امروز : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 29 جولای, 2020 | ساعت انتشار خبر : 19:08 | تعداد بازدید : 673 نفر | امتیاز خبر :
 • امضا تفاهم نامه همکاری بین آبفا جنوبشرق و دانشگاه آزاد پیشوا

  مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران گفت: تفاهم نامه همکاری بین آبفا جنوب شرق و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا ورامین و قرچک امضا شد/ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حمیدرضا نامداری مدیرعامل ...

  مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران گفت: تفاهم نامه همکاری بین آبفا جنوب شرق و دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیشوا ورامین و قرچک امضا شد/

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب جنوب شرق استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرفصل های همکاری در این تفاهم نامه در ۱۲ بند مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

  وی گفت: همکاری شرکت آب وفاضلاب جنوب شرق با دانشگاه آزاد پیشوا جهت امکان سنجی، تعریف وتدوین راهکارهای استراتژیک، تعیین اولویت های پروژه های پژوهشی، استفاده از امکانات و آزمایشگاه های آموزشی طرفین و اجرای پایان نامه های کاربردی و تشکیل اتاق فکر می باشد.

  حامد زارعی سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد ورامین پیشوا و قرچک صبح امروز در نشست تعاملی اعضای هیئت رئیسه این واحد دانشگاهی با مدیران آبفای جنوب شرق استان تهران با تأکید بر توسعه همکاری‌های مشترک اظهار کرد: در راستای بهره‌مندی از دانش روز و توان علمی و ظرفیت‌های تخصصی دانشگاه و با هدف نظام‌مند کردن فعالیت‌های پژوهشی و کاربردی کردن آنها، تفاهم‌نامه مشترک همکاری منعقد و عملیاتی می‌شود.

  وی با تشریح این نکته که جلسات متعددی توسط‌ کارشناسان طرفین برای شناسایی ظرفیت‌ها انجام و پیش‌نویس تفاهم‌نامه تهیه شده است، خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، یک همکاری نظام‌یافته میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک و شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران برای تحقق زمینه‌های فعالیت‌های طرفین در قالب ارتباط صنعت و دانشگاه برقرار می‌شود.

  سرپرست دانشگاه آزاداسلامی واحد ورامین، پیشوا و قرچک درباره  مهم‌ترین سرفصل‌های این تفاهم‌نامه مشترک تصریح کرد: امکان‌سنجی، تعریف و تدوین راهکارهای استراتژیک برای تهیه و تولید ابزارها و روش‌های مختلف مورد نیاز در زمینه‌های گسترش فناوری‌ها و روش‌های نوین همراه با توجیهات فنی، نوآورانه و اقتصادی در صنعت آب و فاضلاب از جمله بندهای این تفاهم‌نامه است.

  این استاد دانشگاه افزود: تعیین اولویت‌های پروژه‌های پژوهشی در بخش‌های تخصصی و مرتبط شرکت، استفاده از ظرفیت‌های طرفین به منظور شناسایی، تولید، انتقال و انطباق فناوری‌های نوین در صنعت آب و فاضلاب و بومی‌سازی آنها به ویژه تجهیزات صنعتی کارآمدتر و پرکاربرد، همکاری برای کاربردی کردن طرح‌های تحقیقاتی و اجرای پایلوت‌‌های تحقیقاتی مرتبط از دیگر موضوعات مطروحه در این تفاهم‌نامه همکاری است.

  زارعی ادامه داد: اجرای طرح‌های پژوهشی در محل شرکت و دانشگاه (آزمایشگاه‌ها، پژوهشگاه، تصفیه‌خانه‌ها)، تجهیز و ارتقای مرکز پژوهشی آب و فاضلاب در شرکت، تعریف پروژه‌های پژوهشی مشترک مطابق با نیاز صنعت با همکاری موسسات تحقیقاتی و پژوهشی معتبر و تایید صلاحیت شده خارج از کشور، استفاده از امکانات و آزمایشگاه‌های آموزشی طرفین، اجرای پایان‌نامه‌های کاربردی در بخش تحصیلات تکمیلی، همکاری در تألیف و تدوین استانداردهای صنعت آب و فاضلاب با مشارکت مراجع ذیصلاح، تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب‌نظران و نخبگان طرفین برای بررسی و ارائه راهکارهای اجرایی برای طرح‌های در دست اجرا با توجه به فناوری‌های روز دنیا از دیگر مواردی است که در این تفاهم‌نامه مورد توجه طرفین قرار گرفته است.

  تسریع در عملیاتی‌کردن تفاهم‌نامه با برنامه‌ریزی

  در بخش دیگری از این جلسه حمیدرضا نامداری مدیر عامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران با ابراز خرسندی از توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی با مجموعه توانمند دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده، شاهد عملیاتی‌شدن هرچه سریع‌تر مفاد تفاهم‌نامه از سوی دو طرف باشیم.

  http://nedayepishva.com/?p=64568&preview=true لینک کوتاه

  ۶۶ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای