امروز : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 16 سپتامبر, 2020 | ساعت انتشار خبر : 14:03 | تعداد بازدید : 3661 نفر | امتیاز خبر :
 • ایجاد ۴۱ خانه هلال در روستاهای ورامین

  مسؤول مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت: تا پایان امسال ۴۱ خانه هلال در مناطق روستایی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین ایجاد شده و روستانشینان از خدمات این مراکز برخوردار می‌شوند/ به گزارش خبرگزاری ...

  مسؤول مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت: تا پایان امسال ۴۱ خانه هلال در مناطق روستایی بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین ایجاد شده و روستانشینان از خدمات این مراکز برخوردار می‌شوند/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حسن خدادادی مسؤول مدیریت بحران شهرستان ورامین ظهر امروز روز در جلسه هماهنگی تشکیل خانه‌های هلال که در محل فرمانداری ورامین تشکیل شد، اظهار کرد: تشکیل خانه‌های هلال در روستاهای دارای دهیاری، با هدف آموزش روستانشینان برای ایجاد آمادگی در مقابله با حوادث‌های غیرمترقبه در دستور کار شهرستان قرار گرفته و تاکنون ۵ خانه هلال در این مناطق راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرده است.

  وی ادامه داد: هم اکنون فعالیت خانه‌های هلال در روستاهای عبدل آباد، جعفرآباد اخوان، کلاته ، موسی آباد بختیاری و باغخواص از توابع بخش مرکزی آغاز شده و این مراکز نسبت به آموزش روستائیان اقدام می‌کنند.

  مسؤول مدیریت بحران شهرستان ورامین افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده با بخشداران و دهیاران، ۱۳ خانه هلال در بخش مرکزی، ۱۷ خانه هلال در روستاهای بخش جوادآباد و یک خانه هلال در شهر جوادآباد تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود.

  خدادای بیان کرد: خانه‌‌های هلال در اصل همان جمعیت هلال احمر است که با تمامی اختیارات، اقدام به ارائه آموزش‌های تخصصی به روستائیان می‌کنند تا شعار این جمعیت در هر خانه یک امدادگر محقق شود.

  وی خاطرنشان کرد: فعالیت این مراکز بر پایه آموزش همگانی مردم در حوزه امدادرسانی و نجات به منظور ایجاد آمادگی در روستائیان در نخستین دقایق بروز حادثه و کمک به نیروهای امدادی است تا از بروز تلفات انسانی جلوگیری شود.

  مسؤول مدیریت بحران شهرستان ورامین گفت: طرح تشکیل خانه‌های هلال و دستورالعمل ۲۳ ماده‌ ایجاد این مراکز به دهیاران ابلاغ شده تا در خصوص چگونگی تشکیل این مراکز، از ظرفیت موجود در مناطق روستایی استفاده شود.

  http://nedayepishva.com/?p=66148&preview=true لینک کانال

   80 total views,  2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای