امروز : یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ خرداد, ۱۳۹۸ | ساعت انتشار خبر : ۲۳:۵۳ | تعداد بازدید : 7458 نفر | امتیاز خبر :
 • اجرای طرح غربالگری فشار خون در شهرستان پیشوا

  به گزارش ندای پیشوا: دکتر زینی وند در خصوص زمان و نحوه اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا به خبرنگاران حاضر گفت: سه دسته افراد گروه هدف این طرح ملی قرار ...

  به گزارش ندای پیشوا: دکتر زینی وند در خصوص زمان و نحوه اجرای طرح ملی کنترل فشار خون بالا به خبرنگاران حاضر گفت: سه دسته افراد گروه هدف این طرح ملی قرار دارند:
  ابتدا تمامی افراد بالای ۳۰ سال، سپس تمامی زنان باردار در هر گروه سنی و در هر سنی از بارداری که باشند و در نهایت تمامی مبتلایان به بیماری های کلیوی در هر سنی مورد ارزیابی و غربالگری فشار خون قرار می گیرند.
  گروه های هدف در این طرح به سه صورت میتوانند مورد ارزیابی و غربالگری فشار خون قرار گیرند:
  ۱- با مراجعه به نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت
  ۲- مراجعه به ایستگاه های سلامت در در هر شهرستان تعیین شده و در شهر پیشوا سه ایستگاه تعین شده است، ایستگاه میدان شهید چمران، میدان امام در ابتدای بازار و محله ۱۵ خرداد در کانون سلامت محله واقع در مسحد بقیه ا… عج
  در سطح روستاها نیز ۱۵ خانه بهداشت آماده غربالگری و اندازه گیری فشار خون گروه های هدف هستند.
  ۳-مراجعه فرد به وبگاه salamat.gov.ir و اندازه گیری فشار خون توسط خود فرد به روش خود اضهاری و ثبت فشارخون در این سامانه
  پس از مرحله اندازه گیری فشارخون بر اساس سطح بندی میزان فشارخون در صورتی که پرفشاری خون برای فرد ثبت شود، فرد با مزشک در سطح یک و سپس سطح دو ارجاع داده می شود و اقدامات لازم انجام می شود، در صورتی که فشار خون فرد بالاتر از ۲۲ باشد در همان لحظه با تماس با اورژانس ۱۱۵ فرد مبتلا به بیمارستان منتقل خواهد شد و تحت مراقبت های درمانی قرار می گیرد.

  بر اساس برآورد جمعیت ۹۴۰۶۵ شهرستان پیشوا جمعیت افراد بالای ۳۰ سال ۳۷۵۲۸ نفر می باشد که از این تعداد ۲۳۲۶۸ نفر شهری و ۱۴۲۶۰ نفر روستایی می باشد. بر اساس آمار جمعیتی ۲۵ درصد در منطقه شهری و ۹درصد در منطقه روستایی مبتلا به فشار خون پیش بینی می شود و ما امیدواریم با حمایت و مشارکت همه مردم، سازمان ها، ارگان ها، نهادها، خیریه ها و خیرین و صدا و سیما در انجام این طرح ملی به ما کمک کنند.

  زینی وند در انتها گفت: توصیه می کنم برای پیشگیری از فشارخون مصرف نمک را کاهش دهیم و نمکدان را از سر سفره هایمان حذف کنیم، تحرک و فعالیت بدنی و تغذیه مناسب داشته باشیم و در آخر اینکه زندگی دور از استرس و اضطراب همراه با سادی و نشاط داشته باشیم.

  🔸️در پایان این نشست خبری دکتر زینی وند به سوالات خبرنگاران در خصوص طرح پاسخ دادند.

  – وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص افاغنه گفت، اتباع خارجی نیز شامل این طرح خواهند بود و اتباع می توانند با مراجعه به مراکز ،پایگاه ها و خانه های بهداشت در طرح شرکت کنند.

  وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص نحوه اطلاع رسانی طرح نیز گفت: ما به اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی بسنده نکرده ایم و با طرح موضوع در جلسه شورای مدیران و کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان در فرمانداری، مکاتبه با کلیه ادارات شهرستان، مکاتبه با دفتر امام جمعه شهرستان جهت سخنرانی در خطبه های پیش از اقامه نماز جمعه و نماز عید فطر و نصب دو بنر اطلاع رسانی در سطح شهر و هماهنگی با بخشداری مرکزی و بخشداری جلیل آباد جهت چاپ و نصب هشت بنر در سطح پیشوا و جلیل آباد و آموزش و اطلاع رسانی از طریق مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه ها و خانه های بهداشت به مراجعین اقدام نموده ایم.

  زینی وند همچنین اعلام کرد: میزان ثبت و اندازه گیری فشار خون گروه های هدف توسط وزارت بهداشت از طریق سامانه سیب( سامانه یکپارچه بهداشت) قابل رصد و پیگیری می باشد.

  در آخر نیز دکتر زینی وند جهت حساس سازی اقدام به اندازه گیری فشار خون خبرنگاران مدعو نمود.

  ۸۱۴ total views, 4 views today


  ابرچسب :
  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای