شبکه انجام و آموزش های لازم در خصوص خطرات جیوه و آلوده سازی آبهای زیر زمینی در سال  ۱۳۹۷  توسط کارشناسان بهداشت و نظارت بر درمان این شبکه صورت گرفته است.

  وی همچنین افزود: با توجه به سمی بودن فلز جیوه و ترکیبات آن، آگاه سازی، خودمراقبتی و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی نقش مهمی در حفظ سلامت افراد دارد.

   

  ۵۹۴ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای