امروز : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه 9 فوریه, 2020 | ساعت انتشار خبر : 17:07 | تعداد بازدید : 17102 نفر | امتیاز خبر :
 • اهالی پیشوا در سوگ شهادت امامزاده جعفر(ع)

  به گزارش ندای پیشوا ؛ مراسم گرامیداشت سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) شهرستان پیشوا، امشب، ۲۰ بهمن‌ماه همزمان با شب شهادت آن حضرت پس از اقامه نماز مغرب و عشا ...

  به گزارش ندای پیشوا ؛ مراسم گرامیداشت سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) شهرستان پیشوا، امشب، ۲۰ بهمن‌ماه همزمان با شب شهادت آن حضرت پس از اقامه نماز مغرب و عشا در تالار قرآن بارگاه ملکوتی ایشان برگزار می‌شود.

  در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید‌احمد دارستانی سخنرانی می‌کند و در ادامه محمدحسین حدادیان، ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مدیحه سرایی می‌پردازد.
  اهالی پیشوا همزمان با سالروز شهادت حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) برادر بلافصل علی بن موسی الرضا(ع) ضمن سیاه‌پوش کردن شهر در قالب دسته‌های سینه‌زنی در حرم مطهر آن حضرت گردهم می‌آیند و به عزاداری می‌پردازند.

  یادآور می‌شود، حضرت جعفر بن موسی(ع) در سال ۲۱۷ هجری قمری قصد همراهی برادرش امام رضا(ع) را در مسیر طوس داشت که با دژخیمان لشکریان عباسی مواجه می‌شود و با مجروحیت خود را به پیشوا می‌رساند و پس از چند روز مداوا در این شهر به‌دلیل شدت جراحات شهید می‌شود و در پیشوا مأمن و ملجأ عاشقان اهل بیت(ع) می‌شود.

   352 total views,  2 views today