امروز : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ساعت انتشار خبر : ۱۵:۰۵ | تعداد بازدید : 13849 نفر | امتیاز خبر :
 • امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع)پیشوا باید به مرکز فرهنگی بزرگ جنوب شرق استان تهران تبدیل شود.

  امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع)پیشوا باید به مرکز فرهنگی بزرگ جنوب شرق استان تهران تبدیل شود. امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:امامزاده عامل وحدت است بیایید حواشی را کنار بگذاریم ،تمام شهرستان های استان ...

  امامزاده جعفربن موسی الکاظم (ع)پیشوا باید به مرکز فرهنگی بزرگ جنوب شرق استان تهران تبدیل شود.

  امام جمعه شهرستان پیشوا گفت:امامزاده عامل وحدت است بیایید حواشی را کنار بگذاریم ،تمام شهرستان های استان تهران آرزو دارند یک مامن و ملجا مثل امامزاده داشته باشند ؛امامزاده باید به یک مرکز فرهنگی بزرگ نه تنها برای پیشوا بلکه جنوب شرق استان تهران تبدیل شود.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه امروز ضمن تسلیت وفات مادر ادب و مربی فرزندان امیرالمومنین اظهار داشت:این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا نام گذاری شده است که در دنیای معاصر و در تاریخ اسلام ،بعد از مادران و همسران ائمه علیهما السلام به عظمت مادران و همسران شهدا وجود ندارد.
  وی افزود:مادران و همسران شهدا بخصوص شهدای گمنام با صبر و حوصله و مقاومت و تحمل دردها و سنگینی مصیبت از مردها هم جلوتر حرکت کردند.
  امام جمعه پیشوا ضمن گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری گفت: بیست روز بعد از ۲۲ بهمن ماه ۵۷ اولین برنامه امام خمینی(ره) رسیدگی به پابرهنگان و مستضعفین بود و معلوم میشود در آرمانها و تفکرات امام راحل فقرا و ایتام حرف اول را میزنند
  وی در ادامه افزود:متاسفانه امروز بعد از گذشت چهل سال آرمانهای انقلاب اسلامی و امام راحل عوض شده و مسئولین به جای توجه به فقرا ،به اغنیا بها می دهند.
  باقری با اشاره به عملکرد خوب کمیته امداد در این مدت چهل سال تصریح کرد:مردم اعتماد کافی به این نهاد واسطه ای دارند و متاسفانه با وضعیت بد اقتصادی کشور ،خانواده های بی بضاعت و مردانی که شرمنده خانواده ها میشوند بسیار زیاد است.
  وی افزود:وظیفه دولت و حکومت اسلامی کمک به نیازمندان است؛ اما مردم هم نباید منتظر کمک های کمیته امداد و بهزیستی باشند وکمک به فقرا را از فامیل و بستگان خود شروع کنند.
  خطیب جمعه پیشوا در ادامه گفت:مراسم ترحیم با بنرهای بزرگ در سطح شهر و تاج گل های بزرگ هیچ کمک و نفعی برای میت در دنیا و آخرت نخواهد داشت در حالی که دارالایتام پیشوا با ۷۰۰یتیم و مجتمع خیریه جواد الائمه با ۱۲۰۰ خانواده تحت پوشش نیازمند کمک های ما هستند.
  امام جمعه پیشوا با تشویق مردم برای درختکاری در روز ۱۵ اسفند گفت:نیاز به درختکاری با توجه وضعیت جوی، ریزگردهای معلق در هوا و همسایگی پیشوا با کویر سمنان و قم بیشتر احساس می شود.
  وی افزود :همچنین نسبت به حفظ درختان در شهر و محیط پارک جنگلی که در حال خشک شدن است تمام تلاش خود را به کار ببندیم و دغدغه های مسئولان شهر برای حفظ طبیعت باید به عمل تبدیل شود .

  باقرضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) بیان نمود:اگر در پیشوا دین و معنویت وجود دارد به برکت امامزاده است ؛ما مدیون این امامزاده واجب التعظیم هستیم.
  وی افزود:بزرگ و کوچک ،مرد و زن در شب شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) برای برگزاری مراسم باشکوه در شان امامزاده شرکت کنیم ،همچنین در روز یک شنبه ساعت۱۰:۳۰صبح مصادف با سالروز شهادت حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع)هیات های مذهبی و مسئولان و دانش آموزان به سمت صحن مطهر حرکت خواهند نمود.
  باقری در ادامه به حفظ وحدت در شهرستان اشاره کرد و گفت:امامزاده عامل وحدت است بیایید حواشی را کنار بگذاریم ،همچنین موقوفه و اوقاف اختلافات را کنار بگذارند چرا که این اختلافات ضربه های محکمی به شهرستان و دیانت مردم وارد می سازد.
  وی تاکید کرد:تمام شهرستان ها آرزو دارند یک مامن و ملجا مثل امامزاده جعفر (ع)داشته باشند و بهترین مراسم ها باید در این مکان برگزار شود ؛امامزاده باید به یک مرکز فرهنگی بزرگ نه تنها برای پیشوا بلکه جنوب شرق استان تهران تبدیل شود.
  امام جمعه شهرستان پیشوا در پایان گفت: موانع پیش رو ناشی کج سلیقگی و عدم مدیریت است که باید برطرف شود ونگداریم که حواشی باعث کم شدن ارادت مردم به امام زاده شود و از اداره اوقاف انتظار می رود هرچه سریعتر اختلافات را تمام کنند.

  انتهای پیام/*

  No views yet


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای