امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 13 نوامبر, 2017 | ساعت انتشار خبر : 18:24 | تعداد بازدید : 12232 نفر | امتیاز خبر :
 • طی دوسال اخیر هیچ بودجه دولتی به اداره اوقاف پیشوا تخصیص پیدا نکرده است

  طی دوسال اخیر هیچ بودجه دولتی به اداره پیشوا شهرستان تخصیص پیدا نکرده است سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه پیشوا طبق قانون باید دارای ردیف بودجه باشد، گفت: طی۲سال اخیر هیچ بودجه دولتی ...

  طی دوسال اخیر هیچ بودجه دولتی به اداره پیشوا شهرستان تخصیص پیدا نکرده است

  سرپرست اداره اوقاف وامور خیریه پیشوا طبق قانون باید دارای ردیف بودجه باشد، گفت: طی۲سال اخیر هیچ بودجه دولتی به اداره اوقاف پیشوا تعلق نگرفته است.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام  رضا گوهری، در نشست خبری وقف و رسانه که در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: بحث وقف مبحثی است که نام افراد وقف کننده را جاویدان می کند، همانطور که در این شهرستان افراد بزرگی را داریم که موقوفاتی را همراه با نام نیک از خود بر جای گذاشته اند و لذا خاصیت وقف آن است که انسان را با اعمال نیک ماندگار می کند.

  گوهری افزود: شهرستان پیشوا شامل ۸۰ موقوفه می باشد و این ۸۰ موقوفه متصرف و غیر متصرف را در بر می گیرد و نیات آن هم روضه سیدالشهدا و تعزیه داری در این شهرستان بوده است.

  وی گفت: غیر از موقوفاتی که در پیشوا وجود دارند و درآمد بسیار کمی از آنها حاصل می شود، موقوفه شیخ جنید که حدود دو سوم عرصه پلاک پیشوا را در بر می گیرد و تمام پلاک ۱۱۳ ثبتی را نیز شامل می شود و گفتنی است که در پیشوا ۷ امام زاده وجود دارد که شاخص آنها امام زاده حعفر بن موسی است و بقیه عبارتند از؛ امام زاده عبدالله جلیل آباد، امام زاده ابراهیم و امام زاده طارند، امام زاده گان اسحاق موسی کهنک، امام زاده دو تن زواره بید و امام زاده یوسف رضا و برابر قانون اداره این اماکن متبرکه و بقاع با اداره اوقاف می باشد.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه پیشوا با اشاره به اینکه در سال جدید هیچ بودجه دولتی به مساجد، حسینیه ها وامام زاده های شهرستان تعلق نگرفته بود و با این وضعیت ما فقط با یاری خیرین اقداماتی را برای اماکن متبرکه به انجام رسانده ایم بیان داشت: از اقدامات صورت گرفته هزینه ۳۰۰ میلیون تومانی در امام زاده عبدالله جلیل آباد قابل ذکر است که شامل؛ تجهیز این امام زاده، تهیه یک منزل برای خادم این امام زاده، هم سطح سازی عبور و مرور زائرین، تعمیر درب های امام زاده بوده است و همه این موارد با کمک و یاری خیرین و مسئولین و معتمدین محلی به سر انجام رسیده است.

  گوهری بیان داشت: امام زاده یوسف رضا با وجودی که دارای درآمد خوبی نمی باشد از ابتدای سال تا کنون ۷۰ میلیون برای این امام زاده هزینه شده است و با بودجه ای که خود اداره اوقاف به این امام زاده تخصیص داد قرار شد که یک شبستان در این امام زاده ایجاد شود و هم اکنون در حال تکمیل می باشد.

  وی گفت :هزینه آئینه کاری امام زاده گان اسحاق موسی کهنک را ۲۰۰ میلیون برآورد کرد و افزود: برای امام زاده طارند نیز با تخصیص بودجه ای از اداره کل قرار بر ساخت سرویس بهداشتی گذاشته شد که در حال پیشرفت می باشد و همچنین در امام زاده ابراهیم نیز عملیات هم سطح سازی در حال انجام می باشد.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه پیشوا: در ۲ سال اخیر هیچ بودجه دولتی تخصیص پیدا نکرده است در صورتی که این شهر یک شهر تازه تاسیس است و بایستی طبق قانون بودجه به این اداره تعلق بگیرد که نگرفته است.

   623 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای