امروز : چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 13 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:21 | تعداد بازدید : 953 نفر | امتیاز خبر :
 • برداشت بی‌رویه آب علت فرونشست زمین در استان تهران

  استاندار تهران با بیان اینکه در تهران برنامه کلان در بحث آب نداشتیم، گفت: نگاه غیرکارشناسی در گذشته برای تأمین آب شرب اقدام به حفر چاه عمیق و استفاده از بی‌رویه از ...

  استاندار تهران با بیان اینکه در تهران برنامه کلان در بحث آب نداشتیم، گفت: نگاه غیرکارشناسی در گذشته برای تأمین آب شرب اقدام به حفر چاه عمیق و استفاده از بی‌رویه از ذخیره آب سفره‌های زیرزمینی می‌شده که فرونشست زمین را در پی داشته است/

   

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز مراسم افتتاح خط انتقال آبرسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا که در میدان دانشگاه شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از اقدامات مسؤولان وزارت نیرو و آبفای استان تهران تقدیر تشکر می کنیم که در مدت زمان ۷ ماه آب سد ماملو را به شهرستان پیشوا انتقال دادند.

  وی ادامه داد: در شرایط بحرانی و اقتصادی کشور وزارت نیرو با اعتبارات داخلی خود اقدام به اجرای پروژه‌های بسیار خوبی می‌کند.

  استاندار تهران با بیان اینکه انتقال آب از سد ماملو به شهرستان پیشوا یک مطالبه مردمی بوده است، افزود: در تهران برنامه کلان در بحث آب نداشتیم و فرو نشست زمین به خاطر برداشت‌های بی‌رویه بوده است.

  بندپی تصریح کرد: ویروس کرونا برنامه‌های وزارت نیرو و اقدامات عمرانی را تعطیل نکرد بلکه به پروژه‌ها سرعت بیشتری بخشیده است.

  وی در ادامه گفت: از همه مردم‌استان تهران می خواهم که فاصله اجتماعی را رعایت کند و استفاده از ماسک را به فرهنگ عمومی تبدیل کنند.

  استاندار تهران با بیان اینکه به بهانه مقابله با کرونا از معیشت و افتتاح طرح ها غافل نخواهیم بود، خاطرنشان کرد: پویش همه باهم در دستور کار مدیران استان است و به بهانه مقابله با بیماری کرونا از تأمین معیشت مردم غافل نیستیم.

  محسنی بندپی عنوان کرد: افتتاح طرح‌ها در استان تهران مبتنی بر راهبرد نیاز و تقاضا صورت می‌گیرد و امروز علی‌رغم همه محدودیت های منابع و مشکلات ناشی از بیماری کرونا این طرح زیربنایی که به نوعی از مطالبات شهروندان شهرستان پیشوا و یکی از پیشران‌های توسعه در این شهرستان است را به خواست خدا دز زمان وعده داده شده به بهره برداری رسید.

  وی یادآور شد: اگر امروز شاهد فرونشست زمین در دشت ورامین هستیم این امر ناشی از نگاه غیرکارشناسی در گذشته بود که برای تأمین آب شرب اقدام به حفر چاه عمیق و استفاده از ذخیره آب سفره‌های زیرزمینی می‌شد.

  http://nedayepishva.com/?p=64048&preview=true لینک کوتاه

   207 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای