امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 2 دسامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 10:38 | تعداد بازدید : 2536 نفر | امتیاز خبر :
 • ایجاد ۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه ای در پیشوا

  فرماندار پیشوا از ایجاد ۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در این شهرستان به‌منظور تحقق توسعه صنعتی، طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان تهران خبر داد‌. به گزارش ندای پیشوا: ...

  فرماندار پیشوا از ایجاد ۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در این شهرستان به‌منظور تحقق توسعه صنعتی، طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان تهران خبر داد‌.
  به گزارش ندای پیشوا: حسین عباسی با اشاره به ظرفیت کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: شهرستان پیشوا در حوزه تولید گوشت قرمز رتبه سوم استانی، گوشت ماهی رتبه چهارم و در زمینه تولید شیر از رتبه ششم برخوردار است.

  وی بیان کرد: شهرستان پیشوا از ۱۲ هزار سطح زیرکشت دارای ۱۳۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای است و عمده محصولات گلخانه‌ای این شهرستان شامل خیار، گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل است و سالانه ۳۹۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود.

  وی افزود: این شهرستان دارای ۱۳۰ هکتار کشت باغی است که سالانه حدود ۳ هزار و ۸۰۰ تن محصول باغی تولید می‌کند و همچنین دارای ۵ هکتار گلخانه گل با تولید سالانه ۲ میلیون شاخه گل است.

  عباسی تصریح کرد: شهرستان پیشوا با حدود ۳ هزار و ۴۰۰ بهره‌بردار در بخش کشاورزی و حدود ۱۲۰۰ نفر بهره‌بردار در بخش دامی نقش مهمی در تامین سبد غذایی استان تهران ایفا می‌کند.

  وی گفت: در کنار توانمندی و قابلیت‌های شهرستان پیشوا در حوزه کشاورزی و دامی، آنچه که حائز اهمیت است ایجاد صنایع تبدیلی است تا بتوان دو بخش کشاورزی و صنعت را پیوند داده و روند توسعه را شتاب بخشید.

  عباسی افزود: به‌منظور تحقق توسعه صنعتی و با توجه به گستره فعالیت‌های کشاورزی شهرستان ۲۲۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای طبق مصوبه کارگروه رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان تهران در پیشوا ایجاد می‌شود که فرآیند صنعتی شدن پیشوا را متناسب با مزیت‌های ویژه شهرستان تسریع خواهد کرد.

  وی گفت: دانشگاه آزاد با برخورداری از رشته‌های متنوع در حوزه کشاورزی و دامی یک ظرفیت و پشتوانه عظیم علمی و تحقیقاتی برای توسعه کشاورزی شهرستان است و ضروری است حلقه‌های ارتباطی منسجم بین دانشجویان نخبه و کشاورزان تقویت شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های ترویجی لازم در زمینه به‌کارگیری آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا به منظور ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی که اساس و بنیان اقتصاد شهرستان بر آن استوار است به کشاورزان ارائه شود.

  ۳۴۸ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای