امروز : یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 4 سپتامبر, 2020 | ساعت انتشار خبر : 16:12 | تعداد بازدید : 2673 نفر | امتیاز خبر :
 • این چه مسلمانی است که همه تماشاچی شدند و روزانه هزاران مسلمان مورد ظلم و ستم و قتل واقع می شوند

  امام جمعه قرچک گفت: عامل اصلی وقوع عاشورا ، غفلت بود غفلت کسانی که به ظاهر شیعه بودند ولی شیعه هوا و هوس بودند/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا؛حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی ...

  امام جمعه قرچک گفت: عامل اصلی وقوع عاشورا ، غفلت بود غفلت کسانی که به ظاهر شیعه بودند ولی شیعه هوا و هوس بودند/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا؛حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه اول نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت سرور وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت : تشخیص حق و باطل بزرگترین عامل سعادت است ، این قدرت و این نعمت محصول تقوا است.

  وی افزود : خداوند در سوره انفال آیه ۲۹ می فرماید: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْقَانًا می فرمایند : ای اهل ایمان، اگر خدا ترس و پرهیزکار شوید خدا به شما فرقان بخشد همچنین نبی اکرم در واقعه غدیر برای ابلاغ فرمان الهی در انتصاب ولایت امیر المؤمنین فرمود: در میان این جمعیت عالم کم است , متقین کم اند ، متقین اهل تسلیم و عمل اند امام را تنها نمی گذارند ، کسی که حق را شناخت دست از حق بر نمی دارد همچون عده ای از کوفیان واقعاً نترسیدند ولی شک کردند ، بعداً فریاد یا لثارات الحسین سر دادند.

  امام جمعه قرچک گفت : امروز ما هم در معرض امتحان هستیم ، ( انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم) را می خوانیم ، گریه می کنیم ، ولی خدای نکرده بر عکس عمل نکنیم ، خونخواهی حسین (ع) کم مقامی نیست و خداوند بزرگ خون خواه حسین (ع) است ، ااسلام علیک یا ثارالله و ابن ثاره سلام بر تو ای کسی که خدا خونخواهی او کند و پسر چنین کسی یعنی خونخواه علی (ع) هم خداوند است ولی خدا ، امام عصر (عج) ارواحنا فداه ، طالب خونن حسین (ع) است و حداقل وظیفه بر پایی عزای حسینی است.

  اسماعیلی ضمن تشکر از مردم , علما و ذاکرین افزود : مخصوصاً امسال که شرایط خاصی حاکم بود و الحمدالله اکثر هیئات موارد بهداشتی را رعایت کردند با شور و شعور برپا کردند ، علمای عزیز ، ذاکرین با اخلاص ، خادمین گران قدر ، هیئت دارهای ، نذر کننده ها ، مؤمنین و مؤمنات ، همه وهمه آبررو داری کردند و به توصیه مقام معظم رهبری را گوش دادند و به همه ثابت کردند که عاقل ترین و همراه ترین و منطقی ترین قشر ، امت متدین و حزب الله هستند و حضرت آقا هم تشکر کردند که شیعه واقعی ، امام مظلوم و شهیدش را همه چیزش را برای هدایت او گذاشت و با صحرا ودریا و جنگل عوض نمی کند .

  وی خاطر نشان شد : عامل اصلی وقوع عاشورا ، غفلت بود غفلت کسانی که به ظاهر شیعه بودند ولی شیعه هوا و هوس بودند ، شیعه نفس اماره بودند، شیعه هوا وهوس بودند که باعث بی تفاوتی می شود ، باعث بی غیرتی و سکوت می شود ، راضی شدن به شهادت پسر پیغمبر و امام معصوم می شود .

  اسماعیلی در ادامه گفت : چه دلی قابلیت نور الهی را دارد؟ چه دلی امام حسینی است ؟ چه دلی دلبسته امر ونهی امام مسلمین است ؟ در دعای ابوحمزه ثمالی آمده است امام عابدین و زینت عبادت کنندگان عرضه داشت در پیشگاه خدا ، ( سیدی اخرج حب الدنیا من قلبی و اجمع بینی و بین المصطفی و آله خیرتک من خلقک و خاتم النبیین محمد (ص)) با پیامبر و آلش محشور گردان و امروز نماینده امام زمان (عج) ما هر روز دارد امر ونهی می فرماید ، راهنمایی می فرماید ، ولی فقیه حجت امام (ع) بر مردم است ، خود امام (ع) حجت خداست و ولی فقیه حجت امام (ع) است حال ما امروز کجای کاریم ؟ در برابر یزیدیان زمان با ولی هستیم یا نه ؟ عزر تراشی می کنیم و منطق ولی فقیه ، منطق مقاومت است ، منطق هیهات من الذله است ، استکبار ستیزی است ، شجاعت و شهادت است ، زندگی با عزت است ، استقلال است ، عاشورا ، رمز ماندگاری ارزشها و فضیلتها است ، رمز جاودانگی است ، عاشورا رمز لرزش و ریزش کاخ های ستمگری است .

  امام جمعه قرچک خاطر نشان کرد : امام عزیز (ره) فرمودند: هیچ قدرتی حریف عاشورا نمی شود ، اعلام برائت از دشمنان و قاتلان حسین (ع) یعنی لعنت بر اسلام آمریکایی ، یعنی لعنت بر سکوت و تسلیم ، یعنی لعنت بر تزویر و نفاق ، یعنی لعنت بر فرصت طلب ، یعنی لعنت بر تفکر سلطنتی است.

  وی در پایان گفت: به تعبیر رهبر فرزانه ، این چه مسلمانی است که همه تماشاچی شدند و روزانه هزاران مسلمان مورد ظلم و ستم و قتل واقع می شوند و آنوقت حاکمان اسلامی دست دوستی به دشمن مسلمین می دهند ، علت اصلی ورود و تاخت و تاز نظام سلطه و صهیونیستها ، بیچارگی و نفهمی و ذلت حاکمان کشورهای اسلامی است و امروز وقت عمل کردن به ندای الهی است که فرمود: اشداء علی الکفار رحماء بینهم ، صهیونیستها در قلب دنیای اسلام در حال فتنه گری هستند که با خیانت عده ای زبون و ساز شکار در منطقه اسلامی خیانت به ملتها مسلمان و فلسطین میکنند که البته پایدار نخواهد ماند

  http://nedayepishva.com/?p=65792&preview=true لینک کوتاه خبر

   

   266 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای