امروز : پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۰۱:۲۱ | تعداد بازدید : 7168 نفر | امتیاز خبر :
 • اولین کارگاه آموزشی توانمند سازی خانواده در پیشوا

  به گزارش ندای پیشوا؛ به همت معاونت امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان و با همکاری موسسه ترنم یاری اولین کارگاه آموزشی توانمند سازی خانواده در بلوغ و نوجوانی همراه با (Role ...

  به گزارش ندای پیشوا؛ به همت معاونت امور توسعه پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان و با همکاری موسسه ترنم یاری اولین کارگاه آموزشی توانمند سازی خانواده در بلوغ و نوجوانی همراه با (Role play ایفای نقش) ویژه والدین دانش آموزان در مدرسه آیت الله خامنه ای و با تدریس آسیه ملک دار (روان شناس بالینی و مدرس کشوری) برگزار شد.

  ملک دار مسول اورژانس اجتماعی و معاونت پیشگیری اداره بهزیستی پیشوا گفت: نوجوانی دوره ای است پر فراز و نشیب که با تغییرات بسیار سریع هیجانی؛ارتباطی و عاطفی همراه است. پژوهش های بسیار زیادی نشان داده اند که نوجوانی افراد تا حد زیادی می تواند پیش بینی کننده کفایت؛بهزیستی و موفقیت دوران بزرگسالی باشد. بنابراین می بایست در روان شناسی کودک و نوجوان به این مرحله تحولی و تغییرات آن نگاه ویژه ای داشته باشیم.

  وی افزود: در این آموزش ها سعی می شود نیازهای تحولی نوجوانان را به والدین آموزش دهیم و در مقابل مسایل و مشکلات دوران نوجوانی راهکارهایی عملیاتی و مثبت در اختیار آنها قرار دهیم.

  ملک دار گفت: در آموزش مدیریت رفتاری در نوجوانی؛ والدین می آموزند با برقراری ارتباط عاطفی بیشتر با نوجوان و استفاده از روش های تنبیهی و تشویقی درست و متناسب با سن نوجوان ؛فرزندان خود را کنترل کنند و از دعوا؛درگیری؛جنگ قدرت و کشمکش دایمی پرهیز کنند‌.

  وی اضافه کرد:  در جلسه اول کارگاه مذکور راجع به مباحثی همچون تفاوتهای اساسی بین دوران کودکی و نوجوانی؛مفهوم بلوغ و تغییرات جسمانی و هیجانی مرتبط با آن؛مبنای نیاز نوجوان به رابطه با همسالان و ویژگی های هیجان طلبی و استقلال طلبی و همچنین تلاش نوجوان در جهت دستیابی به هویت گفتگو شد.

  ملک دار بیان کرد: اختلالات و بیماری های روانپزشکی شایع در نوجوانی؛ پیش نیازهای اساسی برای مدیریت نافرمانی طبیعی و کاهش تعارض والد-نوجوان؛تعامل مثبت؛افزایش رفتارهای مطلوب؛مهارت های ارتباطی و حل مساله و مدیریت مسایل خاص در نوجوانی از جمله موضوعاتی هستند که در جلسات آتی در مورد آنها گفتگو خواهد شد.

  ۶۲۰ total views, 4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای