امروز : پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 22 ژوئن, 2020 | ساعت انتشار خبر : 11:42 | تعداد بازدید : 1001 نفر | امتیاز خبر :
 • برداشت ۳۶۰۰ تن طالبی از مزارع ورامین

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: دشت ورامین حاصل خیز ترین دشت استان تهران است، در سال جاری ۱۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت طالبی قرار دارد که ۳۶۰۰ تن ...

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: دشت ورامین حاصل خیز ترین دشت استان تهران است، در سال جاری ۱۲۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت طالبی قرار دارد که ۳۶۰۰ تن طالبی بر داشت می‌شود/

  به گزارش ندای پیشوا، محسن بنائیان مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دشت ورامین از حاصل خیز ترین دشت استان تهران است که محصولات فراوانی از این دشت حاصل خیز برداشت می شود.

  وی افزود:  برداشت طالبی از هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد و به بازار های میوه و تره بار استان ارسال می‌شود.

  بنائیان بیان کرد: در سال جاری بیش از یک هزار هکتار از اراضی دشت ورامین زیر کشت طالبی رفته که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته، افزایش ۲۰۰ هکتاری داشته است.

  وی ادامه داد: میزان عملکرد طالبی در هر هکتار ۳۰ تن می‌باشد که به دلیل وضعیت مناسب شرایط آب و هوایی، محصول طالبی امسال ورامین نسبت به سال گذشته از کیفیت بیشتری برخوردار است، محصول طالبی ورامین از مهمترین محصولات استان تهران است.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین تصریح کرد : فصل برداشت طالبی در ورامین نسبت به سال گذشته با تأخیر دو هفته‌ای مواجه شده که این امر به دلیل بارش‌های اوایل فصل و شرایط مناسب آب و هوایی نسبت به سال گذشته است.

  وی اظهار کرد: کشت طالب از محصولاتی است که آب زیادی را مصرف می کند، به دنبال این هستیم که کشت محصولات کشاورزی را دشت ورامین تغییر دهیم تا آب کمتری مصرف کنند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید به سمت کشاورزی نوین پیش رویم تا با کمترین آب بیشترین محصولات  را برداشت کنیم هم صرفه اقتصادی داشته باشد.

  http://nedayepishva.com/?p=63223&preview=true لینک کوتاه

  انتهای پیام/*

   133 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای