امروز : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۸ مرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۷:۱۶ | تعداد بازدید : 18141 نفر | امتیاز خبر :
 • برداشت گوجه فرنگی از دشت پیشوا آغاز شد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مهندس عرب محمد حسینی در خصوص کشت محصول گوجه فرنگی درشهرستان پیشوا اظهار داشت:قریب به 300هکتار از دشت پیشوا به کشت  محصول صیفی گوجه فرنگی اختصاص ...

  برداشت گوجه فرنگی از دشت پیشوا آغاز شد

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا از برداشت گوجه فرنگی در ۳۰۰ هکتار از مزارع شهرستان پیشوا خبر داد

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ مهندس عرب محمد حسینی در خصوص کشت محصول گوجه فرنگی درشهرستان پیشوا اظهار داشت:قریب به ۳۰۰هکتار از دشت پیشوا به کشت  محصول صیفی گوجه فرنگی اختصاص دارد که با روش های آبیاری سنتی از هر هکتار ۵۰ تن محصول برداشت می شود.

  وی افزود:در حال حاضر ۱۰۰ هکتار از این مزارع کشت گوجه فرنگی به آبیاری تحت فشار مجهز شده است که با این روش میزان برداشت در هر هکتار به دو برابر افزایش می یابد و علاوه بر افزایش کیفیت محصولات کشاورزی ،آفت و بیماری نسبت به مزارع مشابه کمتر می شود.

  رئیس جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا گفت:به دلیل مشکلات کمبود آب کشاورزی در سالهای اخیر تولید صیفی جات مقرون به صرفه نبوده و استفاده از روش های آبیاری تحت فشار در مزارع گوجه فرنگی مصرف آب در این مزارع بیش از یک چهارم کاهش می یابد.

  عرب در پایان گفت : کشاورزان دیری ست از طرح آبیاری تحت فشار مزارع صیفی  استقبال بسیار خوبی کرده‌اند و به منظور مجهز شدن زمین های کشاورزی به ابیاری تحت فشار از نوع قطره ای از سوی دولت به ازای هر هکتار ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.

  انتهای پیام/*

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای