امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۰۴ | تعداد بازدید : 21264 نفر | امتیاز خبر :
 • انکار پیشوا بعنوان مبدا قیام ۱۵ خرداد، تحریف تاریخ است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در تجمع مردم  انقلابی و کفن پوش شهرستان پیشوا در مسجد علی بن موسی الرضا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ...

  انکار پیشوا بعنوان مبدا قیام ۱۵ خرداد تحریف تاریخی است

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:در اینکه پیشوا و ملجا شریف حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) مبدا قیام ۱۵ خرداد است هیچگونه شکی وجود ندارد و اگر کسی در صدد انکار این موضوع بر آید سرقت ادبی و تحریف تاریخی کرده است .

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در تجمع مردم  انقلابی و کفن پوش شهرستان پیشوا در مسجد علی بن موسی الرضا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد شهرستان پیشوا و هزاران شهیدی که در قم و تهران و مشهد و شیراز علیه رژیم قیام نمودند اظهار داشت:۱۵ خرداد مبدا انقلاب اسلامی و مبدا همه یوم الله ها قلمداد می شود و در قیام ۱۵ خرداد نقش و تاثیر گذاری مردم به دور از انگیزه های سیاسی وبا اخلاص کامل به پیروزی منجر شد.

   باقری عنصر دیگر در به ثمر رسیدن قیام را دفاع از مرجعیت خواند و بیان نمود:سخنرانی تاریخی امام خمینی ره در قم ودر روز عاشورا و آگاه ساختن مردم نسبت به خطرات اسرائیل، مردم برای دفاع از مرجعیت زمان خود و همچنین انگیزه مذهبی و روحیه شهادت طلبی آنها را آماده قیام ساخت.

   وی اظهار کرد:به فرموده امام راحل ،مبدا جنبش انقلاب اسلامی مردم پیشوا بودند که کفن پوش و به دور از تعلقات دنیوی برای دفاع از دین و ارزش ها قیام کردند .

  امام جمعه شهرستان پیشوا در ادامه بیان داشت:قیام ۱۵ خرداد نشات گرفته از یک مبدا دیگری بنام قیام سید الشهدا و شکل گرفته در روز مراسم سنتی بنی اسد است ، قیامی که از حرکت عاشورا آغاز و به پیروزی انقلاب ختم میشود و ما هر چه از آزادگی و مروت و مردانگی داریم به برکت سیدالشهدا است.

  باقری گفت:امروز ،ملت ایران بخصوص نسل سوم و چهارم انقلاب در دشمنی با رژیم صهیونیستی و بغض و کینه نسبت به آمریکا و ایادی استکبار باانگیزه تر و مصمم تر از کفن پوشان ۱۵ خرداد هستند.

  وی افزود:با وجود سنگ اندازی ، مکر و حیله وجنگ های مختلف نظامی و اقتصادی که علیه ملت ایران راه انداختند مقاومت ملت ایران بیشتر شد و در مقابل دشمن سرخم نکردیم ،دشمنان بدانند کسی که با خدا سر و کار دارد با کدخدا کاری ندارد.

  امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد:ملت ایران ذره ای از اصول خود از لحاظ مسائل موشکی و تمام مسائل دفاعی و امنیتی کوتاه نمی آید و نسبت به سالهای گذشته قوی تر و محکم تر و با انگیزه تر در برخورد با ایادی استکبار شده است .

  باقری بصیرت مردم پیشوا را در بین شهرهای بزرگ آن زمان قابل تحسین خواند و گفت: شهری مثل پیشوا که نوعا قشر کارگر و زحمت کش در آن ساکن بوده اند در مقایسه با شهرهای بزرگی چون قم و شیراز و و تهران چطور میشود از این بصیرت و آگاهی برخوردار می شوند که در دفاع از مرجعیت قیام می کنند.

  امام جمعه شهرستان پیشوا در پایان گفت:نزدیک به ده سال است پیشوا شهرستان مستقلی شده است اما جای تامل است که  صدا و سیما همچنان پیشوا را جزو ورامین می داند ،در اینکه پیشوا و ملجا شریف حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) مبدا قیام ۱۵ خرداد است هیچگونه شکی وجود ندارد و اگر کسی در صدد انکار این موضوع بر آید سرقت ادبی و تحریف تاریخی کرده است ./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای