امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 9 فوریه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 16:47 | تعداد بازدید : 13191 نفر | امتیاز خبر :
 • اولین مرکز بهبودی اقامتی بانوان در پیشوا افتتاح شد

  به گزارش ندای پیشوا، اولین مرکز بهبودی اقامتی کوتاه مدت بانوان(معتادان متجاهر) تحت عنوان "معجزه آریا پاک" در شهرستان پیشوا با حضور فیروزنیا معاون برنامه ریزی و اداری، مالی فرماندار، فتاپور معاون ...

  به گزارش ندای پیشوا، اولین مرکز بهبودی اقامتی کوتاه مدت بانوان(معتادان متجاهر) تحت عنوان “معجزه آریا پاک” در شهرستان پیشوا با حضور فیروزنیا معاون برنامه ریزی و اداری، مالی فرماندار، فتاپور معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران، اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولان شهرستان افتتاح شد.

  نجمه اسماعیلی رئیس بهزیستی پیشوا گفت: اعتیاد به دلیل ماهیت پیشرونده ای که دارد سلامت فرد را به خطر می اندازد.

  وی افزود: اگر نیم نگاهی به پیامدها و عوارض اعتیاد به مواد مخدر بیندازیم خواهیم دید که پیامدهای اعتیاد، جامعه، فرد و خانواده را از نظر اقتصادی ،اجتماعی، روانی و جسمی در برمی گیرد.

  آسیه ملک دارمعاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی پیشوا نیز گفت: اعتیاد یک پدیده چند وجهی و چند بعدی است؛ از منظر علمی اعتیاد وضعیت مزمن یا عود کننده ای است که با وابستگی به یک ماده مشخص می شود.

  وی افزود: هر فرد سالمی برای اینکه به اعتیاد برسد سه مرحله را طی می کند؛ مرحله آشنایی با مواد که بر اثر انگیزه های مختلفی همچون لذت طلبی، کنجکاوی، تطابق با هیجانات منفی، فشار همسالان و… ایجاد می شود؛ در مرحله بعد میل به مصرف مواد در فرد وجود دارد و در سومین مرحله اعتیاد رخ می دهد که فرد نمی تواند بدون مواد زندگی کند.

  ملک دار ادامه داد: درمان اعتیاد بدون اشتغال کار عبثی است؛ به همین جهت در سال ۹۸ تعداد ۵۱ نفر از بهبودیافتگان مراکز پیشوا آموزش های فنی و حرفه ای دیدند و ۲ مرکز رجعت راهیان پگاه و منادیان راه نجات به ترتیب با راه اندازی کارگاه خیاطی و کارگاه تولیدی موفق به اشتغالزایی شدند.

  وی اظهار کرد: همچنین برگزاری مسابقات ورزشی و اجرای تئاتر در مراکز اقامتی پیشوا از دیگر فعالیت های این معاونت با همکاری مراکز اقامتی است.

   338 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای