امروز : یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۶:۲۰ | تعداد بازدید : 17881 نفر | امتیاز خبر :
 • بازگشت پیکر شهید رحیم رجبی بعد از ۳۶ سال به میهن

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ این شهید والا مقام در یک خانواده شهید پرور در پیشوا به دنیا آمد و پس از عمویش که در قیام 15 خرداد سال 42 به ...

  بازگشت پیکر شهید رحیم رجبی بعد از ۳۶ سال به میهن

  پیکر مطهر شهید والامقام رحیم رجبی نارکی مشهور به شجاع پس از ۳۶ سال به وطن باز گشت.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛ این شهید والا مقام در یک خانواده شهید پرور در پیشوا به دنیا آمد و پس از عمویش که در قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ به شهادت رسید دومین شهید خانواده رجبی نام گرفت و یکسال بعد نیز برادرش نصرالله رجبی در دفاع مقدس به شهادت رسید.
  وی متولد ۲۰ شهریور سال ۱۳۴۰ است که دقیقا خبر پیدا شدن پیکر مطهرش ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ یعنی امروز به اطلاع خانواده اش رسید.
  فرمانده شهید شجاع در سال ۶۱ در سن ۲۱ سالگی در عملیات رمضان به شهادت می رسد.
  به گفته حاج رضا رجبی برادر جانبازش؛ شهید رجبی معروف به شجاع با توجه به سن کمی که داشت پیش از انقلاب نیز در پیشوا فعالیت ضد شاهنشاهی داشت و تحت پیگرد ساواک بود.
  طبق مستندات موجود از فیلمها و عکسها این شهید والا مقام، از همرزمان شهید چمران و شهید حاج احمد متوسلیان در جنوب بویژه غرب کشور بود که در ماموریتهای لبنان نیز شرکت کرده بود.
  شهید رجبی معروف به شجاع که ۳۶ سال مفقودالاثر بود با توجه به ازمایشهای دی ان ای امروز مشخص شد که به شهادت رسیده است و پیکر مطهرش همراه با مشخصات و پلاک از حومه بصره عراق پیدا شده است.
  با آغاز جنگ تحمیلی او و چند تن از دوستان از موسسان سپاه ناحیه پیشواهم شدند و طبق گفته برادرش، همیشه در نهادهای انقلابی حضور فعال داشت و حتی در زمان مجروحیت در تهران و پیشوا به نیازمندان کمک می کرد.
  پدر و مادر بزرگوار این شهید که سالها فکر می کردند اسیر شده است و در انتظار برگشت این شهید بودند به ترتیب در سالهای ۹۳ و ۸۴ به دیار باقی شتافتند.
  طبق گفته فرمانده سپاه ناحیه پیشوا، مراسم وداع، تشییع و تدفین این شهید والا مقام در آینده نزدیک اعلام می شود.
  برادر شهید رحیم رجبی بعد از شنیدن خبر شناسایی شهید بیان کرد: در سال ۶۱برادرم در عملیات رمضان مفقود الاثر شدند واما هیچ نشانی ای از او پیدا نکردیم و در عکس های صلیب سرخ و هلال احمر عکسی در میان اسرا از برادرم یافتیم.
  وی افزود :احتمال اینکه برادرم در میان اسرا باشد خیلی زیاد بود و به همین دلیل برای یافتن نشانی از او،عکس را به صلیب سرخ و هلال احمر فرستادیم اما هیچ جوابی به ما داده نشد.
  برادر شهید گفت:بعد از ۲۰ سال از مفقودالاثر بودن برادرم از سوی کمیته مفقودین وو بنیاد شهید خبر شهادت را برای خانواده آوردند و مراسم ختمی برای شهید برگزار کردیم.
  وی افزود:مادرم ۲۰ سال چشم انتظار بود و همیشه سر سفره جایی برای برادرم در نظر می گرفت و برایش بشقاب و قاشق می گذاشت ، بعد از شنیدن خبر شهادت ،مادرم نا امید شد و چند ماهی بیشتر دوام نیاورد و به فرزندان شهیدش پیوست.
  برادر شهید ادامه داد:برادرم انسانی از خود گذشته بود و هیچگاه نمی خواست کسی را به زحمت بیاندازد ،چند باری که مجروح شد حتی به خانواده اطلاع نداد تا باعث ناراحتی ما نشود.
  برادر دیگر شهید گفت:رحیم دو سال از من بزرگتر بود ودر سال ۵۸ جذب سپاه شد و از موسسین سپاه در منطقه خودمان بود.
  وی افزود:برادرم از سپاه حضرت ولیعصر عج عازم کردستان شد ،در قائله پاوه حضور داشت و سه ماه در کردستان اسیر شد، هیچ خبری از وضعیت او نداشتیم تا اینکه شهید چمران طی عملیاتی توانسته بود آنها را نجات دهد، بعد از بازگشت برادرم خیلی ضعیف شده بود.
  برادر شهید بیان داشت: با شروع جنگ ایران و عراق در عملیات بازی دراز و سرپل ذهاب زخمی شدند و مدتی از ناحیه کتف زخمی شده بودند و ما هیچ خبری از مجروح بودن او نداشتیم.
  وی افزود:برادرم در عملیات های چزابه ، فتح المبین و بیت المقدس نیز حضور داشتند ومدتی نیز به لبنان رفتند ، در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر نیز مجروح شدند.

  No views yet


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای