امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ شهریور, ۱۳۹۷ | ساعت انتشار خبر : ۲۱:۰۹ | تعداد بازدید : 15085 نفر | امتیاز خبر :
 • اجتماع عظیم تاسوعای حسینی در پیشوا+گزارش تصویری

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛در نهمین روز از ماه محرم مردم شهرستان پیشوا، امروز چهارشنبه در غم و اندوه شهادت سید وسالار شهیدان، در روز تاسوعای حسینی در حزن واندوه بودند ...

  اجتماع عظیم تاسوعای حسینی در پیشوا

  مردم شهرستان پیشوا، هم زمان با عصر تاسوعای حسینی در اجتماعی عظیم به سوگواری سالار شهیدان امام حسین( ع) پرداختند.

  به گزارش پایگاه خبری ندای پیشوا؛در نهمین روز از ماه محرم مردم شهرستان پیشوا، امروز چهارشنبه در غم و اندوه شهادت سید وسالار شهیدان، در روز تاسوعای حسینی در حزن واندوه بودند و در مراسم عزاداری شرکت کردند.

  در روز نهم محرّم، تاسوعای سال ۶۱ هجری امام حسین و یارانش در محاصره نیروهای دشمن بودند و در این روز دشمن آب را به روی اهل بیت امام حسین(ع) و یاران او بسته بود و این روز به دلیل این که بر اهل بیت سخت گذشت و شاید یکی از روزهای بسیار سخت و مصیبت‌بار برای خاندان پیامبر بود، به عنوان تاسوعای حسینی، مورد توجه شیعیان قرار گرفت.

  امام صادق(ع) فرمود: «تاسوعا روزی است که حسین(ع) و اصحاب او در کربلا محاصره شدند و سپاه شامیان بر ضد آنان گرد آمد. ابن زیاد و عمر سعد از فراهم آمدن آن همه سوار خوشحال شدند و آن روز، حسین(ع) و یارانش را ناتوان شمردند و یقین کردند دیگر برای او یاوری نخواهد آمد و عراقیان او را پشتیبانی نخواهند کرد.

  در مقابل شیعیان، بنی امیه و پیروانشان عاشورا را روز جشن و سرور قرار دادند و به تدریج دشمنان درباره عاشورا احادیثی ساختند تا آن روز را با فضیلت نشان دهند، در حالیکه آن روز، روز غم و اندوه و مصیبت و روزی است که بهترین انسان را کشتند، جگر رسول خدا را پاره کردند و زنان و کودکان پیامبر را به اسارت بردند، آیا این روز می تواند روز مبارکی باشد!؟

  عاشقان و دلدادگان حسین (ع) در شهرستان پیشوا طبق یک سنت هر ساله، یک صدا در قالب دسته ها و هیات های عزاداری سینه زنی و زنجیر زن،فریاد « لبیک یاحسین» سر دادند و مراسم تاسوعای حسینی را بار دیگر باشکوهی وصف نشدنی برگزار کردند.

  شهر وارثان قیام ۱۵ خرداد ۴۲، امروز مملو از عزادارانی بود، که به یاد شهدای کربلا زمزمه « علمدار ابوالفضل» نجوا کردند.

  فضای تجمع عزاداران حسینی کربلایی شده و پیشوایی ها با خلق حماسه‌ای معنوی ارادت خود را به اهل بیت (ع) ثابت کردند و نشان دادند عاشورا همچنان زنده است.

  حضور پرشور کودکان و نوجوانان بعنوان خادمان اهل بیت ع در این مراسم عزاداری و سوگواری جلوه دوچندانی به این مراسم بخشیده بود.

  ۶۳ total views, 1 views today


  طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس

  چند رسانه ای