امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 14 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 07:53 | تعداد بازدید : 818 نفر | امتیاز خبر :
 • برتری ایران، موجب شکل‌گیری جبهه مشترک تل‌آویو و برخی اعراب شده است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در گزارشی به تحرکات دولت دست راستی «بنیامین نتانیاهو» نخست رژیم اسرائیل و اعزام دیپلمات به کشورهای عرب غرب آسیا و برخی کشورهای ...

  روزنامه انگلیسی نوشت: افزایش نگرانی‌ درباره برتری ایران در خاورمیانه موجب شده اسرائیلی‌ها محتاطانه با قدرت‌های جهان عرب از جمله با آن‌هایی که روابط دیپلماتیک نیز ندارند، درباره امور امنیتی رایزنی کنند.

  برتری ایران، موجب شکل‌گیری جبهه مشترک تل‌آویو و برخی اعراب شده است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» در گزارشی به تحرکات دولت دست راستی «بنیامین نتانیاهو» نخست رژیم اسرائیل و اعزام دیپلمات به کشورهای عرب غرب آسیا و برخی کشورهای آفریقایی اشاره کرد.

   به نوشته این روزنامه، با افزایش نگرانی‌ اعراب منطقه درباره نفوذ ایران به ویژه در سوریه، عراق و یمن، اسرائیلی‌ها محتاطانه با قدرت‌های جهان عرب از جمله با آن‌هایی که روابط دیپلماتیک نیز ندارند، درباره امور امنیتی رایزنی می‌کنند.

  «دور گلد» معاون وزیر امور خارجه اسرائیل به فایننشال تایمز گفت: «کشورهای سنی عرب به طور فزاینده‌ای خاورمیانه را از منظر اسرائیل می‌بینند.»

  بر این اساس، گلد و دیگر مقام‌های اسرائیلی همراه با اعراب خلیج فارس (به ویژه ریاض) نگرانی‌های مشترکی درباره ایران دارند و در این باره می‌گویند که توافق اتمی با قدرت‌های جهانی مواضع ایران را تقویت کرده است. اسرائیل مدت‌هاست ایران را متهم به تلاش برای ساخت سلاح اتمی می‌کند و البته ادعایی که ایران نیز منکر آن است، در حالی‌که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نگران مداخله ایران شیعه در امور خود هستند. برخی کشورهای عربی نیز با احتیاط در حال توسعه روابط با تل‌آیو هستند و از بیم بازتاب منفی، آن را پنهان نگه می‌دارند.

  فایننشل تایمز در بخشی دیگر به نگرانی‌های مشترک تل آویو – قاهره پرداخت و نوشت: این دو درباره ناامنی‌های شمال صحرای سینا در مجاورت اسرائیل و باریکه غزه که از سوی حماس اداره می‌شود، نگرانی مشترکی دارند. عناصر وابسته به داعش در صحرای سینا تاکنون صدها نظامی مصری را کشته‌اند.

  این روزنامه در خاتمه به سفرهای آفریقای نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و نوشت: نخست وزیر اسرائیل به چهار کشور در شرق‌ آفریقا و دوری گلد نیز در جولای به چاد سفر کردند و البته گلد با رییس جمهور این کشور ملاقات نمود. اسرائیل ماه گذشته نیز روابطش با گینه کشور مسلمان آفریقا را احیا کرد.

  گلد در این زمینه نیز با اشاره به تغییرات در رویکردهای سعودی‌ها و اشاره به قطع حمایت از حماس گفت: «ما تفاوت‌هایی داریم، اما واضح بگوییم که با مشکلات یکسانی نیز مواجه هستیم.»

  منبع: خبرگزاری فارس

   359 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای