امروز : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۹ خرداد, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۱۴:۵۴ | تعداد بازدید : 24009 نفر | امتیاز خبر :
 • انقلاب، ثمره خون شهدای ۱۵ خرداد۴۲/عدم تاثیر گذاری احزاب و جریان های سیاسی در شکل گیری انقلاب

  امام جمعه موقت تهران گفت:حرکت 15 خرداد برآمده از یک جریان اسلامی و دینی ناب، برگرفته از مرجعیت به دست توده های مردم بود و احزاب و جریان های سیاسی هیچ نقشی ...

  امام جمعه موقت تهران گفت:حرکت ۱۵ خرداد برآمده از یک جریان اسلامی و دینی ناب، برگرفته از مرجعیت به دست توده های مردم بود و احزاب و جریان های سیاسی هیچ نقشی در شکل گیری آن نداشتند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی در همایش پیشگامان انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد پیشوا ورامین ضمن گرامیداشت و بزرگداشت حماسه بزرگ ۱۵ خرداد اظهار داشت:شهرستان های ورامین و پیشوا بعنوان آفرینندگان مبدا تاریخ انقلاب هستند و تحلیل و بررسی رویداد تاریخی ۱۵ خرداد در سال ۴۲ می تواند آرمان ها واهداف والای انقلاب و ارکان اساسی تولد انقلاب و تداوم این حرکت و ریشه های ماندگاری انقلاب را تبیین نماید.

  وی افزود :امام خمینی (ره)در تحلیل حرکت سیاسی ملت ایران در خلق انقلاب اسلامی بر ۱۵ خرداد بعنوان مبدا انقلاب تاکید ویژه ای داشتند و حرکت ملت ایران در یک قرن و نیم گذشته در مبارزات سیاسی و در رویارویی با استبداد تاثیر گذار بوده است.

  امام جمعه موقت تهران با اشاره به اندیشه های امام راحل گفت: ایشان یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی را مبدا انقلاب در ۱۵ خرداد ۴۲ ذکر کردند که نقش مردم پیشوا و ورامین و شهدا در تثبیت این مبدا نقش برجسته ای داشته است.

  وی افزود: قیام ۱۵ خرداد۴۲ قبل از اینکه باقیام مردم شهرهای دیگر مانند قم و تبریز شناخته شود با حرکت حماسی، پرشور و شهادت طلبانه مردم ورامین و پیشوا شناخته می شود.

  ابوترابی تاکید کرد: ۱۵ خرداد با حرکت های سیاسی گذشته تاریخ ایران تفاوت اساسی دارد و اولین ویژگی حرکت مردم شهرستان های پیشوا ورامین قرچک در ۱۵ خرداد متاثر بودن این حرکت از سخنان و بیانات مرجعیت دینی و اسلامی بود و اگر امام راحل و فریاد بلند ایشان نبود با این حرکت عظیم و رویداد مهم روبرو نمی شدیم.

   

  وی با اشاره به اینکه ۱۵ خرداد یک حرکت دینی و اسلامی ناب و متاثر از اندیشه سیاسی اسلام و تفکرات مرجعیت دینی و اسلامی است خاطر نشان کرد:انقلاب کاملا یک هویت دینی و اسلامی دارد و این هویت دینی از عالی ترین سطح و بالاترین نقطه تفکر اسلامی یعنی مرجعیت دینی به دست آمده است و این حرکت ناب منطبق بر اموزه ها و مبانی دینی است.

  این استاد حوزه و دانشگاه گفت:حرکت ۱۵ خرداد برآمده از یک جریان اسلامی و دینی ناب و برگرفته از مرجعیت به دست توده های مردم با بارور ساختن بدنه جامعه بود و احزاب و جریان های سیاسی هیچ نقشی در شکل گیری آن نداشتند وتا امروز هم انقلاب اسلامی بر شانه های قدرتمند مردم و بر بصیرت دینی و سیاسی مردم تکیه دارد .

  امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:ملت ایران و مردم مسلمان نمی تواند شاهد حضور استکبار و مزدوران در دنیای اسلام باشند و در اندیشه سیاسی امام ایستادگی و مبارزه با نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی در اوج قرار دارد.

  ابوترابی اظهار کرد:مبدا انقلاب اسلامی یعنی حرکت جوشیده از متن حوزه های علمیه ، دین و مرجعیت دینی و اسلامی است و انقلاب اسلامی یک حرکت مردمی برای مقابله با سردمداران قدرت و استکبار و دنیای سلطه و استبداد داخلی دست نشانده استکبار در آن زمان بود.

  این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه انقلاب جوشیده از متن دین و مرجعیت اسلامی است بیان نمود:اگر بعد از ۴ دهه انقلاب اسلامی همچنان بالنده و ماندگا راست و امروز دارای ظرفیت های بالایی از اقتدار است به دلیل حرکت در چارچوب این اصول اسلامی و حفظ ارکان انقلاب اسلامی است.

  وی تاکید کرد :انقلاب اسلامی همچنان در کف مرجعیت و زعامت دینی برامده از اصول و مبانی اسلامی قرار دارد و رهبری انقلاب را خلف صالح امام راحل در دست دارند و اگر دیروز زعامت سیاسی ددر چارچوب جغرافیای ایران تعریف می شد امروز این زعامت در چارچوب دنیای اسلام و جبهه مقاومت اسلامی تعریف می شود.

  ابو ترابی با اشاره به اینکه اندیشه های اسلامی مرزها را در نوردیده است تصریح کرد:امروز لبنان با تکیه بر همین مرجعیت اسلامی توانسته به جبهه اول مقاومت اسلامی تبدیل شود و اندیشه سیاسی امام و مدیریت سیاسی و فکری را در لبنان در دست گرفته است.

  وی افزود:رئیس جمهور مقتدر ، مردمی ،مسیحی وانقلابی لبنان امروز به بهترین شکل از جبهه مقاومت و شهدای آن تجلیل می کند واستقلال و آزادی و اقتدار لبنان را مدیون خون پاک شهدا می داند.

   

  امام جمعه موقت تهران با اشاره پیروزی های ارزشمند جمهوری اسلامی در مقابله با نظام سلطه گفت: چهار دهه انقلاب با قدرت ایستادگی کرد وهر روز سنگر جدیدی را فتح کرد، در همه عرصه های تقابل نظام اسلامی با نظام سلطه بدون استثنا با کمترین هزینه انقلاب اسلامی پیروز میدان بوده است.

  وی افزود: ما انقلاب را ثمره خون شهدای ۱۵ خرداد می دانیم مردمی بودن انقلاب در ۱۵ خرداد ۴۲ عقبه ای از حرکت مردم داشت ،به هر میزان که انقلاب و قوای اسلامی به وظایف خطیر خود بهتر و صحیح و مبتنی بر دانش و علم نگاه کند و تصمیم بگیرند پیوند بین مردم و نظام استوارتر می شود.

  این خطیب توانا در ادامه تاکید کرد:اقتدار سیاسی و دفاعی و امنیت و وحدت و همبستگی و ساخت زیر ساخت های اقتصادی کشور کار مهمی بود که به آن دست پیدا کردیم اما جامعه امروز ما نیازمند یک جریان قدرتمند فرهنگی است و نیازمند عقلانیت و دانش و تصمیم های صحیح برای استقبال از مشکلات برای حل چالش هاست.

  امام جمعه موقت تهران در پایان با بیان بصیرت و اگاهی ملت ایران در دستیابی به پیروزی های عظیم گفت:ما تنها در سایه پافشاری بر ارمانهای امام راحل ، شهدای ۱۵ خرداد ، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می توانیم به عزت و اقتدار ملی در فرو رفت این تنگناها دست یابیم./انتهای پیام

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای