امروز : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۳:۴۷ | تعداد بازدید : 10971 نفر | امتیاز خبر :
 • برنامه ریزی و اتخاذ تصمیمات راهگشای ستاد اربعین پیشوا در راستای امور مربوط به زائران و مواکب شهرستان

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حسین عباسی در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع)با اشاره به فعالیت های ستاد اربعین در پیشوا و در مسیر راهپیمایی زائران در مسیر نجف اشرف تا کربلای ...

  برنامه ریزی و اتخاذ تصمیمات راهگشای ستاد اربعین پیشوا در راستای امور مربوط به زائران و مواکب شهرستان

  فرماندار پیشوا گفت: اعضای کمیته های ستاد اربعین در راستای سازمان دهی امور مربوط به زائران و مواکب شهرستان اقدام کنند و از طریق تشکیل کارگروه های لازم و بهره گیری از خرد جمعی برای برنامه ریزی همه جانبه و اتخاذ تصمیمات راهگشا و به موقع در چارچوب وظائف محوله اهتمام و جدیت لازم را تا حصول نتیجه به عمل آورند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ حسین عباسی در جلسه ستاد اربعین حسینی(ع)با اشاره به فعالیت های ستاد اربعین در پیشوا و در مسیر راهپیمایی زائران در مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی اظهار داشت: با توجه به قداست شهرستان پیشوا باید تلاش کنیم فعالیت های ستاد اربعین نماد عینی داشته و نام مقدس پیشوا و مودت و ارادت مردم این سرزمین به ساحت ائمه اطهار(ع) به منصه ظهور گذاشته شود.

  وی افزود: مردم شهرستان پهناور و کهن پیشوا با توجه به سابقه دینی، مذهبی و انقلابی خود همواره جزو پیشگامان اشاعه و تقویت بنیان های دینی بوده اند و این روحیه آنان را در سال های گذشته و در کمک به ستاد اربعین حسینی و زائران حسینی(ع) شاهد بوده ایم و به طور حتم امسال نیز با توجه به شرایط حساس کشور و توطئه های استکبار علیه جهان اسلام، بیش از گذشته در انجام باشکوه اربعین حسینی ورود پیدا خواهند کرد.

  رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان پیشوا گفت: تاکید بر مردمی برگزار شدن اربعین به معنی عدم حضور دستگاه ها در این امر معنوی نیست بلکه سایر نهادها و دستگاه ها نیز باید در این راستا احساس مسؤولیت کرده و با بهره گیری از منابع عمومی و کمک های فردی و سازمانی در جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن آن تلاش کنند.

  وی انقلاب اسلامی ایران را برگرفته از نهضت عاشورا دانست و گفت: انقلاب حسینی موجب انگیزش ها، انقلاب ها و تحولات ماندگاری در جهان اسلام گردید و حضرت امام خمینی(ره) چه نیکو به توصیف این پدیده الهی پرداختند که ما هر چه داریم از این محرم و صفر است و اسلام را محرم و صفر زنده نگه داشته است.

  فرماندار شهرستان پیشوا حرکت بزرگ اربعین را حرکت بر مبنای عقل و عاطفه دانست و افزود: عشق به امام حسین(ع) نه تنها منحصر به ایرانیان وشیعیان نیست بلکه این محبت و ارادت در ادیان مختلف و قلوب مردم جهان نیز نفوذ کرده است.

  عباسی گفت: راهپیمایی عظیم اربعین علاوه بر بعد معنوی و عاطفی به دلیل تاثیرگذاری فرهنگی و بازدارندگی امنیتی مورد توجه قرار گرفته و نه تنها در مباحث امنیتی جمهوری اسلامی بلکه در نظام شیعه و جهان اسلام اثرگذار است.

  وی افزود: حضور خیل عظیمی از محبان ائمه اطهار در راهپیمایی اربعین، تدارکات، برنامه ریزی، پشتیبانی، عزم و همت گروهی را می طلبد تا امکانات و تسهیلات مادی و معنوی برای زائرانی که مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی را طی می کنند فراهم آید.

  فرماندار شهرستان پیشوا بر لزوم حفظ جنبه مردمی اربعین تأکید کرد وگفت: مردم به واسطه دلبستگی به اسلام و خاندان عصمت و طهارت(ع) همواره به صورت خودجوش در مراسم معنوی حضور می یابند و پیشگام این امور هستند و در صورت اطلاع رسانی به آنان، حضوری پررنگ تر و اثربخش تر خواهند داشت.

  فرماندار پیشوا افزود: اعضای کمیته های ستاد اربعین در سایه وحدت و همدلی نسبت به سیاست گذاری، برنامه ریزی، راهبری و هماهنگی های لازم در راستای سازمان دهی امور مربوط به زائران و مواکب شهرستان اقدام کنند و از طریق تشکیل کارگروه های لازم و بهره گیری از خرد جمعی برای برنامه ریزی همه جانبه و اتخاذ تصمیمات راهگشا و به موقع در چارچوب وظائف محوله اهتمام و جدیت لازم را تا حصول نتیجه به عمل آورند.

  در این جلسه مسئولان کمیته های ۱۳ گانه ستاد اربعین حسینی تعیین و احکام آنها صادر و اعطا شد.

  ۹۰ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای