امروز : چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 4 مارس, 2022 | ساعت انتشار خبر : 15:06 | تعداد بازدید : 821 نفر | امتیاز خبر :
 • امام جمعه موقت ورامین: پوشش های لباس مناسب برای بانوان کمیاب است/اوکراین در حال تبدیل شدن به مرکز نظامی آمریکا وناتواست

  امام جمعه موقت ورامین گفت:اوکراین در حال تبدیل شدن به مرکز نظامی آمریکا وناتواست./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن ...

  امام جمعه موقت ورامین گفت:اوکراین در حال تبدیل شدن به مرکز نظامی آمریکا وناتواست./

  به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی با تبریک به مناسبت ایام شعبان اظهار داشت: این ماه مقدمه ای برای ماه مبارک رمضان است که انشاالله از برکات آن استفاده کنیم.

  محمودی با اشاره به اینکه استغفار، انفاق و صدقه و روزه از جمله اعمال این ماه است گفت: تنها ماهی که سراسر آن موالید و ایام مبارک است و در آن شهادت معصومین نیست همین ماه است.

  وی با بیان اینکه سوم شعبان روز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار است افزود: چهارم شعبان نیز به نام روز جانباز نامگذاری شده است .

  امام جمعه موقت ورامین با بیان اینکه ۱۴ اسفند رور تاسیس نهاد ارزشمند کمیته اداد امام خمینی است عنوان داشت: این یادگار ارزشمند امام مایه برکت برای مستضعفان و محرومان بوده و هست و به همین مناسبت روز تحسان و نیکوکاری را نام گذاری کرده اند.

  محمودی به ۱۵ اسفندماه و روز درختکاری نیز اشاره مرد و بیان داشت: طبق فرمایش امام باقر(ع) بهترین کارها کشاورزی است و ما در منطقه ای زندگی می کنیم که زمینی حاصل خیز دارد، البته متاسفانه کم آب که در این خصوص اولا می توان مصرف آب کشاورزی را مدیریت و بهینه کرد که در این زمینه باید از راهنمایی کارشناسان بهره برد ثانیا باید تمام اطراف زمین های کشاورزی درختکاری شود آن هم درخت های میوه با آب کم و سازگار با شرایط اقلیمی منطقه .

  خطیب نماز جمعه ورامین با اشاره به اینکه کمربندی شمالی ورامین پس از سال ها دارای روشنایی شده است گفت: در این زمینه از مسئولان مربوطه تشکر می کنیم و باید درختکاری اطراف این کمربندی جدی گرفته شود.

  محمودی در ادامه در خصوص جنگ اوکراین و روسیه عنوان داشت: می دانید که اوکراین از کشورهای استقلال یافته شوروی سابق است که به گفته کارشناسان به دلیل استقرار تاسیسات هسته ای سومین کشور هسته ای دنیا بوده است و آمریکا و ناتو با وعده حمایت از او تاسیسات هسته ای او را نابود کردند.

  رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت:در جنگی که رخ داد روسیه معتقد است که امروز اوکراین در حال تبدیل شدن به مرکز نظامی آمریکا و ناتو است و این اتفاق برای روسیه خطر آفرین است.

  وی با اشاره به اسنکه موضع جمهوری اسلامی ایران را رهبر مشخص کرده اند گفت: ما خواستار توقف جنگ هستیم و از طرفی باید به ریشه ها و عوامل اصلی بروز این جنگ که آمریکا و ناتو است نیز توجه داشته باشیم.

  امام جمعه موقت ورامین افزود: عده ای که مواضع آنها به نفوذی ها شبیه تر است تا یک سلیقه سیاسی آمدند و از اوکراین دفاع کردند فذتخوان زدند و عده ای مقابل سفارت روسیه جمع شدند و شعار بر علیه پوتین دادند و خواستار حمات از اوکراین شدند، بعضی سلبریتی ها دلشان برای اوکراینی ها سوخت اما باید از آنها چند سوال اساسی پرسید اول این که وقتی ایران از غزه در برابر جنایت های اسرائیل حمایت کرد شما شعار دادید » نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران« چطور امروز این شعار را نمی گویید ، لذا معلوم می شود شما صداقت ندارید و تحت تاثیر دشمنان هستید .

  محمودی گفت: مردم یمن سال ها است که زیر بمباران سلاح های آمریکایی ها و غربی ها شهید و مجروح می شوند چطور می شود دلتان برای مردم مظلوم نمی سوزد اما امروز سینه چاک مردم اوکراین شده اید معلوم می شود دلسوز مظلومان نیستید.

  وی در ادامه در خصوص مسائل فرهنگی و حجاب بیان داشت: ترویج بی حجابی امروز تبدیل به ابزار جنگ بر علیه فرهنگ و اعتقادات جامعه شده است و تبلیغ الگوی غلط غربی و پوشش های سخیف برای مبارزه با فرهنگ و اصالت ما است و هیچ مسئولی نمی تواند و حق ندارد نسبت به این موضوع بی توجه و بی تفاوت باید.

  محمودی افزود: به خانواده ها تاکید می کنیم توجه داشته باشند بی حجابی و بی عفتی آثار زیانباری برای فرد و خانواده و جامعه دارد و در این شرایط با این همه ابزار و آلات گناه و معصیت اگر زنی حجاب خود را رعایت نکند شخصیت و کرامت خود را به تاراج گذاشته است و از آنجایی که بی حجابی تبدیل به یک ابزار ضد دینی دشمن شده است زنی بی حجاب خواسته یا ناخواسته به جای اطاعت امر خدا امر شیطان را اطاعت می کند و تبدیل به یک وسیله شیطانیبای آلوده کردن دیگران می شود.

  امام جمعه موقت ورامین گفت: اصلا قابل قبول نیست که در ویتیرین مغازه ها پوشش های مناسب کمیاب باشد و وزارت صمت با اجرایی کردن مصوبات در مورد عفاف و حجاب با نظارت بر تولیدات کشور جهت ترویج پوشش های مناسب تلاش کند و وظیفه مردم نیز در این رابطه خطیر و سنگین است و بسیج و مساجد و هیات های مذهبی هم باید در این خصوص مطالبه داشته باشندو با جهاد تبیین موضوع را روشنگری کنند.

  انتهای پیام/

  http://nedayepishva.com/?p=79781&preview=true لینک کوتاه

   70 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای