امروز : شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 16 آگوست, 2016 | ساعت انتشار خبر : 14:12 | تعداد بازدید : 510 نفر | امتیاز خبر :
 • اقدام قابل تقدیر سپاه در پذیرش بورسیه علوم پزشکی/پذیرش دانشجویان با هماهنگی وزارت بهداشت است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور،‌ گفت: موضوع بورسیه سپاه پاسداران برای دانشجویان در برخی شبکه‌های مجازی به نوعی پخش شده که گویا قصد سوءاستفاده از ...

  رئیس سازمان سنجش با تأکید بر اینکه پذیرش دانشجویان با هماهنگی وزارت بهداشت است، گفت: عنوان شده که وزارت بهداشت با پذیرش دانشجوی بورسیه از سوی سپاه مخالفت کرده است، هیچ ظرفیتی بدون هماهنگی شورای گسترش در دفترچه راهنمای کنکور وارد نمی‌شود.

  اقدام قابل تقدیر سپاه در پذیرش بورسیه علوم پزشکی/پذیرش دانشجویان با هماهنگی وزارت بهداشت است

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور،‌ گفت: موضوع بورسیه سپاه پاسداران برای دانشجویان در برخی شبکه‌های مجازی به نوعی پخش شده که گویا قصد سوءاستفاده از این موضوع را داشتند و گویا افرادی که این موضوعات را پخش کردند به بحث سنجش و پذیرش دانشجو هیچ تخصصی ندارند در صورتی که بحث بورسیه دستگاه‌ها یک بحث عادی است به این صورت که برخی دستگاه‌ها نیازهای خود را شناسایی کرده و بر اساس آن نیازها قصد پذیرش دانشجو دارند که ظرفیت خود را به سازمان سنجش اعلام می‌کنند و پس از موافقت وزارت بهداشت یا علوم (بر حسب مورد) و تأیید شورای  گسترش وزارت مربوط این کار صورت می‌گیرد.

  وی افزود: البته بحث بورسیه با سهمیه متفاوت است، در سهمیه ظرفیتی به قشر خاصی اختصاص داده می شود که از آن افراد نیز برای حضور در دانشگاه‌ بر اساس آن سهمیه تعهد گرفته می‌شود ولی در بورسیه یک دستگاه بر اساس نیاز خود از وزارت مربوطه تقاضای ظرفیت می‌کنند و هزینه‌های دانشگاه‌ و داوطلب نیز از سوی آن دستگاه تأمین می‌شود.

  خدایی گفت: اگر در بحث بورسیه ما بگوییم برخی قشرها نمی‌توانند استفاده کنند امتیاز است ولی در بورسیه تمام داوطلبان می‌توانند به صورت شفاف شرکت کنند و هر کسی نمره بیشتری داشت از بورسیه استفاده می‌کند که دستگاه مورد نظر نیز برای پذیرش این دانشجویان از آنها تعهد استخدامی می‌‌گیرند.

  رئیس سازمان سنجش عنوان کرد: ما دستگاه‌ها را برای این کار تشویق می‌کنیم زیرا این کار کمک به دانشگاه‌هاست و امسال سپاه پاسداران بورسیه دانشجویی را در رشته‌های علوم پزشکی در نظر گرفته است که امتیاز خاصی برای سپاه نیست بلکه سپاه هزینه را تقبل می‌کند و ظرفیتی هم ایجاد می‌کند که اگر دستگاه‌های دیگر نیز این کار را انجام دهند بسیار مورد تأیید است.

  وی اضافه کرد: در برخی شبکه‌های مجازی عنوان شده است که وزارت بهداشت با پذیرش دانشجوی بورسیه از سوی سپاه در رشته‌های علوم پزشکی مخالفت کرده در صورتی که هیچ ظرفیتی در دفترچه راهنمای سازمان سنجش وارد نمی‌شود مگر اینکه از سوی شورای گسترش وزارت علوم یا بهداشت (بر حسب مورد) تأیید شده باشد.

  خدایی با بیان اینکه تمام روال قانونی برای پذیرش دانشجوی بورسیه از سوی سپاه پاسداران برای رشته‌های علوم پزشکی طی شده است، گفت:‌ این کار در سال‌‌های گذشته نیز انجام می‌شد ولی در سال‌های گذشته سپاه ظرفیت محدودتری را اعلام می‌کرد و امسال با توجه به نیازش ظرفیت‌های بیشتری را اعلام کرده است که این شرایط مورد تأیید وزارت بهداشت و شورای گسترش بوده و سپس در دفترچه وارد شده است.

  رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: خط قرمز ما در بحث پذیرش دانشجو این است که امتیاز خاصی به قشر خاص تعلق گیرد در حالیکه در بحث بورسیه تمام داوطلبان می‌توانند از این شرایط استفاده کنند و هر کسی نمره بالاتری داشته باشد قبول می‌شود.

  وی اضافه کرد: این اقدام دستگاه‌ها و افزایش ظرفیت دانشجویان بسیار قابل تقدیر است.

  منبع: خبرگزاری فارس

  ۱۶۳ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای