امروز : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 26 ژوئن, 2015 | ساعت انتشار خبر : 19:56 | تعداد بازدید : 5314 نفر | امتیاز خبر :
 • با توافقی که عادلانه و باعث عزت و آبروی کشور باشد موافقیم

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید موسی حسینی امام جمعه موقت شهرستان پیشوا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:روزه باعث رفع مشکلات انسان می شود،چرا که طبق حدیث ...

  امام جمعه موقت شهرستان پیشوا تصریح کرد: ما با توافقی که عادلانه و باعث عزت و آبروی کشور باشد موافقیم.

  نماز جمعه

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید موسی حسینی امام جمعه موقت شهرستان پیشوا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:روزه باعث رفع مشکلات انسان می شود،چرا که طبق حدیث قدسی خداوند می فرماید: روزه برای من است و من پاداش آن را من می دهم، بنابراین معلوم است اگر کسی برای خدا روزه بگیرد خداوند مشکل او را حل می کند.

  حسینی تصریح کرد: ماه رمضان،ماه خدا است و ماه نزول قرآن و برکت و ماه مغفرت است. ما در شبانه روز پنج مرتبه از خداوند طلب کمک می کنیم و ایاک نعبد و ایاک نستعین می گوییم. راه کمک نیز به قرآن بر می گردد و خداوند در قرآن می فرماید از صبر و نماز کمک بخواهید و امام صادق(ع) در ذیل این آیه می فرماید منظور از صبر، روزه است.

  امام جمعه موقت پیشوا با اشاره به حدیثی از پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) اظهار داشت: نگویید رمضان آمد، بگویید ماه رمضان آمد و برای این اسم حرمت قائل شوید زیرا رمضان از اسامی خداوند است.

  حسینی با بیان این که روزه باعث تقوا می شود خاطر نشان کرد: نتیجه ی باتقوا شدن این است که خداوند در قرآن می فرماید متقین در کنار نهرها و در بهشت زندگی می کنند.

  امام جمعه موقت پیشوا اظهار داشت: روزه یک ظاهر و یک باطن دارد،ظاهر آن روزه گرفتن و بهشت است و باطن آن لقا و دیدار با خدا است.پس بیایید در این ماه خودسازی کنیم و در ماه های دیگر بر اساس معیارهای خداوند حرکت کنیم.

  وی افزود: این ماه، ماه سلوک الی الله است زیرا تمام ساعات و روز و شب آن با سایر ماه ها فرق دارد و ماه رشد است.

  حسینی در رابطه با مسافرت در ماه مبارک گفت: مسافرت و فرار از روزه مکروه است ولی اشکالی ندارد. در مسافرت رفتن نیز نباید قبل از ترک وطن روزه را خورد و اگر کسی قبل از خروج از وطن خود، روزه اش را بخورد، روزه اش باطل است و باید کفاره بدهد و مرتکب گناه شده است.

  حسینی به ششم تیرماه سالگرد سو قصد به مقام معظم رهبری است اشاره کرد و گفت: ایشان توسط ایادی استکبار و غرب در مسجد اباذر به دست گروهک فرقان مورد سو قصد قرار گرفت که به لطف خدا در این کار موفق نشدند و رهبر معظم انقلاب سلامت یافتند و امروز از نفس گرمشان استفاده می کنیم.

   

  خطیب نماز جمعه پیشوا در ادامه سخنان خود به هفتم تیرماه سالگرد شهادت، شهید مظلوم بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش اشاره کرد و گفت: حضرت امام خمینی (ره)فرمودند بهشتی مظلوم زیست و مظلوم شهید شد و خار چشم دشمنان بود.

  وی افزود: :شهید بهشتی بسیار بزرگوار بودند و دشمن خوب شناسایی کرد و افراد خوب را از ما گرفت.

  وی به سالروز رحلت حضرت خدیجه ام المومنین (سلام الله علیها) اشاره کرد و اظهار داشت: این بانو بزرگوار خدمتی به اسلام و پیامبر (صلی الله علیه و آله) کرد تا جایی که گاهی جبرئیل بر پیامبر نازل می شد و سلام خدا را بر حضرت خدیجه می رساند.

  حسینی به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد و گفت: خدا را شاکریم که مسئولین شهرستان دلسوز اند و با زحمت آب را به دست ما می رسانند و ما باید قدردان آن باشیم، اگر هر روز یک لیتر کمتر مصرف کنیم در روز چند هزار لیتر صرف جویی می شود و این باعث رونق است.

  وی افزود: هیچ چیز نمی تواند جایگزین آب باشد و ما باید قدردانی کنیم و بهتر مصرف کنیم، آیات و روایات گفتند که اسراف گران دوستان شیطان هستند و خداوند آنان را دوست ندارد. پس باید سعی کنیم به اندازه توان از مصرف اب کم کنیم.

  وی در ادامه اظهار داشت:افرادی می گویند ما پولش را پرداخت میکنیم،این کج سلیقه ای است زیرا اگر آب نباشد نمی توان با اسکناس، خودمان و فرزندانمان را سیراب کنیم.

  حسینی در پایان سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام تصریح کرد: ما با توافق موافقیم، اما توافقی که عادلانه باشد و باعث عزت و آبروی کشور باشد.

  وی افزود: ایران توافق را می خواهد و این آمریکا است که چوب لای چرخ می گذارد و حرف ما همان حرف های مقام معظم رهبری است.

  انتهای پیام/

   144 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای