امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 6 سپتامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 16:33 | تعداد بازدید : 5040 نفر | امتیاز خبر :
 • امام جمعه پیشوا؛ اقتدار در مسیر کاهش تعهدات برجام حفظ شود

  به لطف الهی و امام حسین(ع) در روز اربعین که تأثیرگذارترین و بزرگترین تجمع بشریت است شهرستان پیشوا در مسیر بین نجف و کربلا موکبی در عمود 272 برپا خواهد کرد. به گزارش ...

  به لطف الهی و امام حسین(ع) در روز اربعین که تأثیرگذارترین و بزرگترین تجمع بشریت است شهرستان پیشوا در مسیر بین نجف و کربلا موکبی در عمود ۲۷۲ برپا خواهد کرد.

  به گزارش ندای پیشوا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری امام جمعه شهرستان پیشوا در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه که در مصلی حرم حضرت جعفر بن موسی الکاظم(ع) برگزار شدگفت:  نذر از قرارهای ما بین انسان و خداوند است اما چه بهتر است که به جای نذورات مادی، در پی نذورات فرهنگی و اجتماعی باشیم که تأثیر بلندمدت و ماندگارتری دارند.

  وی با بیان اینکه نذورات فرهنگی در جهت اهداف ائمه اطهار(ع) است افزود: از نمونه‌های نذورات فرهنگی می‌توان به کتب دینی و فرهنگی، فیلم‌های اخلاقی، پوسترهای مرتبط، سی دی و اهدای هدایا به کودکان توسط هیئت‌های شهرستان اشاره کرد.

  امام جمعه شهرستان پیشوا  خاطر نشان کرد: حفظ دین، قرآن، شرافت و آزادگی، ملزم به حفظ عاشورا و امام حسین(ع) است و حفظ این دو نیازمند برپایی و حفظ عزاداری‌ها و برافراشته بودن پرچم و هیئت‌ها و خیمه‌های امام حسین(ع) است.

  باقری با اشاره به وجود برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی در این ایام تصریح کرد: آلوده کردن فضای شهر امری به شدّت ناپسند است که مردم و هیئت‌های مذهبی باید در این راستا دست به دست هم دهند و به پاکبانان زحتمکش کمک کنند که تشکیل گروه‌های خودجوش توسط جوانان در این راستا قابل توجه است.

  وی سپس به ساعات حضور هیئت‌های مذهبی در حرم مطهر جعفر بن موسی الکاظم(ع) و سطح شهر اشاره کرد و گفت: زمان حضور دسته‌‌جات عزاداری در حرم مطهر و سطح شهر باید مدیریت شود که باعث آزار شهروندان و حق‌الناس نشود.

  امام جمعه شهرستان پیشوا در ادامه با اشاره به اهمیت آئین ۵۰۰ ساله بنی‌اسد و شروع قیام ۱۵ خرداد ۴۲ در این روز بیان کرد: این مراسم دارای دو جنبه مذهبی آئینی و سیاسی است و حدود ۵۰۰ سال است که این مراسم در شهرستان پیشوا برگزار می‌شود و از طرفی قیام خونین ۱۵ خراد ۱۳۴۲ نیز در همین روز آغاز شده است.

  ۷۹۶ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای