امروز : جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 15 جولای, 2019 | ساعت انتشار خبر : 17:31 | تعداد بازدید : 6519 نفر | امتیاز خبر :
 • جلوگیری از بی خانمانی چهار خانواده تحت پوشش بهزیستی پیشوا با کمک هزینه مسکن

  از بی خانمانی چهار خانواده تحت پوشش بهزیستی پیشوا با کمک هزینه مسکن جلوگیری شد.   به گزارش ندای پیشوا؛ نجمه اسماعیلی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی گفت: پارسال 41 ...

  از بی خانمانی چهار خانواده تحت پوشش بهزیستی پیشوا با کمک هزینه مسکن جلوگیری شد.

   

  به گزارش ندای پیشوا؛ نجمه اسماعیلی در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی گفت: پارسال ۴۱ نفر از کمک هزینه معیشتی، جهیزیه، ودیعه مسکن و توانبخشی اداره بهزیستی برخوردار شدند که چهار خانواده فقط در بخش مسکن بودند که کمک هزینه گرفتند بدلیل اینکه اجاره بها افزایش پیدا کرده بود.

  وی افزود: در سال گذشته به ۴۵ معلول خدمات جامع سی بی ار شامل انواع کمکهای توانبخشی ارائه کردیم و قصد داریم در همه روستاهای شهرستان از جمله ۱۴ روستای بخش جلیل آباد این خدمات را گسترش دهیم.

  اسماعیلی گفت: پلاک ویژه خودرو نیز در سال گذشته به ۹ معلول اهدا کردیم و با راه اندازی کمیسیون پزشکی توانستیم به ۴۰۰ نفر از معلولین کارت معلولیت بین المللی بدهیم که با این کارت خارج از کشور نیز میتوانند خدمات دریافت کنند.

  وی افزود: بدون استثنا تمام توانخواهان فاقد دفترچه بیمه، از بیمه خدمات درمانی سلامت استفاده میکنند و  ۱۱۰ که از ابتدای امسال اضافه شدند نیز مستمری آنان پرداخت شد.

  رئیس اداره بهزیستی پیشوا گفت: اجرای طرح cbr افاغنه برای اولین بار در شهرستان پیشوا در سال گذشته کلید خورد که ۱۲۰ نفر توانستند در این طرح از خدمات حمایتی، توانبخشی و درمانی اداره بهزیستی برخوردار بشوند.

  وی افزود: با دعوت از انجمن برنا معلولان زائده نخاعی برای اولین بار در پیشوا ویزیت رایگان شدند که حدود ۸ ملیون تومان برای درمان، وسایل کمک درمانی و وسایلی که نیاز داشتند هزینه شد.

  اسماعیلی گفت: آقای کعبی امیر نیز یکی از معلولین زائده نخاعی ما هم در رشته بسکتبال با ویلچر مقام کشوری بدست آورد که جچا داردی به وی تبریک بگویم.

  اسماعیلی گفت:  پارسال سه نفر از طریق بهزیستی صاحب فرزند خوانده شدند و اکنون هم ۳ نفر دیگر در حال انجام مراحل پایانی کار و تحویل فرزند هستند.

  وی افزود: مهد کودکهای ما زیر نظر واحد اجتماعی  همگی دارای ستاره شدند مانند مهد مهر چشمه ۲ ستاره، غنچه های مینو ۲ ستاره و مهرانا ۴ ستاره است که در جنوبشرق استان تهران نمونه است.

  نجمه اسماعیلی گفت: ۱۰ نفر هم مدرک فنی و حرفه ای گرفته اند و منتظر وام خود اشتغالی هستند و بدون استثنا همه بیمه شدند بخصوص زنان سرپرست خانوار و وقتی به سن ۵۰ یا ۵۵ سالگی برسند، میتوانند از بازنشستگی برخوردار شوند.

  وی افزود: امسال  ۳ نفر از خانواده های دو معلوله های ما تا هفته دولت مسکن رایگان دریافت میکنند و درنظر داریم خانواده چهار معلوله که اخیرا به پیشوا مهاجرت کرده است را صاحب خانه کنیم.

  رئیس ادراه بهزیسی شهرستان پیشوا گفت: مهمترین کاری که واحد پیشگیری ما توانسته انجام بدهداشتغالزایی در کمپ منادیان راه نجات است که از طریق راه اندازی کارگاه تولیدی ۳۰ نفر از بهبود یافتگان ما مشغول به کار شدند.

  اسماعیلی گفت: اجرای تست تنبلی چشم بصورت ماهیانه اجرا میشود که پارسال ۵۶۵۷ کودک معاینه شدند که تعداد ۲۱۹ نفر مشکوک به تنبلی چشم بودند و حتی کودکانی که نیاز به عینک داشتند بصورت رایگان عینک در اختیارشان قرار گرفت.

  وی افزود: امسال هم در همین ۳ ماه بهار ۵۴۱ نفر معاینه شدند که ۴۲ نفر مشکوک به تنبلی چشم بودند.

  نمایشگاه هفته بهزیستی شهرستان پیشوا هم ۲۴ تا ۲۸ تیر ماه در مرکز موسی ابن جعفر(ع) برگزار است و علاقه مندان میتوانند از این نمایشگاه و دستاوردهای توانخواهان دیدن کنند.

  خبرنگاران شهرستان پیشوا به مناسبت هفته بهزیستی در این نشست شرکت کردند.

   

  همچنین در پایان این نشست, خبرنگاران از دو کمپ ترک اعتیاد که اعضای آن مشغول بکار شده اند بازدید کردند و از یک مهد کودک نمونه استان تهران نیز بازدید شد.

   

  ۷۹۲ total views, 2 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای