امروز : پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 20 جولای, 2013 | ساعت انتشار خبر : 09:04 | تعداد بازدید : 429 نفر | امتیاز خبر :
 • اجرای طرح سپرده ازدواج برای جوانان

  معاون امور فرهنگی و تربيتی وزارت ورزش و جوانان، از اجرای طرح سپرده ازدواج برای جوانان به منظور تشویق و ترغیب آنها به ازدواج و تشکیل خانواده خبر داد.   به گزارش پایگاه خبری ندای ...

  معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان، از اجرای طرح سپرده ازدواج برای جوانان به منظور تشویق و ترغیب آنها به ازدواج و تشکیل خانواده خبر داد.
   

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا، سیدباقر پیشنمازی گفت: معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، طرحی تحت عنوان «حساب سپرده ازدواج جوانان» به بانک مرکزی پیشنهاد داده است که در صورت اجرای موفق، در دراز مدت به عنوان یک کار ماندگار مطرح خواهد شد.

  وی افزود: برای اجرای طرح حساب سپرده ازدواج جوانان اشخاص حقیقی، حقوقی، نهادها و موسسات وجوه پس‌انداز خود را در حسابی با این عنوان پس‌انداز می‌کنند که سود حاصل از این نوع حساب، وقف ازدواج جوانان می‌شود.

  پیشنمازی درباره اینکه تصویب این طرح چه مدت طول می کشد، توضیح داد: این طرح در حال طی مراحل حقوقی برای اجرایی شدن است که اگر تصویب شود، ستادی متشکل از وزرات ورزش و جوانان، سازمان اوقاف و بانک مرکزی اجرای آن را بر عهده خواهند گرفت.

  وی درباره راه اندازه مراکز قانونی ازدواج و تحکیم خانواده نیز گفت: مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده یک اقدام اساسی برای مراجعه جوانانی است که تصمیم ازدواج دارند، زمینه دقت بیشتر در انتخاب همسر را فراهم سازند.

  پیشنمازی با تاکید بر اینکه مشکل بیشتر خانواده‌هایی که منجر به طلاق می‌شوند، نبود هم اندازه شناسی است، تصریح کرد: انتخاب شتاب‌زده و با عجله بدون شناخت کافی، یکی از مهم‌ترین آسیبهایی است که کانون خانواده‌ها را تهدید می‌کند و این امر با راه‌اندازی این مراکز به حد چشم‌گیری کاهش پیدا خواهد کرد.

  منبع:خبرگزاری مهر

   224 total views,  1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای