امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 28 نوامبر, 2019 | ساعت انتشار خبر : 13:53 | تعداد بازدید : 4088 نفر | امتیاز خبر :
 • افتتاح قرارگاه فرهنگی صاحب‌الامر (عج) در پیشوا

  قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) صبح امروز با حضور امام‌جمعه و مسوولان شهرستان پیشوا، افتتاح شد. به گزارش ندای پیشوا: صبح امروز پنجشنبه ۷ آذر قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) ...

  قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) صبح امروز با حضور امام‌جمعه و مسوولان شهرستان پیشوا، افتتاح شد.
  به گزارش ندای پیشوا: صبح امروز پنجشنبه ۷ آذر قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) با حضور فرمانده این قرارگاه حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله باقری امام‌جمعه و رحیم جهانی مدیر آموزش‌وپرورش پیشوا و مسوولین شورا و شهرداری پیشوا و طلبه های حوزه علمیه در محل سالن سینما هنر افتتاح شد.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله باقریاظهار کرد: رهبری فرمودند که فرهنگ را باید از غربت خارج کرد کارزار فرهنگی از کارزار جنگ نظامی سخت‌تر است در جنگ فرهنگی انسان ده‌ها بار جان خود را می‌دهد حیثیت خود را می‌دهد تا پیش رود.

  وی افزود: در شهر ما کار فرهنگی استعداد و ظرفیت خوبی دارد اما به‌صورت پراکنده و آتش به اختیار است این‌که تشکیلاتی باشد هم‌افزایی نداریم.

  حجت‌الاسلام باقری عنوان کرد: امروز به‌صورت رسمی این قرارگاه کار خود را آغاز می‌کند که مکان آن دفتر امام‌جمعه که به خیابان نوش‌آبادی منتقل‌شده است این قرارگاه با هیچ نهادی خوشبختانه موازی کاری ندارد کارهای قرآنی و فرهنگی و آموزشی در این قرارگاه در حال انجام است نخبگان و جذب و معاونت اردویی کارش شروع‌شده است.

  وی افزود: امیدواریم این قرارگاه پاتوقی باشد برای کسانی که می‌خواهند کار فرهنگی انجام دهند محل قرارگاه خواهران در حسینیه بنی فاطمه قرار دارد و برادران در دفتر امام‌جمعه برگزار می‌شود می‌خواهیم کمک‌کار اداره آموزش‌وپرورش و فرهنگ و ارشاد و شهرداری باشیم.

  وی در خصوص نبود معاونت‌های فرهنگی در نهادهای مختلف بیان کرد: به شهرداری گله‌مندیم که کارهای فرهنگی و معاونت فرهنگی ندارد آموزش‌وپرورش برای تربیت فرهنگی معلم‌های آینده حساب باز کند معاونت فرهنگی آموزشی رسانه اقتصادی حوزه علمیه از معاونت‌های این قرارگاه است.

  باقری با اشاره به قیام پانزده خرداد و بصیرت مردم دشت ورامین اذعان کرد: امیدواریم در راستای رضایت حضرت صاحب‌الامر این کار صورت بگیرد اگر در قیام ۱۵ خرداد معرفت و فرهنگی و خودسازی نبود کاری انجام نمی‌شد خبر دستگیری امام قبل از پیشوا به خیلی از شهرها رسید اما چون بصیرت شکل نگرفته بود اقدامی نکردند اما این بصیرت در پیشوا و ورامین بود.

  وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها بیان کرد: یکی از قسمت‌ها در این قرارگاه بحث خانواده است آسیب‌های اجتماعی و خانواده مخصوصاً در غرب استان تهران بسیار زیاد است که این آشوب و فتنه‌های اخیر حاصل همین آسیب‌های اجتماعی و خانواده است این مجموعه کارهای انقلابی و ارزشی خواهد کرد نهادها و مساجد کمک‌های معنوی و مادی به این قرارگاه داشته باشند.

  باقری در خصوص استفاده بهتر از دانشگاه فرهنگیان در پیشوا عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان برای ما از همه مهم‌تر است زیرا انسان تربیت می‌کنند ۲۰۰۰ دانشجو داریم که چند سال دیگر هرکدام ۱۰۰۰ نفر انسان تربیت می‌کنند همه احکام در این قرارگاه زده‌شده و افراد و معاونت‌ها مشخص‌شده است در این مجموعه دو موسسه نیز برقرار است.

  فرمانده قرارگاه فرهنگی مذهبی حضرت صاحب‌الامر (عج) در پیشوا خاطرنشان کرد: ان‌شالله در راستای رضایت حضرات معصومین (ع) و حضرت صاحب‌الامر (عج) قدم‌های مثبتی برداشته شود و بتوانیم در شهرستان کارهای فرهنگی را بومی سازی کنیم.

  ۴۲۸ total views, 4 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای