امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 3 جولای, 2015 | ساعت انتشار خبر : 16:53 | تعداد بازدید : 5491 نفر | امتیاز خبر :
 • برخی ها به دنبال تحریم هراسی و بزرگ جلوه دادن آن در برابر ملت ایران هستند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا پیشاپیش ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (علیه السلام)  تسلیت گفت و ...

  امام جمعه پیشوا با بیان این که بعضی ها می خواهند تحریم را در برابر ملت ما یک غول خطرناک جلوه دهند خاطر نشان کرد: تحریم هراسی یعنی این که ما باید با آمریکا کنار بیاییم و الّا تحریم، آب خوردن ما را هم می گیرد.

  برخی ها به دنبال تحریم هراسی و بزرگ جلوه دادن آن در برابر ملت ایران هستند

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه پیشوا پیشاپیش ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (علیه السلام)  تسلیت گفت و افزود: زندگانی امیرالمومنین (علیه السلام) برای ملت و دولت ما سراسر درس است. درسی که اگر به آن توجه کنیم و سرلوحه زندگی، کار و خدمت خود قرار دهیم، پایان آن سعادت و عاقبت به خیری است.

   

  امام جمعه پیشوا اظهار داشت: امروز گاهی ممکن است بعضی بگویند که ما باید به دشمن باج دهیم تا به ما حمله نکند. امیرالمومنین (علیه السلام) به طلحه و زبیر که حتی دشمن نبودند و باج خواستند، باج نداد و فرمود من باج به شما نمی دهم اما آن باجی که شما از من می خواهید را خَرج جنگ با شما می کنم.

   

  وی افزود: آن هم دشمنان داخلی که علی (علیه السلام) به حسب تفکر سیاستمداران امروزی باید با آنها کنار می آمد. این شیوه و رسم حکومت الهی است که با دشمن کنار نمی آید و به دشمن باج نمی دهد.

   

  رحمتی نیا خاطرنشان کرد: دشمنان امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام) کسانی بودند که امروز در میان یک میلیارد مسلمان اهل سنت عنوان خلیفه دارند و می گفتند ما خلیفه پیغمبر هستیم و به ظاهر مسلمان بودند. اما امیرالمونین (علیه السلام) با آنها کنار نیامد و با آنها جنگید اما باج نداد.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا با اشاره به بخشی از وصیت نامه امام علی (علیه السلام) که می فرماید «کونا للظالم خصما، و للمظلوم عونا» افزود: هرکس وصیت من به او می رسد به عنوان مسلمان، دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید. ظالم و مظلوم هرکه باشد. لازم نیست مظلوم حتی مسلمان باشد. اگر مظلومی در دنیا صدای وا غوثا بلند کرد بر بقیه و مسلمان ها لازم است که به داد او برسند.

   

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: بنابراین ملت و دولتمردان ما باید از این بخش زندگی حضرت علی (علیه السلام) درس بگیرند که ما هیچ وقت به دشمن باج ندادیم و نمی دهیم و در زمان هشت سال دفاع مقدس هم که همه قدرت های عالم علیه ما متحد شدند ما به آنها باج ندادیم. جنگیدیم و شهید دادیم اما تسلیم زور نشدیم و شعار امروز ملت مومن ما این است که می گوید می جنگیم می میریم، ذلت نمی پذیریم.

   

   

  رحمتی نیا با اشاره به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و شهادت ۲۹۸ نفر از مسافرین این هواپیما گفت: دشمن ما موجودی است که به انسان های بی دفاعِ بی گناه حمله می کند و آدم کش و خونخوار است.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا همچنین به سالروز دستور آمریکا بر مسدود کردن دارایی های جمهوری اسلامی ایران در سال ۵۹ اشاره کرد و افزود: دشمن ما کسی است که در تمام دوران سی و پنج، شش سال انقلاب از هر تلاشی علیه ما فروگذار نکرده است. حتی آنجایی که با نیروهای این مملکت مشغول مذاکره هستند برای حل مسئله هسته ای، در همان حال علیه ما اقدام می کنند. اینها از انسانیت بویی نبردند.

   

  وی افزود: لذا باید مراقب باشیم و خدایی نکرده در فکر این که باید با این دشمن کنار بیاییم یا باج دهیم و یا تسلیم شویم نباشیم.

   

  امام جمعه پیشوا تصریح کرد: اولین تحریم ما در سال ۵۹ بود که دارایی های ما را مسدود کردند و حصر اقتصادی شروع شد. آیا ما در طول این سی و پنج، شش سال مُردیم یا رشد کردیم. قدرت اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی ما امروز بیشتر است یا سال ۵۹٫ در طول این سال ها هر روز در حال تحریم بودیم و روز به روز هم تحریم بیشتر شده است.

   

  رحمتی نیا با بیان این که بعضی ها می خواهند تحریم را در برابر ملت ما یک غول خطرناک جلوه دهند خاطر نشان کرد: تحریم هراسی یعنی این که ما باید با آمریکا کنار بیاییم و الا تحریم آب خوردن ما را هم می گیرد.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا اظهار داشت: این اهانت و بی احترامی به ملت ایران است که فکر کنند، مردم مقاوم ما از تحریم خسته شدند و حاضرند به هر قیمتی در برابر دشمن ذلت بپذیرند. ملت ایران از ابتدای انقلاب مخصوصا در دوران هشت سال دفاع مقدس تحریم را تجربه کرده است و پشت سر گذاشته است.

  وی افزود: سعی کنیم همانگونه که در دوران هشت سال دفاع مقدس با هدایت امام راحل و بعد از آن با هدایت مقام معظم رهبری تحریمها، تهدیدها و فشارها را به فرصت تبدیل کردیم و وابستگی های خود را روز به روز کم کردیم و امروز می توانیم بدون وابستگی به دشمن روی پای خود بایستیم، از این به بعد هم ان شاءالله خواهیم توانست. بنابر این این تحریم را به فرصت برای قطع سایر وابستگی ها و به سکوی پیشرفت در عرصه علم و فناوری تبدیل کنیم.

   

  رحمتی نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته فرهنگ مالیاتی گفت: ملتی در جامعه امروز جهان، می تواند با عزت زندگی کند که در امور اقتصادی نگاهش به دست بیگانگان نباشد. همان که مقام معظم رهبری فرمودند نگاهش به بیرون مرزها نباشد.

   

  امام جمعه پیشوا با بیان این که اقتصاد مقاومتی یعنی اداره کشور از طریق درآمدهای داخل، تصریح کرد: مالیات یکی از درآمدهای عمده و موثر در اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی کشور است. در تمام کشورهایی که اقتصاد پیشرفته دارند با مالیات اداره می کنند. یعنی هزینه های جاری کشور که حداقل ۵۰ درصد از هزینه های یک کشور است، از طریق مالیات بدست می آورند.

   

  وی افزود: منابع زیرزمینی سرمایه است و باید صرف زیر ساخت ها و سرمایه های ماندگار کشور شود. بنابراین سعی کنید در پرداخت مالیات به دولت اسلامی خود کوتاهی نکنید.

   

  خطیب نمازجمعه پیشوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن روز قدس، گفت: اهمیت روز قدس امروز برای ما بیش از سال گذشته روشن شده است. به حمدالله انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در جهان اسلام در هر سالی یک ثمره و میوه جدید می دهد و روز به روز ملت ها بیدارتر و کشورها دشمن شناس تر و در به انزوا کشاندن سران وابسته موفقیت های جدیدی بدست می آورند.

   

  وی افزود: امروز شاهد هستیم که به حمدالله برکت انقلاب اسلامی ایران در کشور یمن، شیعیان با اهل سنت متحد شدند و عوامل وایسته به آمریکا را از کشور بیرون کردند و خودشان مملکت را اداره می کنند و با دشمن می جنگند.

  رحمتی نیا ادامه داد: اینها از برکات انقلاب اسلامی و روز قدس است فلذا سعی کنید امسال روز قدس را باشکوه تر از گذشته برگزار کنید و ان شاءالله روز قدس امسال آخرین میخ بر تابوت رژیم صهیونیستی باشد و بعد از این شاهد نابودی اسرائیل باشیم و دل ملت فلسطین شاد شود.

  امام جمعه پیشوا در بخش بعدی سخنان خود به مذاکرات هسته ای ایران با گروه موسوم به ۱+۵ اشاره کرد و افزود: دولتمردان ما و فرزندان شما برای رسیدن به هدف مطلوب تلاش و مجاهدت می کنند و با دشمن در جنگ و مصاف جدی هستند؛ یا به نتیجه مطلوب می رسد و یا نمی رسد. تجربه ثابت کرده است که آمریکا زیر بار حقوق ملت های ضعیف نمی رود و همیشه باید زور بگوید و حق ملت ها را پایمال کند.

  وی افزود: این که فکر کنیم که می شود و ما می توانیم، بعید است. به قول رئیس جمهور محترم اگر این توافق حاصل نشود، دنیا به آخر نرسیده است و ما در این سی و پنج، شش سال سخت ترین تحریم ها را تجربه کردیم و روز به روز هم قوی تر شدیم.

   

  رحمتی نیا با اشاره به دستاوردهای مذاکرات هسته ای برای جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: اولاً اینها اصل حقوق هسته ای ما را پذیرفتند و در موافقتنامه قبلی خودشان اعلام کردند و دوم این که به هدایت رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، وحدت و اتحاد در جامعه ایجاد شد و امروز ما دو دستگی و مخالف و موافق نداریم. همه می گوییم با مذاکرات و حرکت رو به جلوی فرزندان نظام موافقیم و به کمتر از یک توافق خوب هم قناعت نمی کنیم.

  وی افزود: مردم ما در این زمینه با هم متحد شدند و دو دستگی ندارد و توافق خوب را نشانه گرفتند و اجازه نمی دهند غربی ها، دانشمندان هسته ای ما را تحقیر کنند  یا اسرار نظامی ما به دست آنها بیفتد. اینها چارچوبی است که به حمدالله امروز برای دولتمردان و ملت ما جا افتاده است و هم فرزندان مذاکره کننده ما و هم آحاد ملت ما می دانند غیر از این ما به توافق دیگری تن نخواهیم داد.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا در بخش پایانی سخنان خود به هفته بدون اعتیاد اشاره کرد و گفت: متأسفانه کشور ما به دو جهت گرفتار اعتیاد به مواد مخدر است. یکی همسایگی ما با کشور افغانستان که مرکز عمده تولید مواد مخدر است و دیگر این که به دلیل دشمنی آمریکا ملت و نظام اسلامی.

   

  وی افزود: آمریکا برای نابود کردن نسل جوان ما، سرمایه گذاری هنگفتی برای گسترش اعتیاد، انجام داده است و امیدواریم مسئولان ما با تدبیر و برنامه ریزی صحیح، ان شاءالله جلوی این بلای خانمان سوز را بگیرند. البته پدران و مادران در حفظ و فرزندان نقش عمده ای دارند.

   292 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای