امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 4 جولای, 2013 | ساعت انتشار خبر : 12:02 | تعداد بازدید : 441 نفر | امتیاز خبر :
 • باید در سیاست خارجی رویکرد تعامل و گفت‌وگو را در پیش بگیریم

  یکی از مراجع تقلید گفت: باید در سیاست خارجی رویکرد تعامل و گفت‌وگو داشته باشیم هدف جمهوری اسلامی صلح و دوستی با کشورها است. به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی صبح امروز ...

  یکی از مراجع تقلید گفت: باید در سیاست خارجی رویکرد تعامل و گفت‌وگو داشته باشیم هدف جمهوری اسلامی صلح و دوستی با کشورها است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در سخنانی با اشاره به اینکه مأموریت حساس و مهمی به شما سپرده شده است، گفت: امیدواریم خیر مردم را در نظر گرفته و برای حل مشکل گرانی و دیگر مسائل به وجود آمده در کشور تلاش لازم را داشته باشید.

  وی با بیان اینکه مقاصد اساسی اسلام باید هدف اصلی شما باشد، تصریح کرد: باید در برنامه‌ریزی‌های خود این اصل را مدنظر قرار داده و به گونه‌ای عمل کنید که عزت اسلام و مسلمین متبلور شود.

  این مرجع تقلید توجه به عقلانیت در دولت را مهم و اساسی دانست و بیان داشت: مسئولان و مدیران در دولت شما باید در این راستا حرکت کنند.

  وی ادامه داد: دنیا در وضعیت نابسامانی قرار دارد و عقلانیت می‌تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد.

  صافی‌گلپایگانی ضرورت بهره‌گیری از افراد بصیر و آگاه را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید همه در راستای تقویت دین و اهداف نظام حرکت کنند.

  وی با اشاره به بروز مشکلات در کشورهای اسلامی تصریح کرد: امروز شیعه‌کشی و مسلمان‌کشی رواج یافته و باید با تعامل و مدیریت جلوی این مشکلات را گرفت.

  استاد حوزه علمیه قم بروز مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داد و افزود: دولت باید بتواند وضعیت اشتغال و معیشت را سامان دهد.

  وی با اشاره به مطرح شدن مسائلی در زمینه زن یا مردن بودن رئیس جمهور تأکید کرد: نباید در مسائل اسلامی تنزل کرده و به خاطر مشکلات کوتاه بیاییم و باید مراقب بود حدود دین رعایت شود.

  صافی‌گلپایگانی عظمت اسلام و مسلمین را مورد توجه قرار داد و گفت: باید تقویت فرهنگ دین و اسلام دغدغه شما باشد.

  وی یادآور شد: در سیاست خارجی باید رویکرد تعامل و گفت‌وگو را در پیش بگیریم و نباید با دیگر کشورها دعوا داشته باشیم هدف جمهوری اسلامی حفظ صلح و دوستی با دیگر کشورها است.

  منبع:خبرگزاری فارس

   203 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای