امروز : یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 20 جولای, 2016 | ساعت انتشار خبر : 15:20 | تعداد بازدید : 613 نفر | امتیاز خبر :
 • بان کی مون: برجام پیروزی دیپلماسی بود/ ایران را به علت اجرای تعهدات هسته‌ای تحسین می کنم

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای به مناسبت تصویب قطعنامه 2231 توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 را پیروزی دیپلماسی خواند. این ...

  دبیرکل سازمان ملل در سالروز تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: «من جمهوری اسلامی ایران را برای اجرای تعهدات هسته‌ای همانطور که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرده است تحسین می‌کنم.

  بان کی مون: برجام پیروزی دیپلماسی بود/ ایران را به علت اجرای تعهدات هسته‌ای تحسین می کنم

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای به مناسبت تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ را پیروزی دیپلماسی خواند.

  این بیانیه چند روز پس از بیانیه دبیرکل سازمان ملل به مناسبت یک سالگی برجام صادر شده است.

  در این بیانیه آمده است: «یک سال پیش، شورای امنیت، قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) را به تصویب درآورد که طبق آن برنامه جامع اقدام مشترک که به توافق گروه ۱+۵ و ایران رسیده بود را تأیید کرد. من به شورای امنیت و امضاکنندگان برجام در اولین سال این دستاورد تاریخی تبریک می‌گویم. برجام یک پیروزی دیپلماسی برای حل و جلوگیری از تقابل بود و همچنین هنجارهای عدم اشاعه را تقویت کرد.من عزم و اراده‌ای که تمامی طرفین از خود نشان دادند را تحسین می‌کنم.»

  این بیانیه ادامه می‌دهد: «این توافق همراه با یک نظام راستی‌آزمایی قوی، به یکی از سخت‌ترین نظام‌های تحریمی شورای امنیت پایان داد و به ایران فرصت تعامل بیشتر با جامعه بین‌الملل را داد».

  دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: «قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵)، یک تغییر اساسی در روابط ایران با شورای امنیت به وجود آورد و یک برنامه زمانی معین شده برای رفع موضوع هسته‌ای ایران از دستورکار شورای امنیت سازمان ملل فراهم آورده است».

  بان کی مون ضمن تقدیر از پایبندی ایران به تعهداتش بر طبق برجام، گفت: «من جمهوری اسلامی ایران را برای اجرای تعهدات هسته‌ای همانطور که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرده است، تحسین می‌کنم. من همچنین گام‌های اتحادیه اروپا و آمریکا در تطابق با تعهدات مربوط به تحریم‌ها طبق برجام تحسین می‌کنم. من از امضاکنندگان برجام می‌خواهم تا به تعهدات مربوطه پایبند باشند و  از اعضای سازمان ملل می‌خواهم از اجرای کامل و مؤثر این توافق حمایت کنند. بسیار حائز اهمیت است که برجام به نفع تمامی اعضای امضاکننده باشد و منفعت‌های ملموسی برای مردم ایران فراهم آورد.»

  دبیرکل سازمان ملل در پایان بیانیه خود نوشت: «در اولین سال، من اطمینان دارم که برجام بهترین شیوه برای تضمین ماهیت کاملاً صلح‌آمیز برنامه‌ای ایران و پی بردن به آرزوهای بزرگ مردم ایران است. من خواستار اجرای برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ (۲۰۱۵) به شیوه‌ای کامل و بر اساس احترام و منفعت دوجانبه هستم که این امر همکاری بیشتر برای دستیابی به صلح و امنیت بین‌المللی را تسهیل می‌بخشد».

  منبع: خبرگزاری فارس

  ۱۲۶ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای